Strona główna > Inne > Tenis stołowy > Ekstraklasa mężczyzn
W finale zaczęła się od sensacji2010-05-01 23:48:00 MAS

Sensacyjne zwycięstwo w pierwszym meczu finałowym o mistrzostwo Polski odnieśli pingpongiści Pogoni Lębork, pokonując  obrońcę tytułu - Bogorię Grodzisk Mazowiecki 3-2. Rewanż 3 maja w Grodzisku.

W finale, zg0dnie z oczekiwaniami telewizji Orange Sport, która relacjonuje mecze, poszczególne partie rozgrywane są tylko do dwóch wygranych setów (a nie trzech). Między innymi to może przynosić niespodziewanie rozstrzygnięcia, chociaż oczywiście nie odbiera to zasług zespołowi z Lęborka, którego liderem jest Bartosz Such. Właśnie on w pojedynku otwarcia pokonał kolegę reprezentanta Polski Wang Zeng Yi 2-0 pokonał swojego przeciwnika i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 1-0.

Potem do stołu podeszli 20-letni Patryk Jendrzejewski i Daniel Górak z Bogorii. W dwóch setach triumfował Górak.

Największe emocje zaczęły się w trzeciej grze. Xu Wenliang na przewagi wygrał pierwszy set z Markiem Prądzińskim. Ten w rewanżu odpowiedział wygraną 11-8. Decydować musiał trzeci set, W nim po nerwowej końcówce górą był Chińczyk, zwyciężając 11-8.

Ozdobą spotkania okazała się walka "jedynek" - Bartosz Sucha z Lęborka i Daniel Górak z Bogorii. Such wygrał pewnie 11-5 pierwszego seta, w drugi prowadził już 7-1, 8-4 i 9-5, po czym nie wykorzystał pięciu piłek meczowych i przegrał 14-16. Znakomity był trzeci set, który znów zapisał na swoje konto Such 14-12 i Pogoń odrobiła stratę w meczu, była 2-2.

O wyniku spotkania miała więc decydować piąty pojedynek - Patryka Jendrzejewskiego z Wang Zeng Yi. W nim doszło do najbardziej zaskakującego rozstrzygnięcia dnia. wang wygrał pierwszego seta do trzech, w trzy minuty. Niespodziewane odrodzenie Jendrzejewski przeżył po przerwie, w drugim secie prowadził 4-0,  10-4, gdy stracił trzy punkty z rzędu wziął minutową przerwę, po niej wygrał 11-7 i następnego seta zaczął od prowadzenia 5-0. Szybko było jednak 6-6 i 9-6 dla Wanga. Tylko, że pięć kolejnych akcji, ryzykownie, ale fartownie rozegrał reprezentant gospodarzy i wygrywając 11-9 zapewnił drużynie sensacyjną wygraną.

Ternaeben Pogoń Lębork - Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3-2

Bartosz Such - Wang Zeng Yi 2-0 (11-5, 11-7)
Patryk Jendrzejewski - Daniel Górak 0-2 (8-11, 7-11)
Marek Prądziński - Xu Wenliang 1-2 (11-13, 11-8, 8-11)
Bartosz Such - Daniel Górak 2-1 (11-5, 14-16, 14-12)
Patryk Jendrzejewski - Wang Zeng Yi 2-1 (3-11, 11-7, 11-9)

Stan rywalizacji finałowej: 1-0 dla Pogoni