Strona główna > Główna środek > Puchar Polski
PP: Cracovia przegrała w Stargardzie2015-03-04 22:47:00

Sensacja w Pucharze Polski. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym II-ligowy zespół Błękitnych Stargard Szczeciński pokonał Cracovię 2-0. Rewanż w Krakowie we wtorek 17 marca o godz. 17.45.

Błękitni Stargard Szczeciński - Cracovia 2-0 (0-0)

1-0 Wiśniewski 88

2-0 Sretenovic 90+4 (samob.)

Sędziował Zbigniew Dobrynin (Łódź). Żółte kartki: Fadecki (2), Liśkiewicz - Budziński (2). Czerwone kartki: Fadecki (83, dwie żółte) - Budziński (80, dwie żółte). Widzów ok. 2 tys.

BŁĘKITNI: Ufnal - Kosakiewicz, Liśkiewicz, Pustelnik, Wawszczyk - Fadecki, Poczobut, Wojtasiak (69 Flis), Gajda (75 Wiśniewski), Gutowski (81 Zdunek) - Zieliński.

CRACOVIA: Stępniowski - Żytko, Sretenovic, Polczak - Wdowiak, Budziński, Dąbrowski, Marciniak, Diabang - Jendrisek (76 Kita), Zjawiński (60 Rakels).

W I połowie niewiele ciekawego się działo. Gospodarze mieli jedną szansę, gdy Kosakiewicz z 12 m trafił w bramkarza. W 43. minucie na pełnej prędkości wbiegł w pole karne Jendrisek, został podcięty przez jednego z piłkarzy ze Stargardu, ale sędzia nie podyktował jedenastki.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli miejscowi. W 53. minucie przeprowadzili akcję, która mogła zakończyć się bramką. Główkował Gajda, ale Stępniowski popisał się dobrą interwencją. W 67. minucie zaatakowała Cracovia, Rakels zagrał z Jendriskiem, lecz Ufnal okazał się szybszy.

Drugi raz żółty kartonik dla Budzińskiego sędzia wyciągnął w 80. minucie, gdy ten próbował wymusić rzut karny. W konsekwencji pomocnik Cracovii opuścił boisko. Kilka minut później również drugim żółtkiem został ukarany Fadecki. Gra toczyła się sprawiedliwie - 10 na 10.

Końcówka była bardzo szczęśliwa dla Błękitnych. W 88. minucie, po dograniu Zdunka z lewego skrzydła, Wiśniewski uderzył celnie z woleja z ok. 10 m. W 90+4. minucie Zdunek strzalił w słupek, a odbitą piłkę Sretenovic skierował z 5 m do pustej bramki.