Strona główna > Hokej
PLH: Cracovia straciła bramkę w Tychach na 11 sekund przed końcową syreną2011-09-13 21:14:00

Wprawdzie w niedzielę hokeiści Podhala Nowy Targ i Cracovii rozegrali awansem mecz ligowy, ale dopiero we wtorek nastąpiła oficjalna inauguracja nowego sezonu w Polskiej Lidze Hokejowej. W pierwszej kolejce najciekawiej było w Tychach, gdzie GKS podejmował Cracovię i wygrał 2-1.

GKS Tychy - Cracovia 2-1 (0-0, 1-1, 1-0)

0-1 Kostuch - Martynowski - Dvořak 21:43

1-1 Šimiček - Bagiński - Sokół 34:09 w podwójnej przewadze

2-1 Šimiček - Woźnica - Bagiński 59:49

Sędziowali: Tomasz Radzik - Tomasz Przyborowski (obaj Krynica-Zdrój), Marcin Młynarski (Sosnowiec). Kary: 6 - 12 (w tym 2 techn.) min. Widzów 2600.

GKS: Sobecki - Sokół, Jakeš (2); Bagiński, Šimiček, Woznica - Csorich, Kotlorz; T. Da Costa, Pasiut (2), Witecki - Wanacki, Gwiżdż; T. Kozłowski, M. Kozłowski, Przygodzki - Ciura (2), Majkowski; Sośnierz, Galant, Banachiewicz. Trener: Jacek Płachta.

CRACOVIA: Radziszewski - Wajda, Besch (2); L. Laszkiewicz, Słaboń, D. Laszkiewicz - Prokop (2), Dulęba; Sarnik (2), Biela, Piotrowski -  Witowski, Kulik; Martynowski (2), Dvořak, Kostuch - Sznotala, Sucharski, Seidler (2), Rutkowski. Trener: Rudolf Rohaček.

Przed meczem odbyła się miła uroczystość z udziałem Mariusza Czerkawskiego, którego koszulkę zawieszono - obok tej Henryka Grutha - pod dachem tyskiej hali. Po chwili minutą ciszy uczczono pamięć hokeistów Lokomotiwu Jarosławl, którzy zginęli w tragicznej katastrofie lotniczej.

Od początku gra była wyrównana i zacięta, ale tego można było się spodziewać. W 7 minucie, kiedy na ławce kar przebywał Bartosz Ciura, goście rozegrali "zamek" i Besch trafił w poprzeczkę. Do końca pierwszej tercji były sytuacje pod obiema bramkami, ale dobrze spisywali się golkiperzy.

Początek drugiej odsłony był udany dla "Pasów". Z linii niebieskiej strzelał Dvořak, krążek po rykoszecie od kija obrońcy tyskiego odbił się od bandy za bramką i wrócił na przedpole gospodarzy. W zamieszaniu przytomnie zachował się Kostuch i z bliska wpakował krążek do siatki. Tyszanie dążyli do wyrównania,  przeważali, ale gola strzelili dopiero w podwójnej przewadze, gdy na karze przebywali Prokop i Besch. Cracovia przegrała wznowienie, Bagiński z lewej strony zagrał wzdłuż bramki i Šimičkowi pozostało tylko dołożyć łopatkę kija. Niewiele brakowało, a goście w osłabieniu znów objęliby prowadzenie. Kostuch był faulowany przez Kotlorza, ale nie wykorzystał podyktowanego rzutu karnego!

W trzeciej tercji przewaga miejscowych była spora, ale to Cracovia miała bramkową okazję w 51 minucie. Po zagraniu Piotrowskiego w sytuacji sam na sam znalazł się Biela i fatalnie przestrzelił. Tyszanie zwycięzkiego gola strzelili na 11 sekund przed końcem. Odbity przed Radziszewskiego krążek z bliska umieścił w siatce Šimiček.

- Nie był to nasz najlepszy mecz, ale takie spotkania też trzeba umieć wygrywać. Šimiček jest naszym liderem i to dzisiaj pokazał - podsumowa trener tyszan, Jacek Płachta.