Strona główna > Hokej
Hokeiści Cracovii postraszyli mistrza kraju2013-01-25 20:59:00

W piątkowej, 37. kolejce Polskiej Ligi Hokejowej, nie zabrakło emocji w Krakowie. Mistrz Polski z Sanoka prowadził już 3-0, ale "Pasy" w końcówce mogły doprowadzić do remisu i dogrywki.

W tym sezonie Cracovia spotkała się z KH Sanok po raz siódmy (raz w półfinale Pucharu Polski) i wszystkie potyczki przegrała!

Cracovia - KH Sanok 2-3 (0-2, 0-1, 2-0)

0-1 Dziubiński - Gruszka - Malasiński 3:41

0-2 Dronia - Kotaška - Vozdecky 18:22 w przewadze

0-3 Zapała - Wajda - Strzyżowski 37:32 w przewadze

1-3 Valčak - Piotrowski - A. Kowalówka 53:05 w przewadze

2-3 Chmielewski - Piotrowski - S. Kowalówka 55:31

Sędziowali: Paweł Meszyński (Warszawa) – Jacek Bernacki (Sosnowiec), Leszek Kubiszewski (Katowice). Kary: 24 (w tym 2 techn.) - 40 min. Widzów 2200.

CRACOVIA: Radziszewski – Sznotala, Besch (2); L. Laszkiewicz, Słaboń, Chmielewski – Dudaš (2), Witowski; Dvořak, Valčak, Fojtik – A. Kowalówka (2), Noworyta; Piotrowski (2), S. Kowalówka, D. Laszkiewicz (4 + 10) – Kmiecik, Rutkowski, Kostecki.

SANOK: Odrobny (4) – Mojžiš, Dronia; Strzyżowski, Zapała (2 + 10), Kolusz – Kotaška, Wajda (2); Vozdecky, Bartoš (2), Vitek – Kubat, Rąpała (6); Malasiński, Dziubiński, Gruszka – Bułanowski, Pociecha (2); Radwański (2 + 10), Milan, Biały.

Cracovia zagrała w nieco zmodyfikowanym składzie - w pierwszym ataku pojawił się Chmielewski, a kapitan drużyny Daniel Laszkiewicz przeszedł do trzeciego.

W 4 minucie Fojtik miał idealną okazję na strzelenie bramki. Nie wykorzystał jej, poszła kontra i choć Malasiński nie trafił, to poprawka z bliska Dziubińskiego była celna. Później goście dwa razy wykorzystali grę w przewadze i wydawało się, że pewnie sięgną po trzy punkty. Tymczasem w końcówce rozpoczęły się niesamowite emocje. W 52 minucie Malasiński nie wykorzystał rzutu karnego, a po chwili Daniel Laszkiewicz umieścił krążek w siatce przyjezdnych. Sędzia nie uznał jednak gola, bowiem ułamek sekundy wcześniej Odrobny celowo ruszył bramkę i otrzymał dwie minuty karne. Za moment "Pasy" dopięły swego i zdobyły bramkę, a na listę strzelców - w przewadze - wpisał się Valčak. Krakowianie poszli za ciosem i po golu Chmielewskiego zrobiło się tylko 2-3. Na 143 sekundy przed końcem po raz drugi za celowe ruszenie bramki ukarany został Odrobny. Miejscowi stanęli przed szansą na wyrównanie, ale trener Rohaček nie zdecydował się na ściągnięcie bramkarza i kto wie, czy w tej sytuacji nie pomógł sanoczanom utrzymać korzystnego rezultatu.