Strona główna > Hokej > Ligi polskie
Hokeiści Cracovii wygrali w Jastrzębiu i prowadzą w finałowej serii play-off!2013-03-17 19:34:00

Od wygranej w Jastrzębiu-Zdroju rozpoczęli finały play-off hokeiści Cracovii. Prowadzą w serii 1-0, a że teraz dwa spotkania odbędą się w Krakowie, to są bliżej mistrzostwa.

JKH GKS Jastrzębie-Zdrój - Cracovia 2-3 (0-1, 2-2, 0-0)

0-1 Piotrowski - Chmielewski 11:01

1-1 Kral - Danieluk 20:22

1-2 S. Kowalówka - L. Laszkiewicz 31:22

1-3 Zieliński - L. Laszkiewicz - S. Kowalówka 34:25

2-3 Urbanowicz - Karliček - Prochazka 36:56

Sędziowali: Paweł Meszyński (Warszawa), Zbigniew Wolas - Artur Hyliński (obaj Oświęcim), Mariusz Smura (Katowice). Kary: 12 (w tym 10 dla Kapicy za niesportowe zachowanie) - 6 min. Widzów 2400. Stan rywalizacji do czterech wygranych: 1-0 dla Cracovii.

JKH: Kosowski - Zatko, Górny; Danieluk, Lipina, Kral - Mateusz Rompkowski, Karliček; Urbanowicz, Prochazka (2), Kapica (10) -  Sulka, Labryga; Bordowski, Słodczyk, Zdenek - Dąbkowski, Bryk; Kogut, Maciej Rompkowski, Marzec. Trener: Jirzi Reżnar.

CRACOVIA: Radziszewski - Witowski, Besch; L. Laszkiewicz, S. Kowalówka, D. Laszkiewicz (4) - A. Kowalówka, Noworyta; Dvořak, Valčak, Fojtik (2) - Zieliński, Kłys; Piotrowski, Rutkowski, Chmielewski - Myjak, Sznotala; Cieślicki, Słaboń, Kmiecik. Trener: Rudolf Rohaček.

Jastrzębianie do momentu utraty gola prowadzili grę i wydawało się, że pokonanie Radziszewskiego jest kwestią czasu. Tymczasem w połowie tercji goście wykorzystali nieporozumienie w szeregach miejscowych i objęli prowadzenie. Kosowski złapał krążek, by za moment zagrać go za swoją bramką do do Dąbkowskiego. Ten podał niecelnie, Maciej Rompkowski nie zdołał go wybić i Piotrowski z okolic bulika przymierzył w "okienko". Później krakowianie przycisnęli i byli bliscy podwyższenia rezultatu, ale golkiper z Jastrzębia nie dał się zaskoczyć.

Początek drugiej odsłony znakomicie ułożył się dla miejscowych, bowiem już w 22 sekundzie Kral z 6-7 metrów zaskoczył zasłoniętego "Radzika". W połowie tercji Cracovia grała w przewadze, ale niewiele brakowało, a straciłaby gola. W 32 minucie koszmarny błąd popełnił obrońca Górny, który zza swoje bramki chciał zagrać krążek do partnera stojącego w środkowej strefie tafli. Nie dotarł on do celu, bowiem przejął go S. Kowalówka i podał do L. Laszkiewicza, ten mu odegrał i Kosowski musiał skapitulować. Trzy minuty później "Pasy" miały już dwie bramki przewagi; zza bramki dograł L. Laszkiewicz, a nadjeżdżający Zieliński z korytarza między bulikami strzelił w dłuższy róg nie do obrony. Gospodarze się nie poddawali i szybko zdobyli kontaktowego gola. Po uderzeniu z linii niebieskiej Karlička parkanem odbił "gumę" Radziszewski, ale przy dobitce Urbanowicza nie mógł już nic zrobić.

w 5 minucie trzeciej odsłony S. Kowalówka wyjechał zza bramki i po położeniu na lodzie Kosowskiego nie trafił! To była znakomita okazja przyjezdnych i mogła załatwić sprawę. W 50 minucie sytuacji jeden na jeden - po kontrze - nie wykorzystał Słaboń. Później jastrzębianie starali się atakować i czekali na swoją szansę. A ta nadarzyła się na 4 minuty i 14 sekund przed końcem, bowiem karę pojechał odsiadywać Fojtik. Miejscowi nie potrafili tego wykorzystać, a zniweczył to Zatko, który za przeszkadzanie osłabił miejscowych. W dramatycznej i pasjonującej końcówce Jastrzębie wycofało bramkarza, ale wynik nie uległ już zmianie. Teraz dwa mecze odbędą się w Krakowie...

- To chyba pierwszy mecz w Jastrzębiu, który w tym sezonie wygraliśmy. Cieszy, że udało się to w finale play-off. Byliśmy o jedną bramkę lepsi i myślę, że wygraliśmy zasłużenie. Była dzisiaj fantastyczna gra z obu stron, fantastycznie dopingowali kibice, w tym spora grupa z Krakowa. Szansę na mistrzostwo nadal oceniam 50 na 50 - podsumował trener Cracovii, Rudolf Rohaček.

(AnGo)

Kolejne mecze finałowe:

* 20 marca (środa), godz. 18.30, Cracovia – JKH GKS Jastrzębie-Zdrój (sędziowie: Marczuk i Pachucki)

* 21 marca (czwartek), godz. 18.30, Cracovia – JKH GKS Jastrzębie-Zdrój (sędziowie: Wolas i Meszyński)

* 24 marca (niedziela) godz. 18.15, JKH GKS Jastrzębie-Zdrój – Cracovia (sędziowie: Kępa i Rokicki)

i jeśli będzie potrzeba:

* 25 marca (poniedziałek) godz. 18, JKH GKS Jastrzębie-Zdrój – Cracovia (sędziowie: Pachucki i Marczuk)

* 27 marca (środa), godz. 19.30, Cracovia – JKH GKS Jastrzębie-Zdrój (sędziowie: Meszyński i Wolas)

* 29 marca (piątek) godz. 18.30, JKH GKS Jastrzębie-Zdrój – Cracovia (sędziowie: Kępa i Rokicki)

Wszystkie spotkania na żywo w TVP Sport.