Strona główna > Hokej
Cracovia w play-off z drugiego miejsca2012-02-12 22:06:00

W przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego wyjaśniła się kolejne zagadki. Hokeiści Cracovii po wygraniu z JKH GKS Jastrzębie-Zdrój wystartują do walki o medale z drugiego miejsca.

GKS Tychy przegrał we własnej hali spotkanie z Unią Oświęcim i praktycznie wyeliminował się z czołowej czwórki. Unici mają już zapewniony awans, a tyszanie muszą we wtorek wygrać w Toruniu i liczyć na ewentualne potknięcie Jastrzębia z Zagłębiem, co jest mało prawdopodobne. Wszystko zatem wskazuje na to, że GKS Tychy zagra w I rundzie play-out z Podhalem.

Cracovia - JKH GKS Jastrzębie-Zdrój 5-3 (1-0, 0-3, 4-0)

5-3 Słaboń 59:48 do pustej bramki

Sędziowali: Zbigniew Wolas - Grzegorz Cudek, Mariusz Pilarski (wszyscy z Oświęcimia). Kary: 2 - 14 (w tym 2 techn.) min. Widzów 1922.

CRACOVIA: Radziszewski - Wajda, Besch; L. Laszkiewicz, Słaboń, Sarnik - Immonen (2), Dulęba; Chmielewski, Dvořak, Martynowski - A. Kowalówka, Witowski; Piotrowski, Rutkowski, Sucharski - Kulik, Sznotala; Lenius, Biela, Kosidło.

JASTRZĘBIE: Kosowski (2) - Labryga, Bryk; Danieluk, Lipina, Kral (4) - Mateusz Rompkowski (2), Dąbkowski; Urbanowicz, Słodczyk, Bordowski (2) - Pastryk, Ivičič; Kulas, Kąkol, Drzewiecki - Górny, Szczurek; Kogut, Strużyk (2), Marzec.

W pierwszej tercji krakowianie mieli więcej z gry, ale sytuacji jak na lekarstwo. Prawdziwy mecz rozpoczął się w końcówce. W zamieszaniu podbramkowym Sucharski z bliska wepchnął krążek do bramki i "Pasy" objęły prowadzenie. Na początku drugiej odsłony - po strzale Chmielewskiego - sędzia Wolas analizował zapis wideo, bowiem nie było jasności czy "guma" przekroczyła linię bramkową. Okazało się, że nie i wynik pozostał bez zmian. Od połowy tercji coraz lepiej zaczęli grać goście i to oni przejęli inicjatywę. W 32 minucie jastrzębianie zostali ukarani za nadmierną ilość graczy na lodzie. Mimo osłabienia przyjezdni potrzebowali zaledwie 23 sekund, aby zdobyć dwa gole! Najpierw Urbanowicz znalazł się sam przed Radziszewskim i choć ten sparował "gumę", to przy dobitce nie miał szans. Po chwili dwójkowa akcja Krala z Lipiną zakończyła się trafieniem tego drugiego. Jakby mało było nieszczęść Cracovii, to po kiksie Wajdy sam przed "Radzikiem" był Drzewiecki i zrobiło się 1-3.

W pierwszej akcji trzeciej tercji - przy grze w przewadze - znakomitą okazję miał Słaboń, a dobijał Sarnik z metra i choć Kosowski leżał na lodzie, to nie zdołał go pokonać! Później krakowianie niepodzielnie panowali na tafli i oglądaliśmy pojedynek napastników ze znakomicie broniącym golkiperem JKH. Świetnie spisał się po kolejnym uderzeniu Sarnika czy dwóch okazjach Chmielewskiego, jednak i on musiał skapitulować po nawałnicy "Pasów". Po dwójkowych akcjach trafiali Rutkowski i Martynowski, a na 12 sekund przed końcem Słaboń trafił do pustej bramki, bowiem jastrzębianie wycofali Kosowskiego.

Po końcowej syrenie na czerwonym dywanie rozwiniętym na lodzie pojawiła się drużyna piłkarska Cracovii. Przedstawiono nowych zawodników - Marcina Budzińskiego i Sebastiana Szałachowskiego, po czym kilka wspólnych przyśpiewek zakończyło ceremonię, która nie była specjalnie zaplanowana. Nowych koszulek nie pokazano, natomiast drużyna pojawiła się w czarnych spodniach i takiż samych kurtkach firmy Nike.

(AnGo)

GKS Tychy - Aksam Unia Oświęcim 2-3 (1-2, 1-0, 0-1)

0-1 Stachura - Prochazka 4:29

1-1 Pasiut - Kotlorz 7:47

1-2 Stachura - Prochazka 14:48

2-2 Witecki - Kotlorz - Galant 29:23

2-3 Zatko - Řiha - Tabaček 45:45

Sędziowali: Przemysław Kępa - Robert Długi, Wojciech Kolusz (wszyscy z Nowego Targu). Kary: 6 - 6 min. Widzów 2800.

GKS: Sobecki - Kotlorz, Csorich; Bagiński, Pasiut (2), Woźnica (2) - Wanacki, Sokół; M. Kozłowski, Parzyszek (2), Da Costa - Ciura,Majkowski; Witecki, Galant, T. Kozłowski - Mejka, Bobček; Przygodzki, Sośnierz, Banachewicz.

UNIA: Witek - Urbańczyk, Zatko (2); Řiha, Tabaček (2), Krajči - Noworyta, Piekarski; Stachura, Procházka, Łopuski - Gabryś, Połącarz; S. Kowalówka, Jakubik, Wojtarowicz - Cinalski, Kasperczyk; Valušiak, Jaros (2), Modrzejewski.

W pierwszej tercji aktywniejsi byli goście, a animuszu dodała im kuriozalna bramka. Z połowy lodowiska strzelał Prochazka, Sobecki fatalnie odbił krążek i się na dodatek odwrócił. Skorzystał z prezentu Stachura i umieścił krążek w pustej siatce. Wyrównał Pasiut zmieniając lot krążka po uderzeniu Kotlorza. W 15 minucie znów oświęcimianie objęli prowadzenie; z prawej strony wrzucił krążek przed bramkę Prochazka, a Stachura tylko dołożył łopatkę kija. W drugiej tercji nadal trwała walka o każdy metr lodu, a ambitni tyszanie doprowadzili do stanu 2-2. Z linii niebieskiej uderzał Kotlorz, a Witecki zdążył z dobitką.

W trzeciej odsłonie goście zdobyli zwycięskiego gola. Riha zagrał do Zatki, a ten bez przyjęcia huknął z niebieskiej przy słupku. W końcówce unici grali krótko w podwójnym osłabieniu, ale tyszanie tego nie wykorzystali, choć próbowali dodatkowo grać bez bramkarza.

Zagłębie Sosnowiec - MMKS Podhale Nowy Targ 4-3 (1-1, 3-1, 0-1)

4-3 Neupauer - Dutka 58:37 sześciu na czterech

Sędziowali: Sebastian Kryś (Katowice) - Sebastian Adamoszek (Katowice) i Grzegorz Kaczyński (Bytom). Kary: 26 (w tym 10 min dla Kosteckiego) - 30 (w tym 10 min dla Jastrzębskiego). Widzów 300.

ZAGŁĘBIE: Szydłowski - Kuc, Duszak; Bernat, Twardy, Kostecki - Działo, Banaszczak; Szewczyk, Zdenek, Dołęga - Jaskólski, Voznik; Golec, Horny, Zachariasz - Kosakowski, Kostromitin; Ślusarczyk, Białek, Baca.

PODHALE: Rajski - E. Mrugała, Dutka; Różański, Sulka, Ziętara - W. Bryniczka, Łabuz; Kmiecik, Neupauer, Ćwikła - Landowski, K. Kapica; Bomba, Jastrzębski, Michalski - Landowski, Gacek; Szumal, Wielkiewicz, Puławski.

KH Sanok - Nesta Toruń 6-3 (1-0, 0-2, 5-1)

Mecze do zakończenia sezonu zasadniczego:

42. kolejka (wtorek, 14 lutego): Unia - Cracovia, Podhale - KH Sanok, JKH GKS Jastrzębie-Zdrój - Zagłębie, Nesta Toruń - GKS Tychy.

Terminy play-off:

Pierwsza runda (miejsca 1-4): 19 lutego, 21.02, 22.02, 25.02, 26.02, 29.02, 2.03.2012 r.

Pierwsza runda (5-8): 19.02, 21.02, 22.02, 25.02, 26.02, 1.03, 3.03.2012 r.

Druga runda (1-2 i 3-4): 6.03, 9.03, 10.03, 13.03, 14.03, 17.03, 19.03.2012 r.

Druga runda (5-6): 6.03,  13.03.2012 r.

Druga runda (7-8): 6.03, 9.03, 10.03, 13.03, 14.03, 17.03, 19.03.2012 r.