Strona główna > Hokej
Cracovia przegrała w Jastrzębiu po karnych2013-01-11 20:30:00

W piątkowej, 33. kolejce Polskiej Ligi Hokejowej, Unia Oświęcim wygrała z HC GKS Katowice 5-3, a Cracovia dopiero po dogrywce i serii rzutów karnych uległa w Jastrzębiu 2-3.

JKH GKS Jastrzębie-Zdrój - Cracovia 3-2 (1-0, 1-0, 0-2 - 0-0), karne 1-0

1-0 Bordowski 8:15

2-0 Zatko - Prochazka - Kral 32:11

2-1 Słaboń - D. Laszkiewicz - L. Laszkiewicz 43:47

2-2 Valčak 46:13 (karny)

3-2 Prochazka 65:00 (decydujący karny)

Sędziowali: Przemysław Kępa (Nowy Targ) - Rafał Gawron (Tychy), Mariusz Smura (Katowice). Kary: 16 - 10 min.  Widzów 1200.

JKH: Sopko - Zatko (4), Górny; Danieluk, Kral (2), Marzec - Labryga, Bryk (4); Sulka, Słodczyk (2), Bordowski (2) - Pastryk, Dąbkowski; Salamon, Prochazka, Urbanowicz - Sordon, Rompkowski (2), Nalewajka, Kąkol.

CRACOVIA: Radziszewski (2) - Kłys, Besch; L. Laszkiewicz (2), Słaboń, D. Laszkiewicz - Dudaš (2), Witowski; Dvořak, Valčak, Fojtik - A. Kowalówka, Sznotala (2); Piotrowski, S. Kowalówka, Chmielewski (2) - Zieliński, Horowski; Kmiecik, Rutkowski, Kostecki.

Po dwóch tercjach jastrzębianie prowadzili 2-0, choć goście także mieli okazje na bramki. W 44 minucie Słaboń dobił krążek po strzale Leszka Laszkiewicza i "Pasy" poczuły, że mogą jeszcze powalczyć. Upłynęły nieco ponad dwie minuty i Cracovia wyrównała. Valčak był faulowany przez Bryka i wykorzystał podyktowany rzut karny. Wynik mimo dogrywki nie uległ już zmianie i o wygranej miejscowych zadecydowały karne.

Aksam Unia Oświęcim - HC GKS Katowice 5-3 (2-1, 1-0, 2-2)

5-2 Frączek - Popko 46:09, 5-3 Bepierszcz - Gwiżdż 56.32

Sędziowali: Jacek Rokicki oraz Wojciech Kolusz i Robert Długi z Nowego Targu. Kary: 41 minut (w tym kara meczu dla Sarnika) – 22 (w tym kara techniczna). Widzów 700.

UNIA: Fikrt – Kasperczyk (4), Nikolov (2), Różański (2), Rzeszutko (2), Piotrowicz – Gabryś, Piekarski, Sarnik (2+5+20), Tabaczek, Jakubik – Skrzypkowski, Połącarz (2), Modrzejewski, Adamus (2), Wojtarowicz

HC GKS: Kalemba – Bychawski (2), Milam, Drzewiecki, Chwedoruk, Campbell – Cescon (6), Urbańczyk, Popko (2), Sucharski, Frączek – Krokosz, Gwiżdż, M. Kalinowski (2), Komorski (2), Bepierszcz (4) – Śmiełowski, Bigos, Wiecki, Valusiak (2), K. Kalinowski.

W tym sezonie oświęcimianie nie zdobyli gola mając o jednego zawodnika mniej. Jednak przełamanie przyszło w odpowiednim momencie, bowiem stawką meczu było 5. miejsce. – Skoro w naszym zespole nastąpił pewien przełom, to chyba musi oznaczać coś dobrego – żartował po meczu Tomasz Piątek, trener Aksamu. – Do tej pory to nam zdarzało się stracić gola mając o jednego zawodnika więcej. Ważne, że Mariusz Jakubik zmusił rywala do błędu na linii niebieskiej, a potem, po przejechaniu dwóch trzecich tafli, pokonał Kalembę.

Pierwsi dobrą okazję w tym meczu wypracowali katowiczanie, ale Drzewieckiemu nie udało się skończyć akcji Chwedoruka. Była 6 minuta.

Oświęcimianie po golu Skrzypkowskiego mieli kilka dobrych okazji do podwyższenia wyniku. Swoje okazje zmarnowali Różański z Sarnikiem. Potem goście wyrównali, ale na 55 sekund przed przerwą, po koronkowej akcji pierwszej formacji, do siatki trafił Piotrowicz, pokazując, że oświęcimianie mają tego dnia dobrze nastawione celowniki.

Takich błędów, jakie popełniliśmy w Oświęcimiu, nie powinni popełniać nawet juniorzy – pieklił się Jacek Płachta, trener GKS. – Unia potrafiła wykorzystać nasze wpadki. Tak katastrofalnie grających naszych obcokrajowców jeszcze w tym sezonie nie widziałem.

Katowiczanie, na 26 s przed końcem, wycofali bramkarza, ale nie udało im się strzelić kontaktowej bramki, przedłużającej szansę na doprowadzenie do dogrywki.