Strona główna > Hokej
Pewne punkty hokeistów Cracovii2012-01-13 21:08:00

KH Sanok i Cracovia uciekają rywalom. W piątkowej, 30. kolejce Polskiej Ligi Hokejowej, obie drużyny wygrały swoje mecze. "Pasy" nie miały problemów z Nestą Toruń, natomiast sanoczanie po świetnym meczu uporali się z Unią.

Oświęcimianie przegrywali już 0-4, a mimo to na początku trzeciej tercji doprowadzili do stanu 3-4. Po stracie piątej bramki Unia zaryzykowała i postawiła wszystko na jedną kartę;  trener ściągnął bramkarza na 3 minuty i 48 sekund przed końcem, co rzadko się zdarza w hokeju.

Szesnastą kolejną porażkę zanotowało Podhale, tym razem w Nowym Targu z Jastrzębiem. Gospodarze w końcówce strzeli gola na 5-4 (Różański sam na sam po akcji Czuya). Na 51 sekund przed syreną goście wzięli czas, ściągnęli z bramki Elżbieciaka i wyrównali! Do końca brakowało tylko dziewięciu sekund. W dogrywce lepsi byli jastrzębianie, a decydujący cios zadał Marzec.

Cracovia - Nesta Toruń 4-1 (0-0, 2-1, 2-0)

1-0 Piotrowski - Biela 22:00

1-1 Baranyk 23:17

2-1 Laszkiewicz 25:33 w przewadze

3-1 Besch - Laszkiewicz - Słaboń 40:56 w osłabieniu

4-1 Kosidło - Dvořak 56:35 w przewadze

Sędziowali: Paweł Breske (Jastrzębie-Zdrój) - Sebastian Adamoszek (Katowice), Grzegorz Kaczyński (Bytom). Kary: 10 - 30 min (w tym 10 dla Bomastka za niesportowe zachowanie). Widzów 700.

CRACOVIA: Raszka - Wajda, Besch; L. Laszkiewicz, Słaboń, Sarnik - Prokop, Immonen (2); Kosidło, Dvořak (4), Lenius - Kowalówka, Dulęba; Piotrowski (2), Biela, Witowski - Kulik (2), Sznotala; Horowski, Rutkowski, Cieślicki.

NESTA: Plaskiewicz - Bluks, Gaisins (2); Bomastek (4 + 10), Kuchnicki (2), Marmurowicz (2) - Koseda, Smeja (4); Wróbel (4), Kalinowski, Baranyk - Lidtke (2), Porębski; Jankowski, Dzięgiel, Minge - Maj, Ziółkowski; Gościmiński, Chrzanowski, Winiarski.

Torunianie zapewne pamiętali wysokie porażki w Krakowie (10-2 we wrześniu i 18-1 w październiku), stąd od początku zagrali wzmocnioną defensywą. Gra przez całe spotkanie toczyła się w tercji obronnej gości.

Na pierwszego gola kibice czekali do 22 minuty. Wówczas wyjechał zza bramki Piotrowski i z korytarza międzybulikowego zaskoczył dobrze dysponowanego Plaskiewicza. Nesta niespodziewanie wyrównała po zaledwie 77 sekundach. Krążek zgubił przy wyprowadzaniu Wajda i Baranyk skorzystał z prezentu pokonując w sytuacji sam na sam Raszkę. Dwie minuty później "Pasy" ponownie objęły prowadzenie. Przy grze w przewadze (już piątej) z wysokości bulika wrzucił krążek pod bramkę Laszkiewicz i "guma" po odbiciu się łyżwy Sarnika wpadła do bramki. Torunianie protestowali i namawiali arbitra na obejrzenie zapisu wideo, ale Paweł Breske był pewny swej decyzji i wskazał na środek.

Początek trzeciej tercji przesądził o trzech punktach dla Cracovii. Grający w osłabieniu krakowianie (na karze Piotrowski) strzelili trzeciego gola. Besch zdecydował się na uderzenie z wysokości bulika i krążek wylądował w górnym rogu bramki. Wynik ustalił w końcówce Kosidło, którego obsłużył Dvořak, a Plaskiewicz nie zdążył się przemieścić.

Cracovia w tym meczu dwa razy grała w podwójnej przewadze (przez 1:18 i dwie minuty), ale bez efektu bramkowego. Także goście mieli na początku trzeciej tercji o dwóch graczy więcej na lodzie, ale tylko przez trzy sekundy.

(gst)

KH Sanok - Aksam Unia Oświęcim 5-3 (3-0, 1-2, 1-1)

5-3 Gruszka - Malasiński - Dziubiński 53:45 w przewadze

Sędziowali: Tomasz Radzik - Tomasz Przyborowski (obaj Krynica-Zdrój), Marcin Młynarski (Sosnowiec). Kary: 8 - 18 (w tym 2 techn.) min. Widzów 3000.

SANOK: Odrobny – Mojzis (2), Skrzypkowski; Rąpała, Kotaška (2); Guričan, Kubat - Vozdecky, Zapała, Kolusz; Gruszka, Dziubiński, Malasiński; Vitek (2), Krzak(2), Strzyżowski; Radwański, Milan, Mermer.

UNIA: Zborowski (26:05 Witek) – Urbańczyk, Zatko; Gabryś, Połącarz; Noworyta, Piekarski; Cinalski, Kasperczyk – Riha, Tabaček (4), Krajči; Wojtarowicz,Jakubik (2+10), Valusiak; Jaros, Prochazka, Łopuski; Stachura, S. Kowalówka, Radwan.

MMKS Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie-Zdrój 5-6 (2-1, 1-0, 2-4 - 0-1) po dogr.

5-6 Marzec - Drzewiecki 64:01

Sędziowali: Jacek Rokicki – Robert Długi, Wojciech Kolusz (Nowy Targ). Na drugą tercję dojechali: Włodzimierz Marczuk – Sławomir Szachniewicz, Wojciech Moszczyński (Toruń). Kary: 14 – 6 min. Widzów 800.

MMKS: Rajski – K. Kapica, Sulka; Różański, Czuy, Ziętara – W. Bryniczka, Łabuz; Kmiecik, Neupauer, Bomba – Landowski, R. Mrugała; Michalski, Wielkiewicz, Szumal.

JKH: Elżbieciak – Ivičič, Górny, Bordowski, Lipina, Urbanowicz – Pastryk, Labryga; Salamon, Kral, Danieluk – Rompkowski, Dąbkowski; Marzec, Drzewiecki, Kulas – Kąkol, Szczurek.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 4-2 (1-0, 2-1, 1-1)