Strona główna > Hokej
PLH: Cracovia - Unia 3-2, pogrom Podhala2011-11-20 20:59:00

W niedzielnych meczach Polskiej Ligi Hokejowej niespodzianek nie zanotowano. Podhale zostało rozgromione w Sanoku, ale w tym sezonie "Szarotki" do tego już przyzwyczaiły. Cracovia wygrała ważne spotkanie z Unią, której czołowa czwórka coraz bardziej się oddala.

W wyrównanej potyczce "Pasy" po dwóch tercjach prowadziły tylko 3-2. Na 30 sekund przed końcową syreną karę otrzymał Immonen z Cracovii, do boksu zjechał bramkarz Radziszewski i unici stanęli przed szansą wyrównania. Wznowienie wygrali miejscowi, a Dvorak próbował z własnej połowy trafić do pustej bramki. Nie udało się i wynik nie uległ zmianie.

oswie
Cracovia wygrała z Unią; akcja Leszka Laszkiewicza. Fot. Jacek Kwiatkowski

Cracovia  Unia Oświęcim 3-2 (1-1, 2-1, 0-0)

0-1 Łopuski - Wojtarowicz 2:03

1-1 Słaboń - Sarnik - L. Laszkiewicz 15:17 w przewadze

2-1 Chmielewski 33:02

2-2 Krajči - Zatko - Valusiak 36:38

3-2 Sucharski - Chmielewski - Prokop 39:02

Sędziowali: Grzegorz Dzięciołowski - Patryk Kasprzyk (obaj Bydgoszcz), Piotr Matlakiewicz (Sosnowiec). Kary: 16 - 24 (w tym 10 dla Cinalskiego za niesportowe zachowanie). Widzów 900.

CRACOVIA: Radziszewski – Wajda, Besch; L. Laszkiewicz, Słaboń, Sarnik – Prokop, Immonen; Chmielewski, Dvorak, Sucharski – Wilczek, Sznotala; Piotrowski, Rutkowski, Martynowski – Dulęba, Lenius; Kosidło, Horowski, Cieślicki.

UNIA: Zborowski – Urbańczyk, Żatko; Krajci, Tabacek, Valusiak – Gabryś, Cinalski; Jaros, Jakubik, Riha – Noworyta, Piekarski; Łopuski, Prohazka, Wojtarowicz – Piotrowicz, Połącarz; Radwan, Kowalówka, Modrzejewski.

KH Sanok  MMKS Podhale Nowy Targ 10-1 (4-0, 3-0, 3-1)

10-1 Ćwikła 59:48 w przewadze

Sędziowali: Paweł Meszyński (Warszawa) – Grzegorz Klich, Marek Wieruszewski (obaj Sosnowiec).

Kary: 94 - 73 min (w tym 10 min za niesportowe zachowanie dla Vozdeckiego, Strzyżowskiego i W. Bryniczki oraz kary meczu dla Krzaka, Strzyżowskiego i Czuya).

Widzów 1500.

KH SANOK: Odrobny (od 40 Kachniarz) – Mojžiš, Dronia; Vozdecky, Zapała, Kolusz – Rąpała, Kotaška; Gruszka, Dziubiński, Malasiński – Guričan, Kubat; Vitek, Krzak, Strzyżowski – Maciejewski, Skrzypkowski; Radwański, Mermer, Biały.

PODHALE: Rajski – Dutka, Sulka; Czuy, Ziętara, Różański – W. Bryniczka, Cecuła; Kmiecik, Neupauer, Ćwikła – K. Kapica, Landowski; Budaj, Bomba, Michalski oraz Tylka, Szumal.