KO II Kraków: Brązowi rozbici przez Podgórze2015-09-06 08:22:00

PODGÓRZE Kraków - GARBARNIA II Kraków 4-1 (1-0)

2-0 Wojciech Ochałek 75

3-0 Łukasz Kostrz 79

4-0 Sebastian Sapała 86

4-1 Michał Susuł 88

Sędziowali (wzorowo): Mateusz Pytel oraz Krzysztof Patyk i Mikołaj Korcala (KS Kraków). Żółte kartki: Wojciech Głuchaczka, Mateusz Ząbczyk (obaj Garbarnia).

PODGÓRZE: Bartłomiej Grabowski - Adrian Bańka, Michał Pitala (80 Jerzy Urban), Oleksandr Kotiv, Wojciech Ochałek, Przemysław Polny, Mateusz Włodarczyk, Tomasz Sroczyński (84 Michał Malarz), Paweł Zalewski (20 Łukasz Kostrz), Marcin Wiater (65 Waldemar Hwastek), Sebastian Sapała.

GARBARNIA II: Mikołaj Wiewióra - Robert Łatka, Jan Zygmunt, Dawid Pachel, Anthony Schacherer - Dominik Gaudyn (77 Dawid Palej), Krystian Żakowicz (46 Adam Jawor), Wojciech Głuchaczka (64 Jakub Mróz), Antoni Jaroszyński - Mateusz Ząbczyk, Szymon Palczewski (46 Michał Susuł).

W derbach Podgórza gospodarze rozbili na stadionie przy ul. Dekerta rezerwę Garbarni. Młoda drużyna Brązowych na 15 minut przed końcowym gwizdkiem przegrywała różnicą jednego gola, ale ostatni kwadrans należał zdecydowanie do miejscowych.

W 7. minucie Jan Zygmunt wybił zmierzającą do bramki piłkę po strzale Wojciecha Ochałka. W 9. minucie kapitan gospodarzy wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Do przerwy Podgórze mogło podwyższyć rezultat. W 24. minucie po strzale Marcina Wiatera dobrą interwencją wykazał się bramkarz Garbarni, Mikołaj Wiewióra. W 26. minucie dobre podanie od Ochałka otrzymał Sebastian Sapała, skończyło się na bocznej siatce. W 28. minucie piłka po strzale Adriana Bańki minęła słupek. W pierwszej połowie goście praktycznie nie zagrozili bramce strzeżonej przez Bartłomieja Grabowskiego.

W 51. minucie Dominik Gaudyn próbował zaskoczyć Grabowskiego strzałem zza pola karnego, ale ten wyłapał piłkę. W 67. minucie po strzale Waldemara Hwastka na posterunku był Wiewióra. W 75. minucie Ochałek wykorzystał podanie jednego z partnerów z drużyny i podwyższył na 2-0. W 78. minucie bramkarz Garbarni w kapitalnym stylu interweniował po strzale kapitana Podgórza. Po upływie zaledwie 60 sekund było już 3-0, po trafieniu Łukasza Kostrza. W 86. minucie Sapała po indywidualnej akcji zdobył czwartego gola dla zespołu trenera Grzegorza Patera. Na dwie minuty przed końcem honorowe trafienie dla Brązowych uzyskał Michał Susuł, po dograniu Antoniego Jaroszyńskiego.

- Warta podkreślenia jest bardzo dobra praca arbitrów w tych zawodach. Doskonałe wyczucie gry, dobra współpraca głównego z liniowymi, brak chęci odgrywania pierwszoplanowych ról - to wszystko sprawia, że sędziowie zaliczą swój występ do udanych - powiedział po spotkaniu Krzysztof Torba, pełniący rolę kierownika Garbarni II.