Strona główna > Koszykówka > Ekstraklasa kobiet
Wiślaczki oszczędzały się na CCC2013-02-09 21:50:00

W meczu 21. kolejki Ford Germaz Ekstraklasy koszykarki Wisły Can-Pack Kraków wysoko pokonały w Pabianicach miejscową drużynę PTK 86-53. Najwięcej punktów dla zespołu Białej Gwiazdy zdobyła Erin Phillips - 26.

Było to przedostatnie spotkanie sezonu zasadniczego. Za tydzień w Krakowie mistrzynie Polski zmierzą się z CCC Polkowice.

PTK Pabianice - Wisła Can-Pack Kraków 53-86 (9-23, 13-22, 19-18, 15-20)

PTK Pabianice: Dorota Sobczyk 14, Joanna Rozwandowicz 11, Renata Piestrzyńska 10, Joanna Szałecka 5, Katarzyna Salska 4, Anna Krajewska 4, Marta Błaszczyk 4, Joanna Bogacka 2, Justyna Okulska 2, Agata Gajda 0, Angelika Kowalska 0.

Wisła Can-Pack Kraków: Erina Phillips 26, Daria Mieloszyńska-Zwolak 19, Katarzyna Krężel 12, Dora Horti 10, Joanna Czarnecka 8, Paulina Pawlak 3, Katarzyna Suknarowska 3, Alana Beard 2, Cristina Ouvina 0, Anke De Mondt 0.

Trener Jose Hernandez desygnował na początek Paulinę Pawlak, Dorę Horti, Katarzynę Krężel, Joannę Czarnecka i Erin Phillips. Mecz rozpoczął się od dość nieoczekiwanego prowadzenia ambitnego beniaminka z Pabianic 5-0. Jednak wiślaczki bardzo szybko wzięły się do pracy i mecz rozstrzygnęły praktycznie już w pierwszej kwarcie, którą wygrały aż 23-9.

Grały w tym meczu wszystkie wiślaczki, a czołowe koszykarki takie jak Alana Beard, Cristina Ouvina czy Anke De Mondt na parkiecie w całym meczu spędziły niewiele minut, kolejno - 8,54, 5,32 i 11,26, a Tina Charles w ogóle nie wyszła na parkiet. W kadrze Białej Gwiazdy zabrakło Justyny Żurowskiej.

Było to 14. zwycięstwo Wisły w rozgrywkach bieżącego sezonu Ford Germaz Ekstraklasy. Za tydzień, 16 lutego o godz. 17.45, we własnej hali wiślaczki zmierzą się z CCC Polkowice. Będzie to mecz ostatniej kolejki sezonu zasadniczego.