Strona główna > Hokej
PLH: Wpadki Unii i Cracovii, pierwsze punkty Podhala2011-09-25 20:53:00 AnGo

W niedzielnych meczach Polskiej Ligi Hokejowej nie udało się zdobyć punktów ani Cracovii, ani oświęcimskiej Unii. Za to pierwszą wygraną w sezonie zanotowało Podhale.

Aksam Unia Oświęcim – GKS Tychy 0-2 (0-0, 0-1, 0-1)

0-1 Woźnica – Jakesz – Sokół 36.32, w podwójnej przewadze

0-2 Woźnica – Pasiut 59.42, w osłabieniu do pustej bramki

Sędziowali: Włodzimierz Marczuk oraz Sławomir Szachniewicz i Wojciech Moszczyński z Torunia. Kary: 12 – 18 minut (w tym akra techniczna). Widzów 3000.

UNIA: Zborowski – Zatko, Noworyta, Krajci (2), Tabaczek, Rziha (2) – Kłys, Gabryś, Łopuski (2), Prochazka, Jaros – Piekarski (2), Połącarz, Valusiak, S. Kowalówka, Wojtarowicz (4).

GKS: Sobecki – Jakesz (2), Sokół, Woźnica, Pasiut, Bagiński (4) – Csorich (4), Kotlorz, T. Kozłowski, Da Costa (4), M. Kozłowski – Ciura, Mejka, Banachewicz, Galant, Witecki – Bigos, Wanacki, Sowa, Sośnierz, Przygodzki.

Pod wodzą Jacka Płachty tyszanie imponują konsekwencją w grze, a to właśnie był klucz do sukcesu w oświęcimskiej hali. Goście dali się miejscowym wyszumieć, przetrzymując kilka osłabień, a sami trafili mając dwóch zawodników więcej na lodzie, kiedy kary odsiadywali Wojciech Wojtarowicz z Łukaszem Rzihą. Po strzale Tomasza Jakesza lot krążka zmienił Michał Woźnica i Krzysztof Zborowski nie mógł zapobiec nieszczęściu.

Chwilę później uratował miejscowych od utraty drugiej bramki, bo Tomasz Kozłowski najechał na bezpański krążek, uderzając mocno z połowy oświęcimskiej tercji obronnej.

Oświęcimianie przed utratą gola mieli kilka wybornych pozycji, a w ostatniej odsłonie kontynuowali pokaz strzeleckiej nieudolności, bo w 45 min, w odstępie kilku sekund, dwa razy z bliska pudłował Rziha.

W 57. 25 karę zarobił Woźnica, ale po chwili siły zostały wyrównane po faulu Łopuskiego.

Na 58 s przed końcem Unia wycofała bramkarza, ale po błędzie Prochazki, Woźnica trafił do pustej bramki.

– Nie można wygrać meczu, marnując tyle liczebnych przewag – ocenił Karel Suchanek, trener Askamu.

– Mieliśmy czekać na swoje szanse i się doczekaliśmy – cieszył się Jacek Płachta, trener GKS.

– W meczach równych ekip decydują niuanse i w nich to tyszanie byli dzisiaj lepsi – powiedział Jarosław Kłys, kapitan Aksamu.