Strona główna > Hokej
Wysokie porażki hokeistów Cracovii i Unii2012-11-23 20:41:00

Hokeiści PLH zakończyli trzecią rundę rozgrywek. Nie była ona udana dla małopolskich drużyn. Cracovia wysoko przegrała w Sosnowcu 4-7, a Unia uległa w Tychach 1-6.

Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 7-4 (1-2, 2-2, 4-0)

7-4 Sarnik - Dołęga - Voznik 53:56

Sędziowali: Przemysław Kępa (Nowy Targ) - Marcin Polak, Bartosz Kaczmarek (obaj Bytom). Kary: 16 (w tym 2 min techn.) - 12 min. Widzów 400.

ZAGŁĘBIE: Dzwonek - Cychowski, Jaskólski; Sarnik, Voznik, Dołęga - Kulik, Duszak; M. Kozłowski, T. Kozłowski, Podsiadło - Kurz, Twardy; Baca, Zachariasz, Szewczyk - Jaskólski, Nahuńko, Jarnutowski.

CRACOVIA: Radziszewski - Myjak, Besch; L. Laszkiewicz, Słaboń, D. Laszkiewicz - Kłys, Dudaš; Valčak, Dvořak, Fojtik - A. Kowalówka, Noworyta; Chmielewski, S. Kowalówka, Piotrowski - Witowski, Zieliński; Kmiecik, Rutkowski, Kostecki.

Zagłębie od początku zaatakowało i nie zamierzało ułatwiać zadania faworytowi. Pomógł im  A. Kowalówka wędrując na ławkę kar. Gospodarze byli bliscy objęcia prowadzenia po strzałach Dołęgi i Podsiadły. Udało się to w 4 minucie; z linii niebieskiej huknął Cychowski, a Sarnik trącił krążek i Radziszewski skapitulował. "Pasy" ruszyły do ataku i dążyły do odrobienia straty. W 12 minucie Piotrowski uruchomił Kmiecika, a ten przymierzył z lewej strony tafli i zaskoczył Dzwonka. Cztery minuty później Piotrowski zagrał "gumę" łyżwą do Chmielewskiego, który z bliska pokonał bramkarza sosnowiczan.

W połowie II tercji Zagłębie doprowadziło do remisu po akcji M. Kozłowskiego, co z pewnością zaskoczyło gości. Ci jednak nadal grali swoje, a na dodatek miejscowi źle przeprowadzili zmianę i zostali ukarani. Krakowianie rozegrali "zamek", strzelał L. Laszkiewicz, a Chmielewski zdążył z dobitką. Po chwili w idealnej sytuacji znalazł się L. Laszkiewicz, lecz nie trafił. W końcówce gospodarze ponownie doprowadzili do remisu, ale długo się nie cieszyli. Po upływie zaledwie 31 sekund Piotrowski znalazł się sam przed Dzwonkiem i pewnie umieścił krążek w siatce.

Początek ostatniej tercji przyniósł gola Zagłębiu - Sarnik pojechał sam na "Radzika" i doprowadził do kolejnego remisu. Goście zaatakowali i osiągnęli przewagę, ale to sosnowiczanie się cieszyli. Karę otrzymał najpierw Fojtik, a za moment Noworyta i w podwójnej przewadze T. Kozłowski przymierzył spod niebieskiej. Gospodarze poszli za ciosem i podopieczni Rudolfa Rojaczka przeżywali ciężkie chwile. Na dodatek znów grali bez dwóch zawodników i ponownie z tego skorzystało Zagłębie obejmując prowadzenie 6-4! Kropkę nad "i" postawił Sarnik, który po raz trzeci pokonał niedawnego kolegę klubowego.

GKS Tychy - Aksam Unia Oświęcim 6-1 (1-1, 2-0, 3-0)

6-1 Dutka - Simiciek - Woźnica 51.30

Sędziował Tomasz Radzik z Krynicy. Kary: 6 - 10 minut. Widzów 1700.

GKS: Sobecki – Dutka, Jakesz, Bagiński, Simiciek, Woźnica – Wanacki (2), Csorich, Pasiut (4), Da Costa, Galant – Kotlorz, Sokół, Witecki, Parzyszek, Baranyk oraz Ciura, Sośnierz, Gurazda, Przygodzki.

AKSAM UNIA: Fikrt (47.30 Stańczyk) – Gabryś, Nikolov, Różański, Rzeszutko, Piotrowicz – Piekarski (2), Prokopczik, Homko, Tabaczek, Jakubik (4) – Kasperczyk, Połącarz, Wojtarowicz (2), Adamus (2), Jaros oraz Skrzypkowski, Stachura.

- To był nasz najgorszy mecz – ocenił na pomeczowej konferencji prasowej Tomasz Piątek, trener Aksamu.

Oświęcimianom wystarczyło animuszu na 20 minut. Na przełomie pierwszej i drugiej tercji mieli kilka okazji bramkowych, jak choćby uderzenie Gabrysia w poprzeczkę, w 19 min. Potem w 25 min Różański stojąc blisko Sobeckiego chciał mu zrobić dziurę w brzuchu. Na pozostałą część spotkania w wykonaniu oświęcimian można spuścić zasłonę milczenia.

(JAC)

W trzecim piątkowym meczu:

JKH GKS Jastrzębie - HC GKS Katowice 4-3 (1-0, 2-1, 1-2)

8. Nesta Toruń     14     5   24-67

W niedzielę grają: Zagłębie - Unia, GKS Tychy - Jastrzębie. Mecz KH Sanok - Katowice rozegrano awansem (5-1). Pauzuje Cracovia.