Strona główna > Inne > Tenis stołowy > Ekstraklasa mężczyzn
Tenis stołowy: wyjazdowa wygrana Politechniki2010-03-14 00:01:00 Tomasz Pasternak

Dziewiąte w tym sezonie zwycięstwo ligowe odnieśli pingpongiści Bać-Pol Cash&Carry AZS Politechniki Rzeszów. Podopieczni trenera Tadeusza Czułno, zgodnie z oczekiwaniami, pokonali w Głosce miejscową Odrę 3:1.

LKS Odra Roeben Głoska - Bać-Pol Cash&Carry AZS Politechnika Rzeszów 1:3

Daniel Puchalski - Paweł Chmiel 1:3 (12-10, 8-11, 7-11, 6-11)
Nestor Wasylkowski - Piotr Chmiel 3:2 (9-11, 11-6, 13-11, 6-11, 11-3)
Jakub Dorociński - Alan Woś 1:3 (3-11, 9-11, 11-5, 6-11)
Daniel Puchalski - Tomasz Lewandowski 0:3 (6-11, 3-11, 1-11)

Mecz rozpoczął się trochę nerwowo, bo w pierwszym secie Paweł Chmiel uległ na przewagi Danielowi Puchalskiemu. Kolejne odsłony, również wyrównane, na swoje konto zapisywał już rzeszowianin i ostatecznie wygrał 3:1.

Gorzej poszło jego bratu, Piotrowi Chmielowi. Pomimo zwycięstwa w pierwszym secie pojedynku z Nestorem Wasylkowskim, przegrał dwa kolejne, by następnie doprowadzić do remisu po 2:2. Wtedy jednak znakomitą dyspozycję zaprezentował reprezentant gospodarzy, wygrywając decydującą piątą odsłonę do 3.

Mecz na właściwe tory przywrócił Alan Woś, który pomimo drobnych problemów w trzecim secie, ogółem bardzo pewnie pokonał 3:1 Jakuba Dorocińskiego.

Nie chcąc niepotrzebnie ryzykować, na czwarty mecz w miejsce Piotra Chmiela trener Czułno desygnował do gry kapitana akademików, Tomasza Lewandowskiego. Posunięcie to okazało się trafione - "Lewy" dosłownie rozbił Puchalskiego, w trzech setach oddając mu zaledwie dziesięć małych punktów.