Strona główna > Główna środek > Puchar Polski
PP Kraków: Lot wyeliminował rezerwę Garbarni, odpadło kilku V-ligowców2015-08-19 19:44:00

W III rundzie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Kraków A-klasowy Lot Balice wyeliminował dziś V-ligową Garbarnię II.

Spotkanie rozegrane w Szczyglicach zakończyło się po 90 minutach remisem 2-2, a w karnych zwyciężył Lot 3-2. Brązowi od 50. minuty grali w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla bramkarza.

LOT Balice - GARBARNIA II Kraków 2-2 (1-2), karne 3-2

0-1 Mateusz Ząbczyk 19 (wolny)

1-1 Janusz Zasadni 34

1-2 Mateusz Ząbczyk 42 (wolny)

2-2 Paweł Nowakowicz 85

Rzuty karne: Dawid Grdeń, Wojciech Sapalski, Dariusz Zębala - Krystian Żakowicz, Mateusz Ząbczyk.

Sędziowali: Jakub Pieprzyk oraz Bartłomiej Gorzkowski i Mateusz Kulig (KS Kraków).

Żółte kartki: Dawid Grdeń, Robert Tokarczyk, Paweł Nowakowicz (wszyscy Lot).

Czerwona kartka: Piotr Syrek (Garbarnia, 49 - akcja ratunkowa).

LOT: Paweł Tatar (46 Adrian Sobczyk) - Dariusz Zębala, Dawid Tatar, Tadeusz Marchewczyk, Dawid Grdeń, Roman Zębala (59 Wojciech Tatarski), Krzysztof Duszyk (65 Piotr Kupis), Maciej Widlarz, Paweł Nowakowicz, Janusz Zasadni (46 Szymon Mirochna), Robert Tokarczyk.

GARBARNIA II: Piotr Syrek - Patryk Szeląg, Jakub Mróz, Jan Zygmunt, Piotr Englert - Dominik Gaudyn (46 Mateusz Przesławski), Krystian Żakowicz, Wojciech Głuchaczka (81 Artur Krzeszowiak), Dawid Palej (46 Bartosz Prochownik) - Mateusz Ząbczyk, Szymon Palczewski (50 Mikołaj Wiewióra).

Meczem III rundy druga drużyna Garbarni rozpoczęła i... zakończyła swój udział w tegorocznej edycji Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Kraków. Rewelacja poprzednich dwóch sezonów w PP na tym etapie została pokonana na boisku w Szczyglicach przez A-klasowy Lot Balice po serii rzutów karnych.

Zaczęło się nieźle dla Brązowych, w 19 minucie Mateusz Ząbczyk z rzutu wolnego z 20 metrów strzałem w samo okienko - wprawdzie po palcach bramkarza - zdobył prowadzenie dla gości. W 34. minucie błąd popełnił bramkarz Młodych Lwów i przy braku asekuracji ze strony obrońców został uprzedzony przez Janusza Zasadniego. W 42. minucie po faulu na Dawidzie Paleju Ząbczyk ponownie pokonał Pawła Tatara, tym razem z rzutu wolnego z 18 metrów.

W 49. minucie Piotr Syrek na 16. metrze ratował się sfaulowaniem wychodzącego na czystą pozycję napastnika gospodarzy. Decyzja arbitra mogła być tylko jedna: czerwona kartka dla bramkarza Garbarni i rzut karny. Do bramki gości wszedł, wprowadzony - z konieczności za Szymona Palczewskiego - młody Mikołaj Wiewióra. Do ustawionej na punkcie karnym piłki podszedł Adrian Sobczyk, wprowadzony po przerwie za P. Tatara bramkarz Lotu. Pojedynek golkiperów zakończył się mocnym strzałem nad poprzeczką...

Wiewióra zanotował w Szczyglicach dobry występ. Wygrał między innymi w 64. minucie pojedynek sam na sam z Pawłem Nowakowiczem, by po chwili dwukrotnie obronić groźne strzały rywali w jednej akcji, za drugim razem w roli snajpera wystąpiłSzymon Mirochna. Skapitulował dopiero w 85. minucie, kiedy to Nowakowicz "rozjechał" garbarską obronę i wyrównał stan spotkania. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry najpierw słupek, a potem poprzeczka uchroniły Brązowych przed porażką w regulaminowym czasie.

Że rzuty karne to loteria, przekonali się wszyscy uczestnicy dzisiejszego pojedynku. Najpierw pokonał bramkarza Lotu Krystian Żakowicz, a Wiewióra obronił strzał Roberta Tokarczyka. Strzał Mateusza Przesławskiego padł łupem Sobczyka, a Dawid Grdeń uderzył celnie. Nie strzelili jedenastek Piotr Englert i Piotr Kupis. Sobczyk obronił strzał Jana Zygmunta, a Wojciech Sapalski poradził sobie z Wiewiórą.  W piątej kolejce popisową  i skuteczną "podcinkę" wykonał Ząbczyk, ale ostatnie słowo należało do Dariusza Zębali.

Tym samym gospodarze zrewanżowali się w pełni garbarskiej rezerwie za ubiegłoroczną porażkę 1:2 (w późniejszej fazie mecz zweryfikowano walkower na niekorzyść Lotu). Teraz Brązowi nie mogą raczej liczyć na taki obrót sprawy.

Osobne słowo należy się miejscowej infrastrukturze. Szatnia gości w budynku klubowym w Szczyglicach jest tzw. pokojem przechodnim do szatni gospodarzy. Motyw pokoju przechodniego wielokrotnie bywał podłożem konfliktów nawet w najlepszych rodzinach, co dopiero mówić o stronach podejmujących - było nie było - rywalizację. Nawet nie chodzi o jakieś incydenty (choć tu wyobraźnia powinna podpowiedzieć inne rozwiązanie), ale prosty dyskomfort związany z brakiem możliwości zamknięcia w osobnej szatni rzeczy pozostawionych przez zawodników.

Sędziował Bartosz Pałetko (KS Kraków).

Bronowicki Kraków - Sokół Kocmyrzów 2-5 (1-4)

Sędziował Łukasz Szymczyk (KS Kraków).

Tytan Polekarcice - Grębałowianka Kraków 0-2 (0-0)

Sędziował Maciej Koster (KS Kraków).

Prądniczanka II Kraków - Bronowianka Kraków 0-5 (0-1)

0-1 Marcin Hajduk 42

0-2 Marcin Forysiński 58

0-3 Mateusz Kapusta 63

0-4 Marcin Gzyl 74

0-5 Marcin Gzyl 75

Sędziował Grzegorz Malada (KS Kraków).

Juvenia Prandocin - Zieleńczanka Zielonki 3-0 (1-0)

1-0 Karol Walka 9

2-0 Paweł Warchoł 66

3-0 Paweł Warchoł 81

Sędziował Tomasz Biela (KS Kraków).

Pogoń Wronin - Clepardia Kraków 0-7 (0-2)

Sędziowała Daria Listwan (KS Kraków).

Orzeł Bębło - Słomniczanka Słomniki 1-2 (1-1)

1-0 Marcin Wiśniewski 15

1-1 Sebastian Zadencki 30

1-2 Adrian Kolano 70

Sędziował Rafał Starmach (KS Kraków). Czerwona kartka: Przemysław Ciałowicz (Słomniczanka, 88, druga żółta).

Tęcza Piekary - Prokocim Kraków 0-1 (0-1)

Sędziował Sebastian Krasny (KS Kraków).

Po weryfikacji 3-0 w.o. (w zespole Borku grali nieuprawnieni zawodnicy).

Cedronka Wola Radziszowska - AP Kmita Zabierzów 4-3 (4-1)

Sędziował Mateusz Jurgała (KS Kraków).

Tramwaj Kraków - Lotnik Kryspinów 3-1 (3-1)

1-0 Dariusz Wardęga 1 (samob.)

2-0 Mariusz Kijas 4

3-0 Marcin Kłagisz 20

3-1 Aleksander Lipiński 28

Sędziował Sławomir Radwański (KS Kraków).

Rybitwy Kraków - Liszczanka Liszki 6-3 (2-1)

6-3 Daniel Adamczyk 88

Sędziował Mariusz Kucia (KS Kraków). Czerwona kartka: Michał Szewczyk (Liszczanka, 74, faul ratunkowy).

Partyzant Dojazdów - Prądniczanka Kraków 1-3 (1-0)

1-0 Krystian Biały 35

1-1 Andrzej Kawa 63

1-2 Jarosław Kania 77

1-3 Jarosław Kania 85

Sędziował Radosław Wilk (KS Kraków).

Wanda Kraków - Podgórze Kraków 3-4 (2-3)

3-4 Marek Majkut 86

Sędziował Rafał Starmach (KS Kraków). Czerwona kartka: Kamil Filak (Wanda, 79, druga żółta).

Radziszowianka Radziszów - Skawinka Skawina 1-3 (0-1)

0-1 Damian Basista 29

0-2 Rafał Śliwa 67

1-2 Paweł Paciorek 83

1-3 Monsuru Adisa 90+1

Sędziował Tomasz Tatarzyński (KS Kraków). Czerwona kartka: Jacek Okarmus (Radziszowianka, 89, druga żółta).

Wisła Jeziorzany - Kaszowianka Kaszów 0-3 w.o.

Błękitni Modlnica - Pozowianka Pozowice 3-0 w.o.

IV runda - 2 września (17:00):