Strona główna > Hokej
W finałowej serii: Cracovia - KH Sanok 1-22012-03-10 21:49:00 AnGo

Trzeci mecz finałowy play-off - rozegrany w Krakowie - zakończył się sukcesem hokeistów KH Sanok i ten zespół prowadzi w serii 2-1. Teraz dwa spotkania odbędą się na Podkarpaciu.

2-3 Krzak - Milan  55:22 w przewadze

Sędziowali: Paweł Meszyński (Warszawa), Maciej Pachucki (Gdańsk)  – Artur Hyliński (Oświęcim), Jacek Bernacki (Sosnowiec). Kary: 8 – 10 min. Widzów 2500.

Stan rywalizacji do 4 wygranych: 1 – 2. Kolejne mecze we wtorek i środę w Sanoku.

CRACOVIA: Radziszewski  –  Wajda, Besch; L. Laszkiewicz, Słaboń (2), Sarnik  –  Prokop, Kulik; Martynowski (2), Dvořak, Kostuch (2)  –  A. Kowalówka, Witowski; Sucharski, Rutkowski (2), Piotrowski  – Dulęba; Kosidło, Biela, Chmielewski. Trener: Rudolf Rohaček.

SANOK: Odrobny  –  Mojžiš, Dronia (2); Vozdecky, Zapała, Kolusz (2)  –  Kotaška, Rąpała; Gruszka, Dziubiński (2), Malasiński  –  Kubat (2), Guričan (2); Vitek, Krzak, Strzyżowski  –  Skrzypkowski, Maciejewski; Mermer, Milan, Radwański. Trener: Marek Ziętara.

Przez połowę meczu na lodzie było sporo chaosu i mało płynnych akcji. Sanoczanie posiadali przewagę i już w pierwszej minucie powinni objąć prowadzenie, ale Vozdecky nie miał szczęścia.

W 32 minucie Dziubiński wjechał do tercji i oddał strzał z nadgarstka na bramkę Radziszewskiego. Krążek wpadł między parkanami bramkarza, bowiem tennie trzymał kija na lodzie. Odpowiedź krakowian była błyskawiczna; Kostuch w podobnej sytuacji posłał "gumę" między nogami Odrobnego. Końcówkę tercji "Pasy" grały w przewadze (na karze Kubat) i kiedy do jej zakończenia pozostało 7 sekund Dvořak uruchomił Chmielewskiego. Były gracz Stoczniowca w dziecinny sposób ograł Rąpałę i z korytarza międzybulikowego pewnie pokonał niedawnego kolegę z Gdańska, którego zachowanie doskonale przewidział. - Przemek usiadł, więc trafiłem obok jego głowy pod poprzeczkę - powiedział strzelec gola.

W trzeciej tercji ton nadawali goście i wyrównanie wisiało na włosku. Stało się to w 48 minucie za sprawą Vozdecky'ego, który po solowej akcji wjechał do tercji i mimo asysty obrońcy trafił przy słupku. Decydujący cios zadali sanoczanie przy grze w przewadze (na karze Słaboń). Po rozegranym "zamku" osamotniony pod bramką Krzak dopełnił formalności. Przez ostatnie 81 sekund Cracovia grała bez bramkarza, ale ten manewr nie przyniósł powodzenia.

- Zagraliśmy o sto procent lepiej niż dzień wcześniej. Konsekwencja, dyscyplina i uważna gra w defensywie przyniosło spodziewany efekt. Najlepsza w naszym wykonaniu była trzecia tercja - podsumował trener KH Sanok, Marek Ziętara.

play
Efektowna oprawa przed meczem Cracovii z KH Sanok. Fot. Jacek Kwiatkowski

O 3. miejsce:

JKH GKS Jastrzębie-Zdrój - Aksam Unia Oświęcim 5-1 (1-1, 3-0, 1-0)

0-1 Łopuski - Prochazka - Stachura 3:14

1-1 Lipina - Kral - Ivičič 12:11

2-1 Górny - Danieluk 22:49 w przewadze

3-1 Urbanowicz - Bryk 23:18

4-1 Urbanowicz 25:21

5-1 Słodczyk - Urbanowicz - Bordowski 41:21

Sędziowali: Grzegorz Dzięciołowski (Bydgoszcz), Włodzimierz Marczuk (Toruń)  –  Leszek Kubiszewski, Mariusz Smura (obaj Katowice). Kary: 37 minut (w tym kara meczu dla Krala)  –  18 minut. Widzów 1500.

Stan rywalizacji do 4 wygranych: 2-1.

JKH: Kosowski  –  Górny, Ivičič; Danieluk, Kral, Lipina  –  Mateusz Rompkowski, Bryk; Urbanowicz, Słodczyk, Bordowski  –  Labryga, Pastryk; Kulas, Kąkol, Drzewiecki oraz Salamon, Kogut, Strużyk, Marzec. Trener: Jirzi Reznar.

UNIA: Zborowski  –  Urbańczyk, Zatko; Řiha, Tabaček, Krajči  –  Noworyta, Piekarski; Łopuski, Prochazka, Stachura  –  Gabryś, T. Połącarz; Jaros, S. Kowalówka, Jakubik oraz Wojtarowicz, Piotrowicz, Valušiak, Modrzejewski. Trener: Tomasz Piątek.

O 7. miejsce:

MMKS Podhale Nowy Targ - Nesta Toruń 1-3 (0-1, 0-0, 1-2)

0-1 Bomastek - Bluks - Gaisins 3:35 w przewadze

0-2 Bluks - Baranyk - Bomastek 47:10 w przewadze

1-2 Kmiecik - Neupauer - Różański 51:49

1-3 Koseda - Gaisins - K. Kalinowski 58:09 w przewadze

Sędziowali: Maciej Pachucki (Gdańsk) – Piotr Matlakiewicz (Sosnowiec) i Patryk Kasprzyk (Bydgoszcz). Kary: 90 min (w tym kary meczu dla K. Kapicy, Sulki i Ćwikły) – 70 (w tym kary meczu dla Bluksa i Porębskiego). Widzów 800.

Stan rywalizacji do 4 wygranych: 1-2.

MMKS: Rajski – Dutka, Sulka; Różański, Neupauer, Kmiecik – Łabuz, Landowski; Bomba, Jastrzębski, Ziętara – R. Mrugała, K. Kapica; Michalski, Wielkiewicz, Ćwikła – Szumal, Puławski, Olchawski. Trener: Jacek Szopiński.

NESTA: Plaskiewicz – Bluks, Gaisins; Bomastek, K. Kalinowski, Baranyk – Smeja, Koseda; Wróbel, Ziółkowski, Jankowski – Porębski, Lidtke; Dziegiel, Kuchnicki, Marmurowicz oraz Chrzanowski. Trener: Jaroslav Lechocky.