Strona główna > Koszykówka > II liga mężczyzn
Szymon Kunc graczem kolejki2010-01-31 20:34:00

Koszykarz Staco Niepołomice Szymon Kunc został najlepszym graczem 19. kolejki grupy C II ligi. Jego zespół przerwał serię porażek, pokonując Mickiewicza Katowice 86-65. Ważny mecz wygrała też tarnowska Unia.

Szymon Kunc zdobył 20 punktów, miał 10 zbiórek, 11 asyst, 1 przechwyt. Po słabej pierwszej kwarcie jego zespół mógł mieć obawy o końcowy wynik, ale w kolejnych częściach meczu było już coraz lepiej, Trzecią kwartę Staco wygrało aż 27-8. Dla Mickiewicza porażka w Niepołomicach była 10. z rzędu.

Tarnowska Unia pokonując AZS Politechnikę Częstochowa 83-72 zachowała rywali w bezpiecznej odległości w tabeli. Unia jest na 2. miejscu, częstochowianie tracą do niej trzy punkty.

Zwycięstwa nie doczekali się kibice Wisły Kraków, która przegrała u siebie z Komtekiem Bytom 72-79.