Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Żaki
Żaki Wisły po raz drugi zdobyły Siemianowice2011-03-13 14:58:00

Siemianowice Śląskie są niezwykle szczęśliwym miejscem dla wiślaków z rocznika 2002. W czerwcu ubiegłego roku to właśnie w tym mieście wygrali swój pierwszy turniej, a w minioną sobotę odnieśli kolejny triumf, tym razem w turnieju halowym.


Wisła trafiła do grupy A, gdzie zmierzyła się z Piastem Gliwice, Stadionem Śląskim Chorzów i gospodarzami - UKS Jedność.

Pierwszy mecz to koncert Białej Gwiazdy i efektowna wygrana 3-0 z Piastem. Gole strzelili: Sebastian Porębski, Kamil Rokosz i Patryk Pischinger, a w bramce znakomicie spisywał się Hugo Połczyński. W następnym meczu wiślacy zmierzyli się ze Stadionem Śląskim. Oba zespoły miały sporo okazji, krakowianie trafili 2 razy w słupek, a Stadion w poprzeczkę. Znakomicie bronili bramkarze (w Wiśle Jakub Glanowski) i skończyło się remisem 0-0. W ostatnim spotkaniu grupowym z Jednością, pomimo dużej przewagi i wielu okazji, padł tylko jeden gol, a jego autorem był Patryk Pischinger.

7 zdobytych punktów i bilans bramkowy 4-0 dało krakowianom pierwsze miejsce w grupie A, z 2. miejsca awans do półfinałów wywalczył Piast Gliwice.

W półfinale Wisła zmierzyła się z Zagłębiem Sosnowiec, które postawiło wysokie wymagania. Znakomicie bronił Jakub Glanowski, który poza obronami… strzelił też gola!!! Wykopem starał się uruchomić szybką kontrę zespołu, a swoim uderzeniem przelobował bramkarza sosnowiczan. Na 2-0 z wolnego, po podaniu Patryka Pischingera, podwyższył Adrian Mirecki.

Finałowy mecz to rywalizacja dwóch niezwykle utytułowanych polskich klubów. Wisła Kraków kontra Ruch Chorzów! Do tej pory oba zespoły były niepokonane - wygrały po 3 spotkania i raz zremisowały. W finale młodzi wiślacy nie pozostawili jednak złudzeń kto tego dnia był lepszy! Mateusz Grzybowski, który w poprzednich grach miał sporo pecha i nie mógł trafić do siatki, w najważniejszym momencie przełamał niefart i aż trzykrotnie pokonywał bramkarza chorzowian. "Mati" nie był oczywiście jedynym bohaterem finału. Cały zespół rozegrał najlepsze 15 minut w turnieju!

Znakomita postawa obrońców i obu bramkarzy (Hugo Połczyński i Jakub Glanowski) sprawiła, że w całym turnieju Wisła nie straciła gola! Zostało to dostrzeżone przez organizatorów, którzy tytułem najlepszego bramkarza turnieju uhonorowali Jakuba Glanowskiego.

Złoty skład Wisły
: Hugo Połczyński, Jakub Glanowski - Kamil Rokosz, Jakub Kulig, Bartek Kulig, Michał Przybyło, Adrian Mirecki, Mateusz Grzybowski, Sebastian Porębski, Patryk Pischinger, Igor Kaczmarski, Arek Krysik (zawodnik z rocznika 2003).

Wyniki Wisły:
3-0 Piast Gliwice
0-0 Stadion Śląski Chorzów
1-0 Jedność Siemianowice Śląskie
2-0 Zagłębie Sosnowiec (półfinał)
3-0 Ruch Chorzów (finał)

Kolejność turnieju:
1. WISŁA KRAKÓW
2. Ruch Chorzów
3. Zagłębie Sosnowiec
4. Piast Gliwice
5. Dąbrowa Górnicza
6. Stadion Śląski Chorzów
7. Jedność Siemianowice Śl.
8. Rozwój Katowice

rw


w1.jpg
w12.jpg
w11.jpg
w2.jpg
w3.jpg
w4.jpg
w5.jpg
w6.jpg
w7.jpg
w8.jpg
w9.jpg
w10.jpg
w13.jpg


WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty