Strona główna > Hokej > Wiadomości hokej
Hokejowe MŚ do lat 20: Kazachstan pokonany2012-12-10 20:54:00

Hokejowa reprezentacja Polski do lat 20 zaczęła MŚ Dywizji IB w Doniecku od wygranej 6-3 nad faworyzowanym Kazachstanem. Po dwa gole dla zespołu prowadzonego przez Andrieja Parfionowa zdobyli Filip Starzyński, Kacper Guzik i Damian Zarotyński.

Mecz rozpoczął się wyśmienicie dla Polaków, bo już w 17 sekundzie Kazach otrzymał karę meczu za rzucenie na bandę. Polakom wystarczyło zaledwie siedem sekund gry w przewadze, aby objąć prowadzenie po strzale Kacpra Guzika. Rywale także odpowiedzieli bramką w liczebnej przewadze. W 10. minucie Davida Zabolotnego pokonał kapitan Kazachów Tolepbergen. Remis utrzymał się jednak tylko przez dwie minuty, bo wówczas drugiego gola dla Polaków zdobył Filip Starzyński, grający na co dzień w amerykańskim Bismarck Bobcats.

Na przerwę Polacy schodzili więc z jednobramkową przewagą. Utrzymali ją do 25 minuty, gdy Sergienko po raz drugi pokonał Zabolotnego. Jak się później okazało był to ostatni remis w tym meczu, bo 53 sekundy później Guzik ponownie wyprowadził Polaków na prowadzenie, a w 31 minucie Starzyński strzelił gola na 4-2. W 35. minucie, po faulu Piotra Huzarskiego, francuski sędzia podyktował rzut karny dla Kazachów jednak David Zabolotny okazał się lepszy od Savitskiego. Obroniony karny był dla Polaków kolejnym sygnałem do ataku i 30 sekund później Damian Zarotyński podwyższył na 5-2.

W trzeciej tercji Kazachowie rzucili się do szaleńczych ataków. Przyniosły one efekt tylko raz, w 49 minucie. Tymczasem Polacy rozsądnie szanowali krążek i umiejętnie kontratakowali. Zdenerwowani rywale co rusz siadali na ławce kar i w 56 minucie Damian Zarotyński w podwójnej przewadze postawił kropkę nad i. Tym samym ogromnie zmotywowani Polacy po bardzo dobrej grze pokonali jednego z faworytów turnieju.

Wtorek jest dniem odpoczynku. Kolejny mecz Polacy rozegrają w środę (12.12 br.) o godzinie 15:30. Ich rywalem będzie Wielka Brytania.

Polska - Kazachstan 6-3 (2-1, 3-1, 1-1)

Bramki: Guzik 2 (1, 26), Starzyński 2 (12, 31), Zarotyński 2 (36, 56) - Tolepbergen 2 (10, 49), Sergienko (25)

POLSKA: Zabolotny - Bułanowski, Szaniawski, Guzik, Starzyński, Domogała - Sznotala, Kostek, Kalinowski, Pawelski, Zarotyński - Gimiński, Huzarski, Stopiński, Ł. Nalewajka, R. Nalewajka - Gaczoł, Kołodziej, Majoch, Stasiewicz, Malicki.