Strona główna > Koszykówka > II liga mężczyzn
Długosz jeszcze nie odczarował Staco2009-12-12 07:44:00

Jan Długosz, nowy trener koordynator w II-ligowym Staco Niepołomice, jeszcze nie odczarował złego losu. Koszykarze z Niepołomic przegrali z Pogonią Ruda Śląska 61-76, a zapowiadało się na jeszcze wyższy pogrom.

Staco Niepołomice - Pogoń Ruda Śląska 61-76 (17-19,11-20,11-19,22-18)

STACO: S.Kunc 19 (1x3), Suski, Bychawski 19, Mętel 12, Mróz, Stodolski 5, Cekiera 4, Karbarz 2, Kasak.
POGOŃ: Kolenda 14 (2x3), Kuczera 3  (1x3), Skóra 17 (2x3), Tomecki 11 (1x3), Krupa 16, Kubista 10, Żymła 3 (1x3), Goczok 2, Jurczyński, Batorski, Gruth, Patyna,.

Goście prowadzili na początku pierwszej kwarty już 10-0. Ambitny pościg Staco sprawił jednak, że po pierwszej kwarcie niepołomiccy koszykarze tracili do rywali tylko dwa punkty (17-19). Na to Pogoń odpowiedziała ostro w drugiej kwarcie, a dzieło kontynuowała w trzeciej. Obie wyraźnie wygrała. Nieco lepiej Staco prezentowało się w czwartej kwarcie, nawet ją wygrało, ale zbyt małą różnicą punktową, żeby nadrobić wcześniejsze straty. Kluczem do zwycięstwa Pogoni była wysoka skuteczność w rzutach za trzy, w dodatku równo punktowało kilku zawodników. Wśród niepołomiczan liderami byli S. Kunc i Bychawski, ale to nie wystarczyło na pnącą się w ostatnich tygodniach w górę tabeli Pogoń.