Strona główna > Koszykówka > II liga mężczyzn
OSSM rozbity w Rudzie Śląskiej2010-01-16 19:12:00

Bardzo blado wypadł pierwszy tegoroczny mecz drugoligowych koszykarzy OSSM Stalowa Wola. Podopieczni Romana Prawicy zostali bowiem rozbici w Rudzie Śląskiej 48-102.

Pogoń Ruda Śląska - OSSM PZKosz Stalowa Wola 102-48 (14-8, 27-14, 31-15, 30-11)

POGOŃ: Gruth 0, Kolenda 12, Kuczera 9, Jurczyński 9, Kubista 27, Skóra 2, Goczok 2, Patyna 0, Tomecki 18, Stolarek 11, Batorski 0, Krupa 12.
OSSM: Nogaj 2, Buszta 0, Konieczny 0, Baran 0, Szupernak 0, Smerdzyński 2, Lewandowski 13, Prawica 2, Sowa 0, Osiakowski 4, Dusiło 18, Juniak 7.

Już w pierwszej rundzie OSSM wysoko przegrał na własnym parkiecie z Pogonią, ale aż takiego pogromu zapewne nikt się nie spodziewał. - Moi chłopcy wyglądali na dziwnie przemęczonych po przerwie świąteczno-noworocznej. Teraz staramy się nadrabiać zaległości, ale wygląda na to, że przed nami jeszcze dużo pracy. Będziemy robić wszystko, aby w przyszłości było lepiej - powiedział trener gości. Jego podopieczni jeszcze w pierwszych dwóch kwartach starali się walczyć, jak równy z równym, ale po długiej przerwie całkiem oddali inicjatywę gospodarzom. - W momencie, kiedy przewaga Pogoni zdecydowanie urosła emocje w zasadzie skończyły się. Gospodarze realizowali wtedy wszystkie swoje założenia i na naszym tle wypadli bardzo dobrze - stwierdził Roman Prawica.