Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Żaki
Mała Liga Europejska dla Akademii 212011-05-31 08:57:00

Na obiektach SMS Łódź odbył się turniej piłkarski dla najmłodszych piłkarzy z rocznika 2003. Bardzo dobrze zaprezentowali się w tej imprezie młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej 21.


Do Łodzi przyjechało w niedzielę 16 zespołów z całej Polski, m.in. Legia Warszawa, Warta Poznań, Radomiak, Jadwiga Kraków, Oderka Opole, Zagłębie Sosnowiec. Na obiektach SMS Łódź od rana trwała wspaniała zabawa. Pasjonujące mecze, wspaniałe bramki...

Turniej rozpoczął się od gier eliminacyjnych, po których utworzono, na wzór wielkich rozgrywek europejskich, dwie grupy: Ligę Mistrzów i Ligę Europejską. Młody zespół Akademii przegrał swoje pierwsze, rozgrywane wcześnie rano, spotkania z Zagłębiem Sosnowiec i drużyną Szkoły Futbolu Wilanów. Tym samym, mimo wysokiego zwycięstwa w ostatnim meczu, nie udało się awansować do rozgrywek LM. Zawodnikom Akademii pozostała gra w Lidze Europejskiej, w której odnieśli 7 kolejnych zwycięstw, strzelając 25 bramek, a tracąc tylko jedną, dopiero w spotkaniu finałowym z SMS Łódź I (2-1).

Po zakończeniu imprezy wszyscy uczestnicy zabawy dostali pamiątkowe puchary i medale. Wśród wyróżnionych indywidualnie zawodników znaleźli się Krystian BZDYL (zdobywca najpiękniejszej bramki turnieju) oraz Adrian DZIEDZIC (II miejsce wśród najlepszych strzelców imprezy - 12 goli) z Akademii 21.

W Lidze Mistrzów triumfowała Oderka Opole, która wyprzedziła Zagłębie Sosnowiec i SF Wilanów.

AKADEMIA 21:
Mateusz RYBA, Adrian DZIEDZIC (12 goli), Krystian BZDYL (7), Patryk WARCZAK, Bartek SOSIN (1), Jan DYBOWSKI (4), Karol PŁONKA (2), Leonardo CACCIA (1), Dawid MACHNO (3), Damian ZABAGŁO, Wiktor KRAUS.
Trener: Marek KONIECZNY.

ap21


aplodz2.jpg


WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty