Strona główna > Koszykówka > II liga mężczyzn
Unia wygrywa na szczycie, derby dla Cracovii2010-01-10 21:24:00

Unia Tarnów wygrała w meczu na szczycie w Kielcach z UMKS-em i utrzymała drugą pozycję w tabeli grupy C II ligi koszykarzy. Prowadzi wciąż niepokonany Rosasport Radom, który tym razem nie miał problemów z wypunktowaniem Mickiewicza Katowice. Ciekawie było także w Krakowie, gdzie Cracovia wygrała w derbach miasta z Wisłą.

UMKS Kielce - Unia Tarnów 64-82
Spotkanie w Kielcach rozczarowało. Rozczarowali przede wszystkim gospodarze, którzy zagrali najsłabszy mecz od kilku lat. Zespół z Kielc sam praktycznie nie istniał w ataku, a w obronie miał olbrzymie problemy z powstrzymaniem Kamila Kameckiego, który zdobywając 26 punktów rozegrał swój najlepszy mecz w tym sezonie. Po tej wygranej "Jaskółki" umocniły się na drugim miejscu, a kielczanie spadli na piątą lokatę.

Cracovia Kraków - Wisła Kraków 66-57

Niespodzianka pachniało także w Krakowie, gdzie w tamtejszych derbach faworyzowana Cracovia, po wielkim trudzie ograła ostatnią w tabeli Wisłę. Dla wiślaków  było to już drugie spotkanie z rzędu, gdzie byli blisko sprawienia niespodzianki (w środę minimalnie ulegli UMKS-owi Kielce). "Pasy", siódme zwycięstwo w sezonie zapewniły sobie dopiero w ostatnich dziesięciu minutach, które zakończyły się ich wygraną 19-6. Najskuteczniejszymi zawodnikami spotkania okazali się Sebastian Salamon (Cracovia) i Michał Dudziewicz (Wisła). Obaj zdobyli po 17 punktów

MKS Limblach Limanowa - MKKS Staco Niepołomice 74-59
Zgodnie z przewidywaniami, rozkręcający się gracze z Limanowej nie mieli większych problemów z pokonaniem beniaminka z Niepołomic. Gracze Szymona Kunca nieznacznie wygrali tylko ostatnią kwartę. Przed nią jednak, przewaga gospodarzy wynosiła już 18 "oczek". Dla Limblachu było to już czwarte zwycięstwo w sześciu rozegranych ostatnio meczach.