Strona główna > Hokej
PLH: Cracovia wygrywa w Toruniu dopiero po karnych2011-10-02 20:05:00

W niedzielnych meczach Polskiej Ligi Hokejowej niespodzianek nie było, choć trzeba podkreślić ciężką przeprawę Cracovii w Toruniu i prestiżowe zwycięstwo Unii z KH Sanok.

Aksam Unia Oświęcim – Ciarko KH Sanok 4-2 (2-0, 1-1, 1-1)

1-0 Prochazka – Krajci – Rziga 13:29  w przewadze

2-0 Wojtarowicz – Modrzejewski 14:37

2-1 Zapała – Malasiński – Vitek 29:23

3-1 S. Kowalówka – Jaros 31:07

4-1 Wojtarowicz – S. Kowalówka – Łopuski 47:07

4-2 Mojzis – Kolusz 58:25 w osłabieniu

Sędziowali: Paweł Meszyński z Warszawy oraz Grzegorz Klich i Marek Wieruszewski z Sosnowca. Kary: 6 – 8 minut. Widzów: 1200.

UNIA: Witek – Zatko, Noworyta, Krajci, Prochazka, Rziha (2) – Kłys, A. Kowalówka, Łopuski, S. Kowalówka, Jaros (2) – Cinalski (2), Gabryś, Modrzejewski, Tabaczek, Wojtarowicz – Piotrowicz, Stachura, Valusiak.

SANOK: Odrobny – Skrzypkowski, Mojzis, Vitek (2), Zapała, Vozdecky (2) – Kotaska, Kubat, Malasiński, Dziubiński, Kolusz – Gurican, Rąpała, M. Mermer, Milan, Radwański – Strzyżowski, Krzak (2), Gruszka (2) oraz Maciejewski, Bułanowski.

– Losy meczu rozstrzygnęły się w I tercji, którą zagraliśmy słabo – przyznał po meczu Maciej Mermer, kapitan sanoczan. – Oświęcimienie po trzech porażkach z rzędu byli bardziej zdeterminowani i to chyba przesądziło o ich końcowym sukcesie.

– Po piątkowej porażce w Sosnowcu powiedzieliśmy sobie w oczy, co kogo boli i w oczyszczonej atmosferze przystąpiliśmy do walki przeciwko sanoczanom. Cieszymy się z pełnej puli, bo po raz pierwszy w tym sezonie pokonaliśmy innego kandydata do medalu – podkreślił Wojciech Wojtarowicz, autor dwóch trafień dla Unii.

Sanoczanie wprawdzie w II tercji złapali kontakt z Unią. – Jednak zbyt szybko pozwoliliśmy gospodarzom odzyskać dwubramkowe prowadzenie – zwrócił uwagę Maciej Mermer.

Sanoczanie drugą bramkę zdobyli podczas kary Krzaka i choć potem zamknęli oświęcimian w ich tercji obronnej, to kolejnej bramki ni udało im się zdobyć. – Sezon jest długi, więc wszystkiego nikt nie wygra, a Unia ma przecież personalnie mocną ekipę, tylko jakoś nie może „odpalić”. Szkoda, że to naszym kosztem udało się jej ruszyć z miejsca – podsumował Maciej Mermer.

3-4 Słaboń 65:00 decydujący rzut karny

Sędziowali: Grzegorz Dzięciołowski - Piotr Matlakiewicz, Mariusz Smura. Kary: 4 - 8 min.

NESTA: Plaskiewicz - Bluks, Gaisins (2); Bomastek, Kuchnicki, Marmurowicz - Smeja, Maj; Jankowski, Dzięgiel (2), Ziółkowski - Porębski, Lidtke; Połącarz, Kalinowski, Minge - Chrzanowski, Gimiński; Husak, Winiarski, Pieniak.

CRACOVIA: Radziszewski - Sznotala, Lenius; L. Laszkiewicz, Słaboń, D. Laszkiewicz (2) - Prokop, Dulęba (2); Sarnik, Rutkowski, Kosidło - Wilczek, Kulik; Chmielewski, Sucharski, Martynowski (4) - Biela, Piotrowski.

JKH GKS Jastrzębie – MMKS Podhale Nowy Targ 7-1 (3-0, 2-1, 2-0)

7-1 Słodczyk - Urbanowcz 47:42

Sędziowali: Wolas (Oświęcim) – Moszczyński i Szachniewicz (Toruń). Kary: 30 – 28 min (w tym kary meczu dla Marca i Rajskiego). Widzów 500.

JKH: Kosowski – Ivičič, Górny, Kulas, Kral, Marzec – Dąbkowski, Rompkowski, Urbanowicz, Słodczyk, Bordowski – Labryga, Byrk, Kąkol, Kogut, Drzewiecki – Pastryk, Owczarek, Szczurek, Salamon, Strużyk.

MMKS: Rajski (59:38 Niesłuchowski) – Cecuła, Łabuz, Ziętara, Bomba, Różański – W. Bryniczka, Dutka, Ćwikła, Neupauer, Kmiecik – Landowski, Gacek, Michalski, Jastrzębski, Budaj – Szumal, Puławski, Tylka. (LES)

GKS Tychy - Zagłebie Sosnowiec 8-3 (2-1, 4-1, 2-1)

1. GKS Tychy     9    22    33-19

2. Jastrzebie      9    20    36-20

3. KH Sanok       9    18    39-25

4. Cracovia       10    16    50-31

5. Unia                 9    13    39-28

6. Nesta Toruń   9    10    25-43

7. Podhale        10      6    25-60