Strona główna > Siatkówka > Ekstraklasa kobiet
Muszynianka rozbiła Legionovię, teraz Moskwa2012-10-21 20:37:00

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna odniósł trzecie zwycięstwo w Orlen Lidze siatkarek. Siatkarki z Muszyny rozbiły w trzech setach beniaminka z Legionowa. W środę wicemistrzynie polskie meczem z Dynamem w Moskwie zaczynają występy w Lidze Mistrzyń.

Bank BPS Muszynianka Fakro – Siódemka Legionovia Legionowo 3:0 (25:12, 25:11, 25: 19)

MVP: Sanja Popović
Bank BPS Muszynianka Fakro: Werblińska, Dziękiewicz, Bednarek-Kasza, Popović, Kasprzak, Serena, Maj (libero) oraz Jagieło, Rousseaux, Gajgał–Anioł, Kaczmar, Sieradzan.
Siódemka Legionovia: Sołodkowicz, Skorupa, Gierak, Maciejczyk, Łukaszewska, Marinova, Siwka (libero) oraz Bawoł Chojnacka, Michailenko, Jóźwicka.

Trochę walki było tylko w trzecim secie. Legionovia prowadziła 3:1, 4:2, na pierwszej przerwie technicznej zawodniczki z Muszyny prowadziły jednak 8:6. Po powrocie na parkiet powiększała się przewaga wicemistrzyń kraju (11:6, 13:9), ale zawodniczki z Legionowa odrobiły straty, wyrównując na 14:14. Dopoero po drugiej przerwie technicznej siatkarki Bogdana Serwińskiego zdobyły przewagę (20:17), której nie oddały do końca seta.