Strona główna > Hokej
Derby Małopolski dla hokeistów Cracovii2012-10-23 20:53:00

We wtorkowy wieczór odbyła się 18. kolejka Polskiej Ligi Hokejowej. W piątek drużyny rozegrają jeszcze jedną, po czym nastąpi przerwa do 20 listopada na potrzeby reprezentacji. W meczu derbowym Cracovia wygrała z Unią 6-2.

Kadrowicze spotkają się w najbliższy poniedziałek w Tychach i będą się przygotowywać do turnieju przedkwalifikacyjnego zimowych igrzysk w Soczi 2014. W Kijowie "Biało-czerwoni" zagrają kolejno z Estonią (8.11), Hiszpanią (9.11) i Ukrainą (11.11).

Cracovia - Aksam Unia Oświęcim 6-2 (1-0, 2-2, 3-0)

1-0 L. Laszkiewicz - Besch - Słaboń 16:49

1-1 Rzeszótko - Różanski 20:46 (w przewadze)

2-1 Dvořak - Chmielewski 27:04

3-1 L. Laszkiewicz - Słaboń 28:58

3-2 Rzeszótko - Nikolov 33:12

4-2 Kostecki - A. Kowalówka 43:52

5-2 L. Laszkiewicz - Słaboń 55:06 (w podwójnej przewadze)

6-2 Valčak - Dvořak - Besch 59:35

Sędziowali: Przemysław Kępa (Nowy Targ) - Rafał Gawron (Tychy), Bartosz Kaczmarek (Bytom). Kary: 24 (w tym 10 dla Valčaka za niesportowe zachowanie) - 12 min. Widzów 800.

CRACOVIA: Radziszewski – Sznotala, Besch; L. Laszkiewicz, Słaboń, D. Laszkiewicz (2) – Kłys, Dudaš; Dvořak, Valčak (2+10), Chmielewski – A. Kowalówka (2), Noworyta; Piotrowski, S. Kowalówka, Kostecki - Witowski (4), Zieliński; Kmiecik, Rutkowski, Ziętara (4).

UNIA: Fikrt – Nikolov, Gabryś; Różański, Rzeszutko, Homko – Prokopczik (4), Piekarski; Łucznikow, Tabaček (2), Wojtarowicz – Połącarz (2), Kasperczyk; Jaros (2), Jakubik (2), Adamus oraz Skrzypkowski.

Przed meczem czwarta w tabeli Cracovia miała siedem punktów przewagi nad piątą Unią, a więc potyczka miała spory ciężar gatunkowy. Dzisiaj nie wiadomo przecież czy regulamin przed play-off zostanie zmieniony. W Cracovii nastąpiła jedna zmiana - Fojtika, który w poprzednim spotkaniu otrzymał karę meczu zastąpił powracający po kontuzji Dvořak.

Spotkanie przez dwie tercje było wyrównane, choć momentami oświęcimianie bardziej się podobali i oddawali więcej groźnych strzałów. Dobry dzień miał jednak Radziszewski i to on pozwalał "Pasom" utrzymywać prowadzenie.

W pierwszej tercji padł tylko jeden gol; Słaboń zagrał krążek na linię niebieską do Bescha, a ten oddał mocny strzał. Stojący przed bramkarzem L. Laszkiewicz tracił łopatką kija "gumę" i ta wpadła do siatki. Na początku drugiej odsłony D. Laszkiewicz zahaczył golkipera Unii i za ten niepotrzebny faul został odesłany na ławkę kar. Goście szybko to wykorzystali i doprowadzili do wyrównania. Na lewej stronie Różański uruchomił Rzeszótkę, a ten na dużej szybkości pozostawił za sobą obrońcę i trafił obok "Radzika". Unici poczuli szansę na korzystny rezultat w Krakowie i zaatakowali. Bramka dla nich wisiała nad lodem, a tymczasem na ponowne prowadzenie wyszli krakowianie. Z lewej strony dograł krążek Chmielewski, a osamotniony przed bramką Dvořak z bliska dopełnił formalności. Po upływie niespełna dwóch minut zrobiło się 3-1. Słaboń uruchomił dokładnym podaniem L. Laszkiewicza, który od połowy lodowiska pojechał sam na Fikrta i pewnie go pokonał. Później karę odsiadywał A. Kowalówka, ale przyjezdni tego nie wykorzystali. Uczynili to natomiast w pełnym zestawieniu; strzelał Nikolov, a lot krążka zmienił Rzeszótko.

W ostatniej tercji niepodzielnie dominowali na tafli gospodarze. W 44 minucie Kostecki wykorzystał złe ustawienie Fikrta, który nie zdołał się przemieścić i trafił z prawej strony linii niebieskiej w krótszy, odkryty róg bramki. Unici zaczęli łapać kary i "Pasy" od 53 minuty trzykrotnie grały, w podwójnej przewadze (w sumie około 100 sekund). Udało się im strzelić gola za trzecim razem, a hat-tricka ustrzelił L. Laszkiewicz po zagraniu zza bramki Słabonia.

Na 2 minuty i 56 sekund przed końcową syreną - po strzale Rzeszótki - pękła pleksi za bramką Radziszewskiego. Po niespodziewanej przerwie hokeiści wrócili na lód i Cracovia postawiła kropkę nad "i". Szóstego gola zapisał na swoim koncie Valčak.

(AnGo)

W pozostałych meczach:

KH Sanok - JKH Jastrzębie-Zdrój 5-1 (pierwszy punkt za asystę zaliczył w polskiej lidze Wojciech Wolski)

HC GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 5-1

1. KH Sanok      20   50   87-46

2. GKS Tychy     17   37   68-39

3. Jastrzębie      17   34   63-44

4. Cracovia         17   33   75-43

5. Unia                17   23   53-70

6. Katowice        19   19   59-62

7. Zagłębie         19     9   41-99