Strona główna > Hokej
PLH: Cracovia przegrała w Oświęcimiu2012-01-08 19:53:00

W niedzielny wieczór rozegrano 28. kolejkę Polskiej Ligi Hokejowej. W najciekawszym spotkaniu oświęcimska Unia wygrała z Cracovią 6-3 i choć jest nadal piąta w tabeli, to ma tylko trzy punkty straty do Jastrzębia i GKS Tychy. Podhale Nowy Targ planowo uległo liderowi z Sanoka 1-5.

Aksam Unia Oświęcim - Cracovia 6-3 (3-0, 1-1, 2-2)

6-3 Jaros – Łopuski - Noworyta 55:59, w przewadze

Sędziowali: Maciej Pachucki z Gdańska oraz Mariusz Smura i Leszek Kubiszewski z Katowic. Kary: 10 - 39 minut (w tym 5+20 dla Bescha ze niesportowe zachowanie oraz kara techniczna). Widzów: 3300.

AKSAM: Zborowski – Piekarski (2), Noworyta, Łopuski, Prochazka, Jaros – Zatko (2), Urbańczyk, Krajci, Tabaczek (2), Rziha – Połącarz, Gabryś, Valusiak (2), Jakubik, Wojtarowicz – Modrzejewski, S. Kowalówka, Stachura (2).

CRACOVIA: Raszka – Wajda (2), Besch (2+5+20), Sarnik (2), Słaboń, L. Laszkiewicz – Immonen (2), Prokop (2), Lenius (2), Dvorak, Kosidło – Dulęba, A. Kowalówka, Martynowski, Biela, Piotrowski – Witowski, Kulik, Cieślicki, Rutkowski, Postek.

Przez moment wydawało się, ze krakowianie powtórzą wyczyn z pierwszej wizyty w Oświęcimiu, kiedy w końcówce przechylili szalę na swoją stronę. W trzeciej partii, w ciągu zaledwie 122 s doprowadzili do stanu 4-3. – Wtedy jednak złapaliśmy niepotrzebne kary – tłumaczył Rudolf Rohaczek, trener krakowian. – Zamiast szukać remisu musieliśmy się bronić, co nam się zresztą nie udało, bo piąta bramka Mikołaja Łopuskiego przesądziła o wygranej oświęcimian. Szkoda, bo po pierwszej słabej tercji w naszym wykonaniu, i wyrównanej drugiej, w ostatniej mieliśmy więcej z gry, ale w hokeju gra się na bramki.

– Po piątkowej porażce w Tychach mieliśmy zebranie, którego efekt kibice widzieli, zwłaszcza w pierwszej tercji posłaliśmy przeciwnika na deski – ocenił Charles Franzen, trener oświęcimian. – Właśnie ta odsłona, jak się później okazało, rozstrzygnęła o losach spotkania.

Dla krakowian wyprawa do Oświęcimia przypominała wyścig na dochodzenie. Po strzeleniu pierwszej bramki przed Damiana Słabonia, który wygrał pojedynek ze Krzysztofem Zborowskim, w 28 min przyszło im się bronić przez dwie minuty w podwójnym osłabieniu, bowiem w jednej akcji kary zarobili Nicola Besch z Patrykiem Wajdą. Jednak w tym okresie gospodarze zdobyli tylko jedną bramkę i dlatego w ostatniej części „Pasy” raz jeszcze poderwały się do walki.

Jednak pieczęć na wygranej oświęcimian postawił Mikołaj Łopuski, który uderzeniem w przeciwległy róg zaskoczył Odrieja Raszkę. Ten tak nieszczęśliwie się ustawił, że odsłonił cały róg, więc oświęcimianin nie musiał się wysilać z trafieniem do siatki.

Było to pierwsze w tym sezonie zwycięstwo hokeistów Unii nad Cracovią. Oświęcimianie nadal walczą o miejsce w pierwszej „czwórce”. – Wygraliśmy i tylko to się liczy, ale już myślimy o wtorkowym meczu u siebie z Zagłębiem – skwitował Charles Franzen.

Jacek Filus

MMKS Podhale Nowy Targ - KH Sanok 1-5 (0-2, 0-1, 1-2)

0-1 Maciejewski - Skrzypkowski - Mermer 13:52

0-2 Kolusz - Mojžiš 18:19

0-3 Malasiński - Rąpała 27:33

0-4 Malasiński - Kolusz 49:47 w osłabieniu

0-5 Radwański - Skrzypkowski 51:09

1-5 Sulka - Wielkiewicz - Ćwikła 52:55

Sędziował Tomasz Radzik z Nowego Sącza oraz Marcin Młynarski  (Sosnowiec) i Tomasz Przyborowski (Krynica-Zdrój).Kary: 2 – 16 min. Widzów 1000.

MMKS: Niesłuchowski – K. Kapica, Sulka, Różański, Czuy, Ziętara – W. Bryniczka, Łabuz, Kmiecik, Neupauer, Bomba – Landowski, Gacek, Michalski, Wielkiewicz, Szumal oraz Ćwikła.

SANOK: Odrobny – Mojžiš, Dronia, Vozdecky, Zapała, Kolusz – Rąpała, Kotaška, Gruszka, Dziubiński, Malasiński – Guričan, Kubat, Vitek, Krzak, Strzyżowski – Skrzypkowski, Maciejewski, Radwański, Milan, Mermer.

W pozostałych meczach:

JKH GKS Jastrzębie-Zdrój - Zagłębie Sosnowiec 5-4 (1-1, 1-0, 2-3 - 1-0) po dogr.

Nesta Toruń - GKS Tychy 2-4 (0-0, 0-1, 2-3)

1. KH Sanok      28   65   147- 66

2. Cracovia         28   55   151- 97

3. Jastrzębie      28   53   107- 88

4. GKS Tychy     28   53     96- 65

5. Unia                28   50   118- 89

6. Zagłębie         28   28     84-119

7. Nesta Toruń  28   18     65-158

8. Podhale         28   14     72-158

We wtorek grają: GKS Tychy - Cracovia, Unia - Zagłębie, Nesta Toruń - Podhale, Jastrzębie - KH Sanok.