Strona główna > Hokej
PLH: Wstyd - Cracovia przegrywa w Sosnowcu2012-02-05 19:23:00

W 38. kolejce Polskiej Ligi Hokejowej sosnowieckie Zagłębie wygrało po dogrywce z Cracovią. Czy to sensacja? Raczej nie, bo "Pasy" w tym sezonie tracą punkty  z teoretycznie słabszymi rywalami, a przykładem niedawna kompromitacja z Podhalem w Krakowie.

Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 4-3 (0-3, 2-0, 1-0 - 1-0) po dogr.

4-3 Działo - Dołęga 62:17

Sędziowali: Paweł Meszyński (Warszawa) - Rafał Gawron, Bartosz Kaczmarek (Katowice). Kary: 14 - 10 min. Widzów 350.

ZAGŁĘBIE: Szydłowski - Kuc (2), Duszak; Ślusarczyk, Zachariasz, Kostecki - Działo, Cychowski; Szewczyk, Zdeněk (2), Dołęga - Banaszczak (4), Kurz; Kisiel (2), Białek (4), Baca - Jaskólski, Kostromitin.

CRACOVIA: Raszka - Wajda, Besch (2); L. Laszkiewicz (4), Słaboń, Sarnik - Prokop, Dulęba; Chmielewski (2), Dvořak, Martynowski (2) - A. Kowalówka, Witowski; Piotrowski, Rutkowski, Cieślicki - Kulik, Sznotala; Lenius, Biela, Horowski.

Przed spotkaniem z Cracovią z obozu Zagłębia dochodziły wieści, że nie będzie miał kto grać. Wymieniano dziewięć nazwisk, a tymczasem okazało się że nie jest tak źle. "Pasy" już w pierwszej minucie objęły prowadzenie, a po pierwszej tercji wygrywały 3-0 i nic nie zapowiadało, że w dalszej fazie potyczki zrobi się nerwowo. Ambitni sosnowiczanie - wykorzystując błędy gości - doprowadziły do remisu, a w dogrywce strzeliły zwycięskiego gola. Krakowianie z przeciętnie spisującymi się bramkarzami i słabą defensywą tracą punkty, których może zabraknąć, aby włączyć się do walki o medale. Sytuacja "Pasów" nie jest zatem ciekawa, bowiem cztery mecze kończące sezon zasadniczy będą bardzo trudne - z KH Sanok (dom), z Podhalem (wyjazd), z Jastrzębiem (dom) i Unią (wyjazd).

MMKS Podhale Nowy Targ - Unia Oświęcim 3-6 (1-4, 1-1, 1-1)

3-6 Różański - Ziętara - K. Kapica 54:12

Sędziowali: Dzięciołowski – Patryk Kasprzyk (obaj Bydgoszcz), Piotr Matlakiewicz (Sosnowiec). Kary: 30 – 18 min. Widzów 1000.

PODHALE: S. Mrugała – K. Kapica, Sulka; Różański, Czuy, Ziętara – W. Bryniczka; Łabuz, Kmiecik, Neupauer, Michalski – R. Mrugała, Dutka; Bomba, Wielkiewicz, Jastrzębski – Ćwikła.

UNIA: Witek – Połącarz, Gabryś; Wojtarowicz, Jakubik, Jaros – Piekarski, Noworyta; Łopuski, Prochazka, Valušiak - Zatko, Urbańczyk; Krajči, Tabaček, Řiha – Stachura, S. Kowalówka, Modrzejewski.

Podhale wyjechało na lód z 5-minutowym opóźnieniem i w ten sposób hokeiści chcieli zaprotestować przeciwko sytuacji w klubie i brakiem od wielu miesięcy wypłat. Sędziowie nałożyli na "Szarotki" 2-minutową karę za opóźnianie gry i zostali podwójnie skarceni. Oświęcimianie zamiast przez ten okres solidaryzować się z kolegami... zaatakowali i strzelili bramkę! To nie był ładny gest unitów i takie rzeczy pamięta się nawet po latach. O samym meczu trudno coś napisać, bo osłabieni kadrowo górale nie mieli argumentów, aby się przeciwstawić rywalowi. Tym bardziej dziwi zachowanie drużyny, która przecież nie tak dawno sama była na dnie i wówczas w Nowym Targu miała sprzymierzeńca.

Dodajmy, że między słupkami bramki gospodarzy stanął Sebastian Mrugała, bowiem Tomasz Rajski nie pojawił się w klubie.

KH Sanok - GKS Tychy 1-4 (0-1, 0-2, 1-1)

Nesta Toruń - JKH GKS Jastrzębie-Zdrój 2-3 (2-0, 0-2, 0-1)

Mecze do zakończenia sezonu zasadniczego:

39. kolejka (7 lutego): Cracovia - KH Sanok, Unia - JKH GKS Jastrzębie-Zdrój, GKS Tychy - Podhale, Zagłębie - Nesta Toruń

40. kolejka (10 lutego): Podhale - Cracovia, Nesta Toruń - Unia, JKH GKS Jastrzębie-Zdrój - GKS Tychy, KH Sanok - Zagłębie

41. kolejka (12 lutego): Cracovia - JKH GKS Jastrzębie-Zdrój, GKS Tychy - Unia, Zagłębie - Podhale, KH Sanok - Nesta Toruń

42. kolejka (14 lutego): Unia - Cracovia, Podhale - KH Sanok, JKH GKS Jastrzębie-Zdrój - Zagłębie, Nesta Toruń - GKS Tychy

Terminy play-off:

Pierwsza runda (miejsca 1-4): 19 lutego, 21.02, 22.02, 25.02, 26.02, 29.02, 2.03.2012 r.

Pierwsza runda (5-8): 19.02, 21.02, 22.02, 25.02, 26.02, 1.03, 3.03.2012 r.

Druga runda (1-2 i 3-4): 6.03, 9.03, 10.03, 13.03, 14.03, 17.03, 19.03.2012 r.

Druga runda (5-6): 6.03,  13.03.2012 r.

Druga runda (7-8): 6.03, 9.03, 10.03, 13.03, 14.03, 17.03, 19.03.2012 r.