Facebook
kontakt
logo
Strona główna > MISTRZOSTWA EUROPY - FRANCJA 2016
Team behind the team2016-07-04 23:19:00

„Team behind the team” – tak sztab szkoleniowy określa selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka. Nie ulega wątpliwości, że na bardzo dobry występ reprezentacji Polski podczas EURO 2016, oprócz zawodników, ogromny wpływ miał także kadra trenerska. Przez niespełna trzy lata pracy trener odmienił oblicze reprezentacji, która stała się pewna siebie i gotowa na każde wyzwanie. Za nim stoją ludzie, którzy podczas przygotowań i samego turnieju wykonali wręcz tytaniczną pracę. Warto przypomnieć współpracowników trenera biało-czerwonych!


Funkcję dyrektora drużyny narodowej pełni Tomasz Iwan – były reprezentant kraju, który w koszulce z orłem na piersi rozegrał 40 spotkań. W kadrze odpowiedzialny jest za wszelkiego rodzaju sprawy organizacyjne. Jego zadaniem jest między innymi zapewnienie komfortowych warunków dla reprezentacji w postaci połączeń lotniczych, wyboru boisk treningowych czy hoteli, w których zatrzymuje się Adam Nawałka i jego zespół.


O właściwą organizację współpracy z mediami dba Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy reprezentacji Polski i Polskiego Związku Piłki Nożnej. To on stoi na pierwszej linii frontu, to on przekazuje informacje dotyczące najważniejszych wydarzeń. Jest też pierwszym kontaktem dla mediów, gdy te chcą porozmawiać z trenerami, piłkarzami czy przedstawicielami PZPN.


Drugim trenerem i jednocześnie prawą ręką selekcjonera jest Bogdan Zając. To właśnie z nim, a także asystentem Jarosławem Tkoczem selekcjoner konsultuje swe decyzje, choć ostateczne słowo należy do szefa. Poza tym Tkocz odpowiada też za przygotowanie bramkarzy. Bardzo dobrą dyspozycję fizyczną naszych zawodników zawdzięczamy Remigiuszowi Rzepce, jednemu z najlepszych specjalistów w kraju. O to, aby trener Rzepka mógł wykonywać swoją pracę z zawodnikami będącymi w pełni dyspozycji, dba sztab medyczny. Na jego czele stoi doktor Jacek Jaroszewski, a pomagają mu fizjoterapeuci – Bartłomiej Spałek i Paweł Ptak. Masażystą zespołu jest natomiast Wojciech Herman.


Odpowiednie przygotowanie taktyczne wymaga setek godzin spędzonych przy analizie rywala. Za tę pracę wielkie słowa uznania należą się sztabowi analityków. Szefem banku informacji jest Hubert Małowiejski, zaś trenerami-analitykami Robert Góralczyk, Marcin Prasoł i Gerard Juszczak. Wspiera ich Dawid Zajączkowski, analityk-statystyk, który również tworzy materiały wideo z każdego treningu zespołu, które później analizuje sztab. To dzięki nim polscy piłkarze doskonale wiedzą, jak grają ich rywale, jakie rozwiązania taktyczne najczęściej podejmują, a także w którą stronę strzelają rzuty karne. Dzięki temu mogą skutecznie powstrzymywać próby przeciwnika, co niejednokrotnie widzieliśmy podczas eliminacji i samego turnieju EURO 2016.


Piłkarze muszą bardzo uważać na to, co jedzą. Za to, aby dobrze się odżywiali, odpowiada kucharz reprezentacji, Tomasz Leśniak. Zwieńczeniem jego wielu lat gotowania dla kadry jest książka „Biało-Czerwoni na talerzu”.


Reprezentanci Polski nie martwią się o wyposażenie dzięki Pawłowi Kosedowskiemu, kierownikowi technicznemu kadry oraz jego asystentowi, Pawłowi Sidorowiczowi.  Sprzęt sportowy to ich domena – wiedzą doskonale, jaki rozmiar koszulki ma każdy z reprezentantów i w jakich butach im najwygodniej.


Wszyscy członkowie sztabu szkoleniowego mieli olbrzymi wpływ na bardzo dobry występ naszej reprezentacji podczas EURO 2016. Każdy z nich dołożył swoją cegiełkę.


pzpn.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty