Strona główna > Główna środek > Puchar Polski
Awans Cracovii w Brzesku, kolejnym rywalem III-ligowiec2014-09-24 18:12:00

Piłkarze Cracovii wygrali 2-1 z Okocimskim w Brzesku w meczu 1/16 finału Pucharu Polski. Kolejnym rywalem Pasów będzie nieoczekiwanie III-ligowa Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp., która wyeliminowała Ruch Chorzów.

Okocimski Brzesko - Cracovia 1-2 (1-1)

0-1 Bartłomiej Dudzic 9

1-1 Arkadiusz Garzeł 31

1-2 Deniss Rakels 90+4

Sędziował Dawid Bukowczan (Żywiec). Żółte kartki: Garzeł (2), Lewiński, Pyciak - Dudzic, Budziński. Czerwona kartka: Garzeł (76, dwie żółte).

OKOCIMSKI: Pączek - Wawryka, Jacek, Garzeł, Ślęczka, Pyciak (75 Bryła), Lewiński (76 Yavorskyi), Ryś, Wojcieszyński (68 Glushko), Białkowski, Dziadzio.

CRACOVIA: Stępniowski - Deleu, Nykiel, Marciniak, Jaroszyński, Dudzic, Szeliga (73 Kapustka), Dąbrowski, Zejdler (80 Diabang), Budziński (89 Rakels), Nowak.

Zaczęło się zgodnie z przewidywaniami - w 9. minucie prowadzenie objął faworyt. Nowak dryblował w polu karnym, podał do Dudzica, który z 11 metrów huknął nie do obrony. Później groźnie atakowali gospodarze, ale Stępniowski bronił czujnie. W 31. minucie Okocimski wyrównał. Po krótko rozegranym rzucie wolnym piłka dotarła do Garzeła, który mocno i celnie strzelił z 13 m.

Po przerwie bliżej powodzenia byli krakowianie, ale w 72. minucie to miejscowi mogli zdobyć gola. Ostatecznie piłka po strzale Glushki trafiła w słupek. Gdy wydawało się, że dojdzie do dogrywki padł zwycięski gol dla Cracovii. Rakels (chwilę wcześniej zastąpił Budzińskiego) wykorzystał fatalny błąd Pączka, który zagrał prosto pod nogi napastnika.