Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Hokej
Śląski finał play-off hokeistów, Nolan powołał kadrę na MŚ2018-03-20 06:48:00

GKS Tychy i Tauron KH GKS Katowice zagrają w finale play-off hokeistów na lodzie. W meczach półfinałowych śląskie kluby wyeliminowały drużyny z Małopolski, w tym Cracovię, aktualnego jeszcze mistrza Polski. 


Półfinały:

GKS Tychy - Podhale Nowy Targ 4-1 (4-0, 3-1, 2-5, 3-2, 6-4)

GKS Katowice - Cracovia 4-1 (5-3, 4-2, 3-4, 2-1 po dogr., 4-1)


Pierwszy mecz finałowy o mistrzostwo odbędzie się już w najbliższą środę na lodowisku w Tychach (transmisja w TVP Sport od godz. 19.50). Tego samego dnia rozpocznie się w Krakowie rywalizacja Cracovii z Podhalem o "brąz".


***

36 zawodników znalazło się na liście reprezentacji Polski seniorów, która od 22 do 29 kwietnia będzie rywalizować w najważniejszej imprezie sezonu – mistrzostwach świata dywizji 1A w Budapeszcie.

Podopieczni Teda Nolana zbiorą się 4 kwietnia w Nowym Targu. To właśnie stolica Podhala będzie bazą biało-czerwonych przed wyjazdem na czempionat. 16 i 17 kwietnia w stolicy Węgier Polacy rozegrają towarzyskie mecze z Ukrainą i Japonią.


Na zgrupowania szkoleniowe w Nowym Targu i Budapeszcie oraz mecze międzypaństwowe w Budapeszcie, trener Ted Nolan powołał:


1. Kieler Michał (ORLIK Opole)

2. Murray John (GKS Tychy)

3. Odrobny Przemysław (TATRYSKI PODHALE Nowy Targ)

4. Raszka Ondrej (JKH GKS Jastrzębie)

5. Radziszewski Rafał (COMARCH Cracovia)

6. Borzęcki Adam (STEELERS Bietigheim/Niemcy)

7. Bryk Mateusz (GKS Tychy)

8. Ciura Bartosz (GKS Tychy)

9. Dąbkowski Bartosz (COMARCH Cracovi)

10. Dronia Paweł (LŐWEN Frankfurt/Niemcy)

11. Górny Kamil (GKS Tychy)

12. Kruczek Maciej (COMARCH Cracovia)

13. Pociecha Bartłomiej (GKS Tychy)

14. Rompkowski Mateusz (COMARCH Cracovia)

15. Tomasik Damian (TATRYSki PODHALE Nowy Targ)

16. Wajda Patryk (COMARCH Cracovia)

17. Wanacki Jakub (TAURON KH GKS Katowice)

18. Bepierszcz Mateusz (GKS Tychy)

19. Chmielewski Aron (HC OCELARZI Trzyniec/Czechy)

20. Cichy Michael (GKS Tychy)

21. Dziubiński Krystian (COMARCH Cracovia)

22. Galant Radosław (GKS Tychy)

23. Kalinowski Kamil (GKS Tychy)

24. Kapica Damian (COMARCH Cracovia)

25. Komorski Filip (GKS Tychy)

26. Kolusz Marcin (TATRYSKI PODHALE Nowy Targ)

27. Łopuski Mikołaj (TAURON KH GKS Katowice)

28. Łyszczarczyk Alan (ATTACK Owen Sound/Kanada)

29. Malasiński Tomasz (TAURON KH GKS Katowice)

30. Neupauer Bartłomiej (TATRYSKI PODHALE Nowy Targ)

31. Pasiut Grzegorz (NEMAN Grodno/Białoruś)

32. Steber Jan (MH AUTOMATYKA 2014 Gdańsk)

33. Urbanowicz Maciej (COMARCH Cracovia)

34. Witecki Jakub (GKS Tychy)

35. Wronka Patryk (TAURON KH GKS Katowice)

36. Zapała Krzysztof (TATRYSKI PODHALE Nowy Targ)

 Terminarz Mistrzostw Świata 1A – Budapeszt 2018

22.04.2018 (niedziela)

godz. 12:30 Wielka Brytania – Słowenia

godz. 16:00 Węgry – Kazachstan

godz. 19:30 Polska – Włochy


23.04.2018 (poniedziałek)

godz. 16:00 Słowenia – Polska

godz. 19:30 Włochy – Węgry


24.04.2018 (wtorek)

godz. 16:00 Kazachstan – Wielka Brytania


25.04.2018 (środa)

godz. 12:30 Włochy – Kazachstan

godz. 16:00 Wielka Brytania – Polska

godz. 19:30 Słowenia – Węgry


26.04.2018 (czwartek)

godz. 19:30 Polska – Węgry


27.04.2018 (piątek)

godz. 16:00 Kazachstan – Słowenia

godz. 19:30 Włochy – Wielka Brytania


28.04.2018 (sobota)

godz. 12:30 Kazachstan – Polska

godz. 16:00 Słowenia – Włochy

godz. 19:30 Węgry – Wielka Brytania


Awans do MŚ elity wywalczą dwie najlepsze drużyny turnieju w Budapeszcie. Do dywizji 1B zostanie zdegradowana ostatni zespół mistrzostw w stolicy Węgier.

(ST, pzhl)


nolan.jpg



więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty