Strona główna > Hokej
Puchar Kontynentalny: Laszkiewicz operowany, trener Roháček zasłabł na rozgrzewce2009-10-25 21:10:00 AnGo

Hokeiści Cracovii wywalczyli na tafli w Krakowie komplet punktów i zajęli pierwsze miejsce w turnieju drugiej rundy Pucharu Kontynentalnego. W dzisiejszym meczu z litewską Energiją Elektrenai „Pasy” wygrały 7-5, a po ostatniej syrenie odbyła się feta, na którą zespół w pełni zasłużył. Krakowianie zagrali bez Daniela Laszkiewicza, który został odwieziony do szpitala na operację wyrostka robaczkowego. Nie wystąpił z powodu przeziębienia Mikołaj Łopuski, a na ławce nie było trenera Rudolfa Roháčka. Czeski szkoleniowiec zasłabł i musiał pojechać do szpitala na badania i obserwację.

Comarch Cracovia - Energija 7-5 (4-0, 2-3, 1-2)

7-5  L. Laszkiewicz - Słaboń - Biela 59:49 do pustej bramki
Sędziowali: Lars Bruegmann (Niemcy) oraz Sławomir Szachniewicz i Wojciech Kolusz. Kary: 16 - 12 min. Widzów 1500.
CRACOVIA: Rączka – Bondarevs, Csorich, L. Laszkiewicz, Słaboń, Biela – Dudaš, Dulęba, Radwański, Pasiut, Witowski – Noworyta, Kłys, Piotrowski, Musial, Drzewiecki – Wajda, Landowski, Rutkowski.
ENERGIJA: Dauksevicius – Aliukonis, Vysniauskas, Ivanuskin, Vaiciukevicius, Slikas – Nauseda, Pikcius, Bendzius, Korneiciuk, Zidkovas – Kubilius, Burakov, Jagelavicius, Visockas, Kazlauskas – Gutauskas, Suchomlinas.

Krakowianie zagrali bez Daniela Laszkiewicza, który musiał pojechać do szpitala na operację wyrostka robaczkowego. Nie grał też z powodu choroby Mikołaj Łopuski. Na ławce nie było ponadto trenera Rudolfa Rohaczka (według nieoficjalnych informacji zasłabł i musiał pojechać do szpitala na badania).
Cracovia mając zapewniony awans rozpoczęła na luzie i po 23 minutach prowadziła 5-0. Rywal w tym okresie nie istniał na lodzie i mógł przegrywać znacznie wyżej. Rozpoczął serial Słaboń trafiając w sytuacji sam na sam pod poprzeczkę. Po chwili Kłys trafił z okolic bulika. Efektowne było trafienie na 5-0 Piotrowskiego, wszak zdobyte przy grze w osłabieniu.

W pierwszej przerwie Drzewiecki zapewniał, że drużyna gra o jak najlepszy wynik. Szybko okazało się, że to tylko słowa. "Pasy" grały źle i zrobiło się w 52 minucie tylko 6-5. Litwini wycofali więc bramkarza i wprowadzili dodatkowego zawodnika. Ten manewr ich pogrążył, bowiem Leszek Laszkiewicz skierował krążek do pustej bramki.

Zdaniem trenerów

Rimandas Sidaravicius, Energija:
- Bardzo dobry mecz rozegrali moi młodzi chłopcy, którzy początkowo byli nie rozgrzani, ale potem było już lepiej. Przegraliśmy, ale jesteśmy zadowoleni z gry.
Andrzej Pasiut, Cracovia:
- Drużyna z Litwy postawiła nam trudne warunki. Przy stanie 5-0 kilku zawodników chciało zagrać „na luzie”, a to nie tędy droga. Niektórzy widocznie nie dorośli jeszcze do takiego poziomu, by nie lekceważyć swych przeciwników. Chciałbym na koniec podziękować kibicom, bo byli naszym szóstym zawodnikom.

W drugim niedzielnym meczu:
Saryarka Karaganda - Kalev-Valk Tartu 8-0 (4-0, 3-0, 1-0)
1-0 Albert Wagin (3), 2-0 Sergiej Miroszniczenko (5), 3-0 Igor Kniaziew (12), 4-0 Wadim Strelczuk (15), 5-0 Ilia Jessirkienow (25), 6-0 Jessirkienow (33), 7-0 Berezeński (39), 8-0 Dmitr Szałabanow (55).
Końcowa tabela
1. Cracovia         3  9 19-10
2. Saryarka         3  6 14- 4
3. Kalev-Valk       3  2  6-19
4. Energija          3  1  8-14

Najlepsi zawodnicy turnieju: Leszek Laszkiewicz - napastnik, Marian Csorich - obrońca, Aleksiej Iwanow z Saryarki - bramkarz.