Strona główna > MISTRZOSTWA EUROPY - FRANCJA 2016

GRUPA F, Saint-Denis: Islandia - Austria 2-1 (1-0)

1-0 Bödvarsson 18

1-1 Schöpf 60

2-1 Traustason 90+4

Sędziował Szymon Marciniak (Polska). Żółte kartki: A. Skúlason, Sigthórsson, Árnason, Halldórsson - Janko. Widzów 68 714.

ISLANDIA: Halldórsson - B. Sævarsson, Árnason, R. Sigurdsson, A. Skúlason - Gudmundsson (86 Ingason), A. Gunnarsson, G. Sigurdsson, B. Bjarnason - Bödvarsson (71 E. Bjarnason), Sigthórsson (80 Traustason).

AUSTRIA: Almer - Dragović, Prödl (46 Schöpf), Hinteregger, Fuchs - Ilsanker (46 Janko), Baumgartlinger - Klein, Alaba, Arnautović - Sabitzer (78 Jantscher).

Dzięki golowi w ostatniej doliczonej minucie Islandia awansowała i zagra w 1/8 finału z Anglią. Austria została wyeliminowana z turnieju.

Prowadzenie objęli Islandczycy, ale w 37. minucie mógł być remis. Austriacy dostali karnego za faul A. Skúlasona na Alabie, jednak Dragović trafił tylko w słupek. Po przerwie w końcu wyrównali i dążyli do zadania zwycięskiego ciosu, który dałby im wyjście z grupy. Mieli przewagę (23:9 w strzałach, 63 proc. posiadania piłki), ale nie mieli szczęścia pod bramką rywali. A w 90+4. minucie sczęście uśmiechnęło się do piłkarzy z kraju gejzerów.

Sędziowała polska piątka: Szymon Marciniak jako główny, Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz jako asystenci oraz Paweł Raczkowski i Tomasz Musiał jako bramkowi.