Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > V liga
Henryk Szymanowski opuszcza Wolnych Kłaj2017-06-26 17:29:00

Jak się dowiadujemy, Henryk Szymanowski nie poprowadzi w kolejnym sezonie Wolnych Kłaj. A trzeba przyznać, że w ósmym zespole grupy trzeciej krakowskiej klasy okręgowej wykonał kawał dobrej pracy. 


W styczniu br. przejął rozbity zespół z zaledwie 16 punktami na koncie. Na finiszu sezonu, w ostatnich pięciu kolejkach, Wolni wygrali 4 mecze, raz zremisowali i zaaplikowali rywalom 14 bramek.


64-letni Szymanowski to niezwykle barwna postać lubiana w środowisku trenerskim. Wychowanek "Białej Gwiazdy" jest mistrzem Polski z Wisłą Kraków (1978), zaliczył 230 meczów w ekstraklasie. Grał ponadto w Cracovii, a kończył karierę w Austrii (SV Langenröhr) i USA (Eagles Yonkers w stanie Nowy Jork). Zanotował jeden występ w reprezentacji Polski (1979 r. z Rumunią).

Był trenerem juniorów Wisły i Wawelu, zespołów seniorskich Wawelu, Śledziejowic, Michałowianki, Skawinki, Raby Dobczyce, Halniaka Maków Podhalański i Akademii Piłkarskiej Kmita Zabierzów. Prowadził młodzieżowe reprezentacje Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, a w 2013 r. - wraz z Jerzym Kowalikiem reprezentację Małopolski w UEFA Regions' Cup. Jest członkiem Rady Trenerów MZPN.

(gst)


szymek.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty