Strona główna > Główna środek > V liga
KO Kraków (23): Olkusz walczy; klęska Garbarni II; remis Czarnych w Zakliczynie2015-05-31 19:55:00

Klasa Okręgowa Kraków I, 23. kolejka (sobota):

Piliczanka Pilica - Grębałowianka Kraków 2-2 (1-1)

0-1 Sebastian Kowalski 3

1-1 Bartosz Goncerz 29

1-2 Mariusz Kwater 73

2-2 Bartosz Goncerz 75

Sędziował Tomasz Żelazny (KS Kraków). Żółte kartki: Mateusz Hys, Arkadiusz Tokarski, Daniel Grabowski - Kamil Klęk, Jakub Pietruszewski, Tomasz Kwiecień.

5-1 Dawid Nosek 80

Sędziował Maciej Szarawarski (KS Kraków). Żółta kartka: Mateusz Kubiak (Węgrzce).

IKS Olkusz - Słomniczanka Słomniki 6-2 (4-1)

6-2 Michał Czapnik 87

Sędziował Maksymilian Imioło (KS Kraków). Żółta kartka: Sebastian Zadencki (Słomniczanka).

Zieleńczanka Zielonki - Trzy Korony Żarnowiec 4-2 (0-1)

0-1 Łukasz Czekaj 35

0-2 Grzegorz Jaros 47

1-2 Kamil Krzysztonek 75

2-2 Adrian Pogan 77

3-2 Adrian Pogan 87

4-2 Adrian Pogan 88

Sędziował Paweł Sikora (KS Kraków). Żółta kartka: Krzysztof Hajduga (Trzy Korony).

Przemsza Klucze - Clepardia Kraków 2-1 (1-1)

0-1 Mateusz Mierzwa 6 (karny)

1-1 Grzegorz Barczyk 18

2-1 Grzegorz Majcherkiewicz 90+2

Sędziował Grzegorz Jabłoński (KS Kraków). Żółte kartki: Mateusz Słaboń, Tomasz Kocjan, Marek Smętek (Przemsza).

Prądniczanka Kraków - Bronowianka Kraków 1-3 (1-3)

1-0 Tomasz Misiak 5 (karny)

1-1 Łukasz Kubik 22

1-2 Bartosz Kiełbus 23

1-3 Piotr Bąk 44 (samob.)

Sędziował Sławomir Steczko (KS Kraków). Żółte kartki: Krzysztof Kękuś - Robert Stec.

Wieczysta Kraków - Michałowianka Michałowice 1-5 (0-1)

0-1 Tomasz Kozak 17

0-2 Marcin Tutaj 53

1-2 Piotr Świst 57

1-3 Paweł Michalski 74

1-4 Paweł Michalski 78

1-5 Paweł Michalski 90+1

Sędziował Rafał Starmach (KS Kraków). Żółte kartki: Jakub Świątek, Krzysztof Kuś - Kamil Soja.

Klasa Okręgowa Kraków II, 23. kolejka:

Sobota

AP Kmita Zabierzów - Liszczanka Liszki 1-0 (0-0)

1-0 Piotr Więckowski 62

Sędziował Kamil Januszek (KS Olkusz). Żółte kartki: Radosław Chciuk, Łukasz Szewczyk, Kacper Warzecha (Liszczanka).

Pozowianka Pozowice - Borek Kraków 0-4 (0-0)

0-1 Kamil Borowski 47

0-2 Michał Dąbrowski 57

0-3 Michał Dąbrowski 67

0-4 Patryk Perlikowski 75

Sędziował Mateusz Gądek (KS Myślenice). Żółte kartki: Daniel Barcik, Łukasz Szymski - Maciej Pawlik, Michał Dąbrowski.

Sokół Kocmyrzów - Lotnik Kryspinów 2-0 (1-0)

1-0 Paweł Zawrzykraj 3

2-0 Andrii Pishchevskyi 90+3

Sędziował Kamil Sikora (KS Kraków). Bez kartek.

Kaszowianka Kaszów - Złomex Branice 7-0 (3-0)

7-0 Tomasz Grzesiak 84

Sędziował Łukasz Mnich (KS Kraków). Żółte kartki: Tomasz Armatys - Diouf Cheikh Ahmed Tidiane.

Mecz na boisku Nadwiślana Kraków, gdyż obiekt Kaszowianki nie nadawał się do gry po opadach deszczu.

Prokocim Kraków - Skawinka Skawina 0-2 (0-0)

0-1 Wojciech Matys 48

0-2 Tomasz Grabowski 63

Sędziował Paweł Kukla (KS Kraków). Żółte kartki: Michał Dolczak - Bartosz Królikowski, Damian Basista, Piotr Bagnicki, Adrian Nowak, Krzysztof Pachacz.

Niedziela

Garbarnia II Kraków - Piast Wołowice 1-6 (0-3)

1-6 Szymon Budziaszek 81

Sędziowali (dobrze): Michał Bargiel oraz Mateusz Czerwień i Marcin Dziadek (KS Myślenice). Żółte kartki:  Mateusz Ciesielski, Tomasz Kalicki (2) - Eryk Ochmański. Czerwona kartka: Tomasz Kalicki (90, za dwie żółte).

GARBARNIA II: Mikołaj Kohlbrenner - Jan Zygmunt, Sławomir Zygmunt, Paweł Marczyk (63 Łukasz Machno), Anthony Schacherer - Mateusz Ciesielski (46 Jakub Kozioł), Artur Krzeszowiak, Krystian Żakowicz (75 Wojciech Głuchaczka), Antoni Jaroszyński (46 Amadeusz Bufnal) - Tomasz Kalicki, Szymon Palczewski.

PIAST: Grzegorz Bębenek - Jakub Kosek, Hubert Owca, Rafał Przebinda, Dominik Korcel, Konrad Łęcki, Grzegorz Korczek, Damian Jasiołek, Szymon Budziaszek, Eryk Ochmański, Rafał Tomczak.

Garbarnia II została rozgromiona na własnym boisku przez Piasta Wołowice, a wynik zostanie zapisany jako jeden z mało chlubnych rezultatów seniorskiego zaplecza klubu z Rydlówki. Goście udzielili Brązowym prawdziwej lekcji pokory, a także skuteczności.

Już w 7. minucie dośrodkowanie Grzegorza Korczka z rzutu wolnego z 30 metrów na gola zamienił kapitan Piasta, Hubert Owca.

Nie powiodła się Krystianowi Żakowiczowi próba zaskoczenia bramkarza gości strzałem z dystansu. Po podaniu Antoniego Jaroszyńskiego Tomasz Kalicki strzelił nad bramką. Po kolejnej akcji gospodarzy przed Grzegorzem Bębenkiem znalazł się Żakowicz, ale zabrakło mu precyzji. Wizyta złożona przez Szymona Palczewskiego w polu karnym Piasta nie sprawiła bramkarzowi gości kłopotu. Za chwilę Kalicki główkował nad poprzeczką.

Nie strzelasz - tracisz i tak się stało w 23. minucie. Dokładne podanie Szymona Budziaszka wykorzystał Konrad Łęcki. Za moment Mikołaj Kohlbrenner obronił groźny strzał Eryka Ochmańskiego.

Młode Lwy ruszyły do odrabiania strat, w 27. minucie stuprocentowej sytuacji z najbliższej odległości nie zdołał wykorzystać Palczewski, po doskonałym podaniu Jana Zygmunta. Trzeba przyznać, że Bębenek miał sporo szczęścia broniąc strzał "Palca".

Za moment Palczewski zagrał do Jaroszyńskiego, obrońcy wybili piłkę na rzut rożny.

W 34. minucie rzut rożny wykonał Korczek, Budziaszek przedłużył podanie głową, a Damian Jasiołek udowodnił, że skuteczność w piłce to podstawa. Na cztery stworzone do tej pory sytuacje Piast bezbłędnie wykorzystał trzecią...

W 43. minucie po składnej akcji gospodarzy Kalicki zagrał do Jaroszyńskiego, ten podprowadził piłkę pod pole karne i strzelił obok bramki.

Początek drugiej połowy to zdecydowane ataki Młodych Lwów. W 50. minucie groźnie główkował Paweł Marczyk, obrońcy zablokowali piłkę. W 52. minucie Amadeusz Bufnal idealnie zagrał wzdłuż linii, Palczewski jednak nie zdołał opanować piłki. W 53. minucie Bufnal zagrał do Jana Zygmunta, ten z obrońcą na plecach dośrodkował przed bramkę, ale ani Palczewski, ani Jakub Kozioł nie zdołali skutecznie wykończyć akcji. W 54. minucie strzał Kozioła obronił Bębenek. Wreszcie w 58. minucie po akcji i dośrodkowaniu Kozioła Kalicki sfinalizował wysiłki gospodarzy.

Mecz się otworzył, gra przenosiła się z jednego przedpola na drugie. W 71. minucie Korczek trafił w poprzeczkę, a za chwilę było już 1-4. Podanie Łęckiego wykorzystał Ochmański, a z dzielnie walczących do tej pory gospodarzy jakby "uszło powietrze".

A goście dołożyli jeszcze dwa gole, oba zdobyte przez Budziaszka, po asystach Ochmańskiego i Łęckiego.

W 90. minucie drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę obejrzał Tomasz Kalicki, jednak losy spotkania zostały rozstrzygnięte już wcześniej.

Ma powód do zmartwień trener Stanisław Śliwa, bowiem jego podopieczni przegrali trzecie spotkanie z rzędu (wcześniej ze Złomeksem i Borkiem), a niedzielna porażka została poniesiona po fatalnym występie. Dzień wcześniej w związek małżeński wstępował długoletni kapitan garbarskich rezerw, Patrycjusz Kaim. Życzymy mu wszystkiego dobrego na nowej drodze życia i żałujemy, że musimy to robić przy okazji takiego wyniku...

Pauzowało Podgórze Kraków

Klasa Okręgowa Kraków III, 23. kolejka:

Sobota

LKS Śledziejowice - Gościbia Sułkowice 0-4 (0-1)

0-1 Maciej Biela 37

0-2 Tomasz Ostafin 58 (karny)

0-3 Tomasz Ostafin 65 (karny)

0-4 Tomasz Ostafin 85

Sędziował Piotr Kaczmarek (KS Kraków). Żółte kartki: Karol Nędza, Maciej Łysek, Mateusz Drobniak - Dariusz Duda, Dawid Bernecki.

Górnik Wieliczka - LKS Rudnik 3-2 (2-0)

1-0 Łukasz Pazurkiewicz 2

2-0 Kamil Jeleń 30

3-0 Kamil Jeleń 61 (karny)

3-1 Andrzej Cebula 70

3-2 Konrad Nowak 75 (samob.)

Sędziował Artur Kijak (KS Kraków). Żółte kartki: Wojciech Potańczyk - Piotr Chmielik, Piotr Gancarczyk, Paweł Piątek.

Dziecanovia Dziekanowice - Raba Dobczyce 2-3 (0-1)

0-1 Szczepan Hyży 40 (karny)

0-2 Łukasz Ziemianin 59

1-2 Grzegorz Wojnarowski 65

2-2 Szymon Rudzik 76

2-3 Piotr Grudzień 90

Sędziował Piotr Łukasz Nowak (KS Wieliczka). Żółte kartki: Jacek Pitala, Szymon Rudzik, Daniel Dębowski - Bartłomiej Czarnota, Paweł Mróz, Szczepan Hyży.

Mecz został dwukrotnie przerwany (w 40. i 75. minucie) wskutek wybuchów środków pirotechnicznych i rac wrzuconych na płytę boiska.

Niedziela

Hejnał Krzyszkowice - Wolni Kłaj 1-1 (1-0)

1-0 Jakub Czernecki 37

1-1 Jan Kuśnierz 56

Sędziował Maciej Koster (KS Kraków). Żółte kartki: Marcin Baran - Karol Bednarek.

Pcimianka Pcim - Orzeł Myślenice 0-0

Sędziował Marek Szlachetka (KS Myślenice). Żółte kartki: Artur Olszanicki, Marek Marszalik (2), Michał Ścieszka - Mateusz Mistarz, Dariusz Ślusarz, Adrian Kasprzyk, Dominik Górka. Czerwona kartka: Marek Marszalik (90+2, druga żółta).

Gdovia Gdów - Rokita Kornatka 2-1 (0-0)

1-0 Mateusz Cebula 56

2-0 Mateusz Cebula 67

2-1 Adam Piwowarczyk 83

Sędziował Łukasz Szymczyk (KS Kraków). Żółte kartki: Piotr Kasprzyk, Grzegorz Kulma - Dawid Kania, Mikołaj Wyroba, Łukasz Serafin, Adrian Kania.

Jordan-Sum Zakliczyn - Czarni Staniątki 2-2 (0-1)

0-1 Michał Gawlik 32

1-1 Artur Mistarz 49

1-2 Michał Gawlik 55

2-2 Mariusz Kwinta 66

Sędziował Jakub Pieprzyk (KS Kraków). Żółte kartki: Alan Lepiarz, Łukasz Dobosz (2), Dominik Dembiński, Tomasz Kwater. Czerwona kartka: Łukasz Dobosz (79, druga żółta).