Strona główna > Hokej > Wiadomości hokej
Turniej EIHC: Na początek porażka z Kazachstanem2012-12-14 10:45:00

Rozpoczął się turniej z cyklu Euro Ice Hockey Challenge w rumuńskiej Csikszeredzie. W inauguracyjnym meczu Polska po bardzo wyrównanym meczu przegrała po dogrywce z Kazachstanem 2-3.

"Biało-czerwoni" rozegrali bardzo dobry mecz. Oddali nawet więcej strzałów od rywali (42-36). Niestety przewagi w trzeciej tercji nie udało się udokumentować zwycięskim golem. Pod koniec regulaminowego czasu gry na ławkę kar odesłany został polski zawodnik, więc dogrywkę rozpoczęliśmy w liczebnym osłabieniu. Broniliśmy się dzielnie, ale w momencie gdy Krystian Dziubiński wracał już do gry, Kazachowie zdobyli zwycięskiego gola. Mimo przegranej selekcjoner Igor Zacharkin był zadowolony z postawy Polaków w całym spotkaniu. W piątek (14.12) o 18:30 zagramy z Rumunią, a na zakończenie w sobotę (15.12) z Ukrainą o 14:00.

POLSKA - KAZACHSTAN 2-3 (0-1, 1-1, 1-0 - 0-1)

0-1 Fadiejew (14) w przewadze

0-2 Sawenkow (37)

1-2 Strzyżowski (40)

2-2 Bagiński (44) w podwójnej przewadze

2-3 Tesliuk (62)

POLSKA: Odrobny - Dronia, Wajda, Pociecha, Kłys, Noworyta, Rompkowski, Bryk, Dutka - Kolusz, Zapała, Dziubiński, Malasiński, Strzyżowski, Gruszka, Laszkiewicz, Słaboń, Chmielewski, Bagiński, Witecki, Danieluk.