Strona główna > Koszykówka > Ekstraklasa kobiet
Na szczycie Wisła lepsza od Polkowic2013-11-09 21:46:00

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków na zakończenie pierwszej rundy sezonu zasadniczego Basket Ligi Kobiet pokonały wysoko CCC Polkowice 70-53. Najwięcej punktów w meczu na szczycie zdobyła Jantel Lavender - 20.

Wisła Can-Pack Kraków – CCC Polkowice 70-53 (13-17, 21-7, 19-20, 17-9)

Wisła Can-Pack: Jantel Lavender 20, Justyna Żurowska 18, Cristina Ouvina 10, Erin Phillips 9, Agnieszka Szott-Hejmej 5, Zane Tamane 3, Katarzyna Krężel 3, Paulina Pawlak 2.

CCC Polkowice: Snell 17, McCarville 12, Skerović 8, Musina 8, Skorek 4, Majewska 2, Szczepanik 2, Leciejewska 0, Misiek 0, Owczarzak 0.

Sobotni mecz koszykarki Wisły Can-Pack Kraków rozpoczęły piątką: Cristina Ouvina, Justyna Żurowska, Agnieszka Szott-Hejmej, Erin Phillips, Jantel Lavender. Po akcjach przeprowadzonych przez Jantel Lavender i Justynę Żurowską wiślaczki w ekspresowym tempie objęły 6-punktowe prowadzenie. Kolejne minuty należały jednak do polkowiczanek, po I kwarcie było 17-13 dla nich. Losy spotkania odwróciły się w drugiej odsłonie, do przerwy prowadziły krakowianki 34-24. Później kontrolowały grę, pieczętując zwycięstwo nad mistrzyniami Polski w ostatniej ćwiartce.

9. kolejka Basket Ligi Kobiet:

Basket ROW Rybnik – Riviera Gdynia 67-52

Wisła Can-Pack Kraków – CCC Polkowice 70-53

Widzew Łódź – King Wilki Morskie Szczecin 55-60

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. – MKS MOS Konin 91-73

Energa Toruń – Artego Bydgoszcz 73-81

W tabeli: Wisła 18, CCC 16, Energa i Artego po 15 pkt.

Kolejny ligowy mecz podopieczne Stefana Svitka rozegrają 17 listopada w Łodzi, wcześniej czeka je euroligowa potyczka z BK IMOS Brno (13 listopada).