Strona główna > Koszykówka > Ekstraklasa kobiet
Wiślaczki gromią Widzew w Łodzi2013-01-26 17:52:00

W meczu 19. kolejki Ford Germaz Ekstraklasy koszykarki Wisły Can-Pack Kraków wysoko pokonały w Łodzi drużynę Widzewa 85-48. Najwięcej punktów dla zespołu mistrzyń Polski zdobyła Tina Charles - 14.

Widzew Łódź - Wisła Can-Pack Kraków 48-85 (9-24, 14-18, 9-20, 16-23)

Widzew: Małgorzata Chomicka 13, Leona Jankowska 13, Aleksandra Pawlak 5, Anna Tondel 4, Magdalena Rzeźnik 4, Agnieszka Modelska 3, Lidia Kopczyk 3, Katarzyna Bednarczyk 3, Daria Dziwulska 0, Aleksandra Dziwińska 0.

Wisła Can-Pack: Tina Charles 14, Dora Horti 12, Katarzyna Krężel 11, Alana Beard 11, Paulina Pawlak 10, Daria Mieloszyńska-Zwolak 8, Justyna Żurowska 7, Cristina Ouvina 6, Joanna Czarnecka 6, Katarzyna Suknarowska 0.

W zespole Białej Gwiazdy wystąpiła Alana Beard, która powróciła po kontuzji stawu skokowego jakiej doznała podczas meczu z Artego. Zabrakło przeziębionej Anke De Mondt.

Mecz w Łodzi krakowianki rozpoczęły w zestawieniu: Cristina Ouvina, Daria Mieloszyńska-Zwolak, Justyna Żurowska, Alana Beard i Tina Charles. wyrównana gra toczyła się do 5. minuty, do wyniku 9-9. Od tego momentu wiślaczki wrzuciły szósty bieg i "odjechały" Widzewowi. Do końca I kwarty punkty zdobywały już tylko one, ostatecznie wygrywając 24-9. W dalszej części spotkania krakowianki powiększały przewagę, zwyciężając 37 punktami.