Strona główna > Hokej
Play-off: Cracovia i Unia zaczęły od wygranych2013-02-19 21:01:00

We wtorkowy wieczór rozpoczął się hokejowy play-off. Udanie wystartowały małopolskie drużyny - Cracovia wygrała z Katowicami, a Unia w Tychach po serii rzutów karnych.

W I rundzie gra się do trzech wygranych. Lepszy z pary Cracovia/Katowice w półfinale trafi na obrońcę tytułu - KH Sanok. Z kolei zwycięzca pary GKS Tychy/Unia zmierzy się z JKH GKS Jastrzębie-Zdrój lub Zagłębiem.

Cracovia - HC GKS Katowice 3-1 (1-0, 2-0, 0-1)

1-0 Fojtik - Valčak - Dvořak 14:02

2-0 Fojtik - Valčak - Dvořak 24:28

3-0 L. Laszkiewicz - Słaboń - D. Laszkiewicz 35:47

3-1 Galant - Drzewiecki - Kalinowski 50:47 4 na 4

Sędziowali: Grzegorz Dzięciołowski (Bydgoszcz), Paweł Meszyński (Warszawa) - Patryk Kasprzyk (Bydgoszcz), Marek Syniawa (Łódź). Kary: 18 - 28 min. Widzów 1500. Stan rywalizacji: 1-0 dla Cracovii.

CRACOVIA: Radziszewski - Kłys (4), Besch (2); L. Laszkiewicz, Słaboń, D. Laszkiewicz - Dudaš (4), Witowski; Dvořak, Valčak (4), Fojtik (4) - A. Kowalówka, Noworyta; Piotrowski, S. Kowalówka, Chmielewski - Zieliński, Kmiecik; Cieślicki, Rutkowski, Kostecki.

KATOWICE: Kalemba - Galant, Bychawski (2); Sucharski, Mahbod (6), Popko (2) - Urbańczyk (2), Bigos; Drzewiecki, Kalinowski, Campbell (2) - Krokosz, Gwiżdż; Valušiak (2+10), Komorski, Bepierszcz - Śmiełowski, Szymański; Frączek, Kalinowski, Grobarczyk (2).

W sezonie zasadniczym Cracovia wygrała wszystkie mecze z katowiczanami w hali przy ul. Siedleckiego. Dzisiaj też była faworytem i nie zawiodła. Inna sprawa, że goście niczym nie mogli zaimponować, a w trzeciej odsłonie prowokowali do bójek. Pierwsze dwie bramki dla "Pasów" zdobył czeski atak, a szczególnej urody była ta druga uzyskana po błyskawicznej kontrze i precyzyjnym uderzeniu Fojtika. Dotąd niewidoczna pierwsza formacja dała znać o sobie pod koniec drugiej tercji. Leszek Laszkiewicz przekładał krążek na kiju tuż przed bramkarzem Kalembą, a że obrońcy z Katowic mu nie przeszkadzali, więc na dwa razy z bliska wpakował go do siatki.

Katowiczanie w 50 minucie zdobyli gola (Galant po zagraniu zza bramki Drzewieckiego), a w końcowych 17 sekundach - przy grze w przewadze - ściągnęli bramkarza. Niewiele to dało i wynik nie uległ zmianie.

Po spotkaniu nie krył zadowolenia trener Rudolf Rohaček, zwłaszcza z początkowych tercji w wykonaniu jego podopiecznych.

Z kolei szkoleniowiec gości, Jacek Płachta, nie poznawał swojej drużyny. - To nie był nasz hokej, ale dla wielu to pierwszy mecz play-off w karierze.

4-5 Rzeszutko 65:00 decydujący karny

Sędziowali: Tomasz Radzik (Krynica-Zdrój), Sebastian Kryś (Katowice) - Tomasz Przyborowski (Krynica-Zdrój), Marcin Młynarski (Kraków). Kary: 8 - 12 min. Widzów 2500. Stan rywalizacji: 1-0 dla Unii.

GKS: Sobecki - Jakeš, Dutka; Łopuski, Šimiček, Bagiński - Csorich, Wanacki; Da Costa, Pasiut, Guzik - Sokół, Zion; Janoš, Parzyszek, Baranyk - Ciura, Majkowski; Bernat, Galant, Witecki.

UNIA: Fikrt - Kasperczyk, Nikolov; Piotrowicz, Różański, Rzeszutko - Gabryś, Hrina; Modrzejewski, Tabaček, Sarnik - Skrzypkowski, Połącarz; Stachura, Jakubik, Wojtarowicz - Żogała, Piekarski; Fiedor, Kwadrans, Adamus.

JKH GKS Jastrzębie-Zdrój - Zagłębie Sosnowiec 7-0 (1-0, 3-0, 3-0)

III runda (3-4) marzec 17, 18, 21, 22, 24

Drużyny, które po I rundzie odpadną z fazy play-off stworzą grupę 3-zespołową, w której rozegrają mecz i rewanż systemem „każdy z każdym".