Strona główna > Hokej
Pasy dopiero w 12 meczu pokonały KH Sanok2012-02-07 21:29:00

We wtorkowym meczu 39. kolejki Polskiej Ligi Hokejowej Cracovia wygrała z KH Sanok i tym samym znacznie przybliżyła się do miejsca gwarantującego walkę o medale. Zwycięstwo to w pewnej mierze rehabilitacja za ostatnie wpadki.

Cracovia zmierzyła się z sanoczanami po raz dwunasty w tym sezonie, ale zanotowała dopiero pierwsze zwycięstwo i to najważniejsze! Goście zjawili się przy ul. Siedleckiego w mocnym składzie (zabrakło Gruszki, Radwańskiego, Strzyżowskiego, Guričana) i nie zamierzali oddawać punktów bez walki. O końcowym sukcesie "Pasów" zadecydowała udana końcówka, a zwłaszcza gol na 3-1. Wówczas Sucharski podawał zza bramki, a Piotrowski w trudnej pozycji pokonał Odrobnego. Kluczem do wywalczenia kompletu punktów była wyjątkowo dobra skuteczność krakowian. Po dłuższej przerwie do gry wrócił Sucharski.

- To był wreszcie dobry mecz w naszym wykonaniu. Zawodnicy walczyli o każdy kawałek lodu i zasłużenie odnieśli bardzo cenne zwycięstwo - podsumował trener Cracovii, Rudolf Rohaček.

Ważny mecz wygrała Unia z JKH GKS Jastrzębie-Zdrój i już w pierwszej tercji załatwiła sprawę. Najpierw trafił Zatko przy grze w przewadze, a po chwili rezultat podwyższył Prochazka w osłabieniu. Po trzecim golu dla oświęcimian i kolejnym błędzie Kosowskiego do bramki gości wszedł Elżbieciak.

Do zakończenia sezonu zasadniczego każdej z drużyn pozostały tylko trzy mecze. W najgorszej sytuacji jest Jastrzebie, które w piątek zagra z GKS Tychy, a w niedzielę przyjedzie do Krakowa.

Cracovia - KH Sanok 4-1 (0-0, 2-0, 2-1)

1-0 Dvořak - Sucharski 28:40 w przewadze

2-0 Sarnik 38:35

2-1 Kolusz - Vozdecky - Zapała 41:07 w przewadze

3-1 Piotrowski - Sucharski 52:42

4-1 Słaboń - Sarnik - L. Laszkiewicz 59:04 w przewadze

Sędziował Przemysław Kępa (Nowy Targ). Kary: 6 - 16 (w tym 2 techn.) min. Widzów 1612.

CRACOVIA: Radziszewski – Wajda, Besch; L. Laszkiewicz, Słaboń, Sarnik – Prokop (2), Dulęba; Chmielewski, Dvořak, Martynowski (2) – A. Kowalówka, Witowski; Piotrowski, Rutkowski, Sucharski (2) – Kulik, Immonen; Lenius, Biela, Horowski.

KH SANOK: Odrobny – Mojžiš, Skrzypkowski; Vozdecky, Zapała (8), Kolusz – Rąpała (2), Kotaška (2); Vitek, Dziubiński, Malasiński – Dronia, Kubat; Krzak (2), Milan, Mermer oraz Bułanowski.

Aksam Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie-Zdrój 6-0 (3-0, 1-0, 2-0)

1-0 Zatko - Řiha - Krajči 3:26 w przewadze

2-0 Prochazka - Łopuski 7:39 w osłabieniu

3-0 Jaros - Jakubik - Połącarz 16:41

4-0 Jakubik - Połącarz - Wojtarowicz 33:54

5-0 Krajči - Gabryś - Zatko 45:47 w przewadze

6-0 Jaros - Jakubik 59:48

Sędziowali: Maciej Pachucki (Gdańsk) oraz Leszek Kubiszewski (Bytom) i Mariusz Smura (Katowice). Kary: 8 – 6 minut (w tym kara techniczna). Widzów: 1200.

UNIA: Witek – Piekarski, Noworyta, Łopuski, Prochazka, Valusiak (2) – Połącarz, Gabryś, Wojtarowicz (2), Jakubik, Jaros – Zatko, Urbańczyk, Krajči, Tabaček (4),  Řiha oraz Stachura, Modrzejewski.

JKH: Kosowski (od 16.42 Elżbieciak) – Dąbkowski, Rompkowski, Marzec (2), Drzewiecki, Urbanowicz – Ivicić, Labryga (2), Kogut, Kulas, Kąkol – Górny, Bordowski, Lipina, Danieluk oraz Bryk, Strużyk, Pastryk.

Było to jednostronne spotkanie, co o tyle zastanawiało kibiców, że przecież potykały się ekipy walczące o miejsce w półfinale play-off. – Nas po prostu nie było w Oświęcimiu – przyznał Jirzi Reznar, trener jastrzębian. – Nie można grać w hokeja nie mając jaj.

– Nie pozwoliliśmy rywalom na wiele, co mnie bardzo ucieszyło, właśnie konsekwencja w realizacji taktyki od pierwszej do ostatniej minuty – stwierdził Charles Franzen, szwedzki trener Aksamu.

Jacek Filus

GKS Tychy - MMKS Podhale Nowy Targ 9-4 (3-0, 3-4, 3-0)

9-4 Da Costa - M. Kozłowski 57:30

Sędziowali: Włodzimierz Marczuk – Sławomir Szachniewicz, Wojciech Moszczyński (Toruń). Kary: 4 – 6 min. Widzów 1200.

GKS: Sobecki – Csorich, Wanacki; Woźnica, Pasiut, Bagiński – Sokół, Kotlorz; DaCosta, Parzyszek, M. Kozłowski – Ciura, Jakeš; Banachewicz, Galant, Witecki – Majkowski, Mejka; Przygodzki, Sośnierz. T. Kozłowski.

PODHALE: S. Mrugała – K. Kapica, Sulka; Różański, Czuy, Ziętara – W. Bryniczka, Łabuz; Kmiecik, Neupauer, Michalski – R. Mrugała, Dutka; Bomba, Wielkiewicz, Jastrzębski – Landowski, Szumal.

Zagłębie Sosnowiec - Nesta Toruń 3-6 (0-1, 1-1, 2-4)

Mecze do zakończenia sezonu zasadniczego:

40. kolejka (10 lutego): Podhale - Cracovia, Nesta Toruń - Unia, JKH GKS Jastrzębie-Zdrój - GKS Tychy, KH Sanok - Zagłębie

41. kolejka (12 lutego): Cracovia - JKH GKS Jastrzębie-Zdrój, GKS Tychy - Unia, Zagłębie - Podhale, KH Sanok - Nesta Toruń

42. kolejka (14 lutego): Unia - Cracovia, Podhale - KH Sanok, JKH GKS Jastrzębie-Zdrój - Zagłębie, Nesta Toruń - GKS Tychy

Terminy play-off:

Pierwsza runda (miejsca 1-4): 19 lutego, 21.02, 22.02, 25.02, 26.02, 29.02, 2.03.2012 r.

Pierwsza runda (5-8): 19.02, 21.02, 22.02, 25.02, 26.02, 1.03, 3.03.2012 r.

Druga runda (1-2 i 3-4): 6.03, 9.03, 10.03, 13.03, 14.03, 17.03, 19.03.2012 r.

Druga runda (5-6): 6.03,  13.03.2012 r.

Druga runda (7-8): 6.03, 9.03, 10.03, 13.03, 14.03, 17.03, 19.03.2012 r.