Strona główna > MISTRZOSTWA EUROPY - FRANCJA 2016
Portugalia rywalem biało-czerwonych2016-06-25 23:52:00

1/8 finału, Lens: Chorwacja - Portugalia 0-1 po dogrywce (0-0, 0-0)

0-1 Quaresma 117 (głową)

Sędziował Carlos Velasco Carballo (Hiszpania). Żółta kartka: William Carvalho (Portugalia). Widzów 33 523.

CHORWACJA: Subašić - Srna, Ćorluka (120 Kramarić), Vida, Strinić - Modrić, Badelj - Brozović, Rakitić (110 Pjaca), Perišić - Mandžukić (88 N. Kalinić).

PORTUGALIA: Rui Patrício - Cédric, Pepe, Fonte, Raphael Guerreiro - João Mário (87 Quaresma), Adrien Silva (108 Danilo), William Carvalho, André Gomes (50 Renato Sanches) - Nani, Ronaldo.

W dogrywce blisko zdobycia zwycięskiego gola była Chorwacja, ale Vida nie trafił do niemal pustej bramki. W 116. minucie Perišić główkował w słupek. Minutę później z kontrą wyszli Portugalczycy. Piłkę prowadził Renato Sanches, podał na lewo do Naniego, ten na prawo do Ronaldo, który strzelił z 5 m (jego pierwszy strzał w tym meczu!). Bramkarz odbił piłkę, a nadbiegający Quaresma głową z metra wbił ją do siatki.

Chorwaci mieli przewagę statystyczną: 59 proc. posiadania piłki, 17:5 w strzałach (ale w celnych 0:2!).

Portugalia zmierzy się w czwartkowym ćwierćfinale z Polską.