Strona główna > Hokej
Puchar Kontynentalny: Cracovia gromi Estończyków2010-10-22 18:16:00 AnGo

Od wysokiej wygranej rozpoczęli udział w Pucharze Kontynentalnym hokeiści Cracovii. Na lodowisku w Tilburgu pokonali estoński Viru Sputnik 9-1. Bezpośrednią transmisję internetową przeprowadziła malopolskatv.pl i choć były chwilami problemy techniczne, to należy pochwalić kolegów za inicjatywę i możliwość zobaczenia "Pasów" w akcji.

Viru Sputnik Kohtla-Järve - Cracovia 1-9 (0-1, 0-4, 1-4)

1-9 Słaboń 57:47

Sędziował Savice Fabre (Francja). Kary: 12 - 12 min. Widzów 350.
VIRU: Dubkow (40:01 Rozenberg) - Petrowicz, Naarits; Novikov, Czekmajrov, Olesk - Michajlov, Lisin; Ponomarjov, Niekrasov, Kowaljov - Narvet, Titov; Lebedinec, Smietanin, Ilin - Bogdanow, Sapyrkin.
CRACOVIA: Radziszewski – Wajda, Kłys; L. Laszkiewicz, Pasiut, D. Laszkiewicz – Noworyta, Landowski; Biela, Słaboń, Piotrowski – Simka, Prokop; Kostuch, Dvořak, Martynowski – Guzik, Dulęba; Rutkowski, Łopuski, Witowski.

Estoński zespół okazał się słabym rywalem i niewiele miał atutów, aby nawiązać walkę z "Pasami". Już w pierwszej tercji Cracovia mogła wysoko prowadzić, ale dogodnych okazji nie wykorzystali Leszek Laszkiewicz i Piotrowski, którzy znaleźli się sam na sam z bramkarzem. W 14 minucie krakowianie przetrzymali okres 75 sekund w podwójnym osłabieniu.
Na początku drugiej tercji krakowianie znów musieli się bronić w trójkę, tym razem przez 87 sekund. Spotkanie zostało rozstrzygnięte w ciągu niespełna pięciu minut, kiedy to podopieczni Rudolfa Rohacka zdobyli aż cztery gole!
W tym jednostronnym spotkaniu sędzia nie uznał bramki dla Cracovii i dwóch dla Sputnika, ale na szczęście nie miało to najmniejszego wpływu na końcowy wynik. Mecz oglądała spora grupa krakowskich kibiców, którzy gorąco dopingowali "Pasy".

W drugim piątkowym meczu: Trappers Tilburg - HC Jaca 8-2 (2-1, 3-0, 3-1).

W sobotę Cracovia zagra z hiszpańską Jacą i również należy się spodziewać wysokiej wygranej. Transmisję przeprowadzi malopolskatv.pl od godz. 15. Serdecznie zapraszamy.