Strona główna > Hokej
PLH: Porażki hokeistów Cracovii i Unii2012-10-12 20:24:00

W piątkowy wieczór rozegrana została 13. kolejka Polskiej Ligi Hokejowej. Nie powiodło się drużynom z Małopolski, bowiem zarówno Cracovia jak i Unia przegrały wyjazdowe mecze.

GKS Tychy - Cracovia 4-1 (1-0, 0-1, 3-0)

1-0 Łopuski 5:09 w przewadze

1-1 Fojtik- Chmielewski - Valčak 38:31

2-1 Łopuski - Pasiut 51:26

3-1 Łopuski - Jakeš 53:39

4-1 Sokół - Šimiček 59:56 w przewadze

Sędziowali: Jacek Rokicki - Robert Długi i Wojciech Kolusz (wszyscy Nowy Targ). Kary: 14 - 14 min. Widzów 1800.

TYCHY: Witek - Jakeš (2), Dutka; Woźnica, Šimiček, Bagiński - Csorich (2), Majkowski (2); Łopuski, Da Costa (2), Pasiut (2) - Sokół, Kotlorz; Baranyk (2), Galant (2), Witecki - Ciura, Wanacki; Przygodzki, Sośnierz, Leskovjansky.

CRACOVIA: Radziszewski - Sznotala, Besch (4); D. Laszkiewicz (2), Słaboń, L. Laszkiewicz (2) - Kłys, Dudaš; Fojtik (2), Valčak (2), Chmielewski - A. Kowalówka, Noworyta (2); Piotrowski, S. Kowalówka, Kostecki - Witowski, Zieliński; Kmiecik, Rutkowski, Ziętara.

"Pasy" na początku trzeciej tercji szybko straciły bramki i trudno później było odrobić straty. Zwłaszcza, że z pierwszego ataku ubył kontuzjowany Słaboń.

Przed trzema tygodniami Cracovia po zaciętym meczu wygrała z tyszanami 2-1, a gole strzeliła w ciągu 128 sekund trzeciej tercji. Tym razem role się odwróciły.

JKH GKS Jastrzębie-Zdrój - Unia Oświęcim 5-1 (1-0, 1-0, 3-1)

1-0 Danieluk - Kral - Lipina 0:53

2-0 Kral - Lipina - Górny 22:49 w przewadze

3-0 Kulas - Kapica - Maciej Rompkowski 41:52

4-0 Urbanowicz - Prochazka - Bordowski 49:54

5-0 Zatko - Danieluk 50:52

5-1 Połącarz - Łucznikow - Wojtarowicz 55:01 w przewadze

Sędziowali: Sebastian Molenda (Tychy) - Grzegorz Klich i Marek Wieruszewski (obaj Sosnowiec). Kary: 10 - 10 min. Widzów 1400.

JASTRZĘBIE: Sopko – Zatko (2), Górny; Danieluk, Kral, Lipina – Dąbkowski, Pastryk (2); Bordowski (2), Prochazka, Urbanowicz – Bryk (2), Labryga; Kapica (2), Kulas, Maciej Rompkowski.

UNIA: Fikrt - Kasperczyk, Nikolov; Rzeszutko, Różański (2), Homko - Piekarski, Prokopczik (4); Piotrowicz (2), Tabaček, Adamus - Połącarz (2), Gabryś; Valušiak, Stachura, Łucznikow  oraz Wojtarowicz.