Strona główna > Hokej
W hicie PLH: Cracovia lepsza od GKS Tychy2012-01-31 22:06:00

Wtorkowa, 36. kolejka Polskiej Ligi Hokejowej, potwierdziła, że w końcówce sezonu zasadniczego nie ma łatwych meczów.  W najciekawszym Cracovia wygrała z GKS Tychy 2-1. Podhale pokonało Nestę Toruń 5-3 a 4 gole strzelił Bartłomiej Neupauer.

Cracovia  GKS Tychy 2-1 (2-0, 0-1, 0-0)

1-0 Prokop - Martynowski 1:01

2-0 Chmielewski - Besch - Martynowski 9:29

2-1 Sokół - Da Costa 37:28

Sędziowali: Tomasz Radzik  –  Tomasz Przyborowski (obaj Krynica-Zdrój), Marcin Młynarski (Myślenice). Kary: 6 - 14 min. Widzów 722.

CRACOVIA: Raszka  –  Wajda, Besch; L. Laszkiewicz, Słaboń, Sarnik  –  Prokop (2), Wilczek; Chmielewski (2), Dvořak, Martynowski (2)  –  Kowalówka, Witowski; Piotrowski, Rutkowski, Kosidło - Kulik, Dulęba; Lenius, Biela, Horowski.

GKS: Sobecki  –  Csorich, Bobček (2); Bagiński (2), Šimiček (4), Woźnica  –  Kotlorz, Sokół; Pasiut, Parzyszek, Da Costa (4)  –  Majkowski, Ciura; Witecki, Galant (2), T. Kozłowski  –  Wanacki, Mejka; M. Kozłowski, Sośnierz, Przygodzki.

Cracovia potrzebowała 61 sekund, aby objąć prowadzenie. Z lewej strony linii niebieskiej, tuż przy bandzie, Prokop oddał ni to strzał, ni to wrzutkę i krążek wylądował w górnym rogu bramki. Ten gol jeszcze bardziej pobudził "Pasy", które w pierwszej tercji miały sporą przewagę i kontrolowały wydarzenia na lodzie. W 10 minucie było 2-0. "Gumę" przed opuszczeniem tercji obronnej tyszan przechwycił Besch i bez przyjęcia zagrał przed bramkę. I nie wiadomo dlaczego obrońcy gości pozostawili samego Chemielewskiego, a ten nie miał problemów z pokonaniem Sobeckiego. Krakowianie po wjeździe do strefy obronnej przyjezdnych nie próbowali grać kombinacyjnie, tylko z każdej pozycji strzelali. Z przyjemnością oglądało się podopiecznych Rudolfa Rohačka, którzy zagrali zupełnie inaczej niż w poprzednich meczach i chyba tym zaskoczyli tyszan.

Druga tercja początkowo niewiele zmieniła i nadal Cracovia spokojnie rozbijała ataki tyszan. Mniej więcej po 10 minutach GKS zaczął grać szybciej i składniej, co przyniosło kilka dobrych akcji. Raszka bronił jednak pewnie, ale do czasu. W końcówce Da Costa wygrał wznowienie z Beschem, krążek trafił na linię niebieską do Sokoła i po jego mocnym uderzeniu wylądował przy słupku.

W pierwszej minucie trzeciej odsłony szkolny błąd popełnił Sobecki i niewiele brakowało, a Laszkiewicz by go pokonał. Gospodarze oddali pole rywalowi i wyrzucali krążek do strefy neutralnej. W połowie tercji na ławkę kar powędrował Galant, a po chwili Bagiński i przyszło krakowianom grać przez 108 sekund w podwójnej przewadze. I podobnie jak w potyczce z Unią (wówczas dwukrotnie) nie udało się stworzyć sytuacji bramkowych. Tyszanie nie wyciągnęli wniosków z bezsensownych kar w strefie ataku i z kolei Da Costa otrzymał podwójną karę mniejszą. Na 33 sekundy przed końcem trener Matczak wziął czas i ściągnął z lodu Sobeckiego. Ten manewr taktyczny nie przyniósł powodzenia i punkty zostały w Krakowie.

- To był dobry mecz, a o wyniku zadecydowała pierwsza tercja, kiedy strzeliliśmy dwie bramki. Pozostałe odsłony to wojna o każdy metr lodu i dramatyczna końcówka. Jak już wcześniej mówiłem, każdy mecz ma wartość play-off. Teraz jedziemy do Torunia, gdzie czeka nas kolejne trudne wyzwanie - powiedział trener Cracovii, Rudolf Rohaček.

W pozostałych meczach:

Zagłębie Sosnowiec  Unia Oświęcim 1-2 (0-1, 0-1, 1-0)

0-1 Wojtarowicz - Jaros 8:33

0-2 Łopuski - Noworyta 21:59

1-2 Banaszczak - Ślusarczyk 41:58

Sędziowali: Jacek Rokicki (Nowy Targ)  –  Sebastian Adamoszek, Mariusz Smura (Katowice). Kary: 8 - 16 (w tym 2 techn.) min.

ZAGŁĘBIE: Nowak  –  Kuc, Duszak; Bernat, Twardy (2), Kostecki (2)  –  Działo, Cychowski; Szewczyk, Zdenek, Dołęga  –  Banaszczak, Kurz; Ślusarczyk, Zachariasz (2), Podsiadło (2) oraz Golec

UNIA: Witek  –  Urbańczyk, Zatko (2); Riha (2), Tabacek, Krajci (2) –  Gabryś, Połącarz; Jaros, Jakubik, Wojtarowicz (2)  –  Noworyta, Piekarski (4); Valusiak, Prochazka, Łopuski (2) oraz Kowalówka.

MMKS Podhale Nowy Targ  Nesta Toruń 5-3 (2-2, 2-1, 1-0)

5-3 Neupauer – Różański 59:51 do pustej bramki

Sędziowali: Sebastian Kryś (Katowice)  –  Grzegorz Cudek, Mateusz Pilarski (obaj Oświęcim). Kary: 10  –12 min. Widzów 1000.

MMKS: Rajski – K. Kapica, Sulka; Różański, Czuy, Ziętara – W. Bryniczka, Łabuz; Kmiecik, Neupauer, Michalski – Landowski, Gacek; Bomba, Wielkiewicz, Szumal – R. Mrugała, Dutka; Ćwikła, Jastrzębski, Olchawski.

TORUŃ: Plaskiewicz – Porębski, Bluks; Gościmiński, Dzięgiel, Baranyk – Smeja, Gimiński; Jankowski, Wróbel, Ziółkowski – Lidtke, Gaisins; Marmurowicz, Kuchnicki, Bomastek.

KH Sanok  JKH GKS Jastrzębie-Zdrój 2-1 (0-0, 0-0, 1-1 - 1-0) po dogr.

Mecze do zakończenia sezonu zasadniczego:

37. kolejka (3 lutego): Nesta Toruń - Cracovia, Unia - KH Sanok (TVP Sport 18.45), JKH GKS Jastrzębie-Zdrój - Podhale, GKS Tychy - Zagłębie.

38. kolejka (5 lutego): Zagłębie - Cracovia, Podhale - Unia, KH Sanok - GKT Tychy, Nesta Toruń - JKH GKS Jastrzębie-Zdrój

39. kolejka (7 lutego): Cracovia - KH Sanok, Unia - JKH GKS Jastrzębie-Zdrój, GKS Tychy - Podhale, Zagłębie - Nesta Toruń

40. kolejka (10 lutego): Podhale - Cracovia, Nesta Toruń - Unia, JKH GKS Jastrzębie-Zdrój - GKS Tychy, KH Sanok - Zagłębie

41. kolejka (12 lutego): Cracovia - JKH GKS Jastrzębie-Zdrój, GKS Tychy - Unia, Zagłębie - Podhale, KH Sanok - Nesta Toruń

42. kolejka (14 lutego): Unia - Cracovia, Podhale - KH Sanok, JKH GKS Jastrzębie-Zdrój - Zagłębie, Nesta Toruń - GKS Tychy

TERMINY PLAY OFF:

Pierwsza runda (miejsca 1-4): 19 lutego, 21.02, 22.02, 25.02, 26.02, 29.02, 2.03.2012 r.

Pierwsza runda (5-8): 19.02, 21.02, 22.02, 25.02, 26.02, 1.03, 3.03.2012 r.

Druga runda (1-2 i 3-4): 6.03, 9.03, 10.03, 13.03, 14.03, 17.03, 19.03.2012 r.

Druga runda (5-6): 6.03,  13.03.2012 r.

Druga runda (7-8): 6.03, 9.03, 10.03, 13.03, 14.03, 17.03, 19.03.2012 r.