Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Puchar Polski
Finał w Okręgu Kraków: Pogoń Miechów nie chciała pucharu…2017-05-24 22:01:00

W finale Pucharu Polski na szczeblu Okręgu Kraków zmierzyły się dwa zespoły klasy okręgowej. Pogoń Miechów uległa Rabie Dobczyce 0-2. Zwycięzcy awansowali do małopolskiego półfinału.


Pogoń Miechów – Raba Dobczyce 0-2 (0-1) 

0-1 Piotr Grudzień 32

0-2 Arkadiusz Dudek 75

Sędziował Piotr Mucha (KS Kraków). Żółta kartka: Budyn (Raba). Widzów 150.

POGOŃ: Szcześniewski – Kosałka, Halejak, Janczyk, Nawrot, Nowakowski (55 Maniak), Makowski, Kwaśniński (85 Podsiadło), Łucka, Król (75 Młyński), Koulaty Thiam.

RABA: Grandys – Grudzień, Budyn, Sz. Hyży (70 M. Ziemianin), Ł. Ziemianin, Wyroba (70 Błaszczyk), Piwowarczyk, Ptak, R. Hyży, Kubacki (80 Brytan), Dudek.


Równorzędny mecz dwóch drużyn klasy okręgowej mogła spokojnie wygrać miechowska Pogoń, która szczęśliwym trafem - mimo przegranej z Michałowianką - znalazła się w finale. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Wyroba wykorzystując niefrasobliwość obrońców gospodarzy. Wynik meczu ustalił Dudek lokując futbolówkę „pod pachę” Szcześniewskiego.


Pogoń miała 5 stuprocentowych sytuacji. Dwa razy nie trafił Koulaty Thiam, któremu najpierw zachciało się "kiwać" z Grandysem, a potem lobować futbolówkę, która trafiła w poprzeczkę i choć powinna wpaść, nie znalazła się w siatce. Swoich trzech szans nie wykorzystał Maniak będący sam na sam z golkiperem Raby.


Całość wydarzeń na boisku można sparafrazować, że Pogoń po prostu nie chciała pucharu, który był obiektywnie oceniając cały mecz w zasięgu ręki. A właściwie nóg…


ZW


1koulatya.jpg
2.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty