Strona główna > MISTRZOSTWA EUROPY - FRANCJA 2016

1/8 finału, Lyon: Francja - Irlandia 2-1 (0-1)

0-1 Brady 2 (karny)

1-1 Griezmann 58 (głową)

2-1 Griezmann 61

Sędziował Nicola Rizzoli (Włochy). Żółte kartki: Kanté, Rami - Coleman, Hendrick, Long. Czerwona kartka: Duffy (Irlandia, 66). Widzów 56 279.

FRANCJA: Lloris - Sagna, Rami, Koscielny, Evra - Pogba, Kanté (46 Coman, 90+3 Sissoko), Matuidi - Griezmann, Giroud (73 Gugnac), Payet.

IRLANDIA: Randolph - Coleman, Keogh, Duffy, Ward - Brady, McCarthy (71 Hoolahan), Hendrick, McClean (68 O'Shea) - Long, Murphy (65 Walters).

Zaczęło się źle dla trójkolorowych. Już w 2. minucie Irlandia objęła prowadzenie, z karnego podyktowanego za faul Pogby na Longu. Brady trafił w lewy słupek, ale piłka wpadła do siatki. To był najszybszy gol z 11 m w historii finałów ME.

W I połowie Francuzi nie umieli się przebić przez defensywę rywali. Udało im się po przerwie. Najpierw z prawego skrzydła  Sagna wrzucił piłkę na 10. metr, skąd Griezmann głową pokonał Randolpha. Niebawem było 2-1. Giroud wygrał pojedynek z dwoma obrońcami na szesnastce, w efekcie w sytuacji "sam na sam" znalazł się Griezmann, strzelając z 14 m celnie przy lewym słupku. W 65. minucie - znów po podaniu Girouda - Griezmann miał szansę na hat-trick, ale został powstrzymany faulem przez Duffy'ego, który został ukarany czerwoną kartką. Gospodarze mieli później parę okazji, ale ich nie wykorzystali.