Strona główna > Główna środek > Puchar Polski
Puchar Polski Kraków: Trudna przeprawa rezerw Cracovii w Modlnicy, 6 goli Borku2014-09-03 07:45:00

We wtorek i środę rozegrane zostały mecze IV rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej Kraków.

Czwartoligowa drużyna Cracovii we wtorek wygrała w Modlnicy z A-klasowymi Błękitnymi 4-2. Do 82 minuty pachniało sensacją, bowiem gospodarze prowadzili 2-1. "Pasy" w ostatnich fragmentach strzeliły trzy bramki i zapewniły sobie awans.

W środę na boisku Skawinki spotkały się drużyny grające w grupie II krakowskiej klasy A. Pozowianka od 33 minuty grała w dziesiątkę, a od 88 minuty w dziewiątkę. Borek szybko strzelił bramkę, ale worek z golami rozwiązał się dopiero po przerwie - krakowianie wygrali 6-0.

Błękitni Modlnica - Cracovia II 2-4 (1-1)

0-1 Krzysztof Szewczyk 27

1-1 Mateusz Synowski 40

2-1 Roman Brud 59

2-2 Dawid Gala 82

2-3 Dawid Surma 88

2-4 Krzysztof Szewczyk 90 (karny)

Sędziowali: Maciej Koster - Katarzyna Rumian, Tomasz Biela (KS Kraków). Żółte kartki: Marcin Zaporowski, Jarosław Szumiec, Damian Celarski - Tomasz Dudek.

BŁĘKITNI: P. Janik - Kwaśniewski (46 Zabiegaj), Kuciel, Pyzioł, Celarski, Dudek (56 Lorenc), J. Szumiec, Synowski (75 Maciejaszek), K. Szumiec (30 Brud), Zaporowski, Podgajny.

CRACOVIA: Kwiatkowski - Moskal, Chochołek, Bartosz, Dudek (46 Kuligowski), Poznański (46 Krasuski), Gala, Dobosz (66 Ceglarz), Wdowiak, Szewczyk, Kotwica (46 Surma).

W drugim wtorkowym meczu (rozegranym w Iwanowicach):

Czarni 03 Grzegorzowice (A) - Jutrzenka Giebułtów (IV) 0-4 (0-1)

0-1 Tomasz Kaczor 10
0-2 Łukasz Nocoń 57
0-3 Kamil Popek 60
0-4 Henryk Ciastoń 74

* Środowe mecze IV rundy PP:

Pozowianka Pozowice - Borek Kraków 0-6 (0-1)

0-1 Jarosław Juras 4

0-2 Jarosław Juras 55 (karny)

0-3 Kamil Borowski 70

0-4 Michał Dąbrowski 75

0-5 Rafał Łatka 88

0-6 Michał Dąbrowski 90

Sędziowali: Grzegorz Malada - Łukasz Szymczyk, Mateusz Pytel (KS Kraków). Żółte kartki: Marcin Curzydło 2. Czerwone kartki: Grzegorz Korzeniowski (33, obraza sędziego), Marcin Curzydło (82, druga żółta).

POZOWIANKA: Rutkowicz - D. Kominiak, Korzeniowski, Curzydło, T. Barcik (50 Leśniak), Bystroń, P. Konik (60 Wyroba), K. Barcik, Drobisz (50 Dąbrowski), Stokłosa, R. Kominiak. Trener: Mateusz Zając.

BOREK: Ropek - M. Pachacz, Fryda, Grzesiak (46 Szopa), Borowski, Dąbrowski, Juras, W. Piwowarczyk (46 Kuraś), Łatka, Hajto (46 Mołek), Wilkołek (46 M. Zając). Trener: Rafał Krupa.

TS Węgrzce - Nowa Proszowianka 1-1 (0-0), karne 2-4

1-0 Mateusz Kubiak 46

1-1 Adam Przeniosło 72

Sędziowali: Sylwia Biernat - Łukasz Mnich, Jakub Pieprzyk (KS Kraków). Żółte kartki: Tomasz Pacyga - Tomasz Przeniosło, Maksymilian Kozerski. Czerwone kartki: Tomasz Przeniosło (29, druga żółta), Maksymilian Kozerski (89, druga żółta).

WĘGRZCE: Michalec - Antas, Bażant, D. Waśniowski, Słota, Brzeski, Pacyga (46 Jałocha), Sikora, Zieliński, Kubiak (60 K. Waśniowski), Lipowiecki (46 Poliakow). Trener: Michał Wiącek.

PROSZOWIANKA: Zawartka - T. Przeniosło, Jelonkiewicz, Kozak (55 M. Przeniosło), Biela (46 Głąbicki), Bździuła (46 Czarny), Kozerski, Perzowski (55 A. Przeniosło), Stawiarski, Wrona, Dębski. Trener: Mateusz Miś.

Piast Wołowice – Kolejarz Prokocim Kraków 3-5 (3-2)

3-5 Łukasz Wójcik 63

Sędziowali: Sławomir Steczko - Janusz Krupnik, Radosław Brózda (KS Kraków). żółte kartki: Grzegorz Korczek, Konrad Łęcki, Eryk Ochmański - Michał Dolczak.

PIAST: Gędłek – Kosek, Owca, Królikowski (70 Mika), Jasiołek, Widor (48 E. Ochmański), Korczek, Kurzeja, Tomczak, Mitana (52 Hajduga), Łęcki. Trener: Mirosław Gaweł.

PROKOCIM: Reśko – Kuklewicz (66 Gołdowski), Łobodziński, Dolczak, Janicki (46 Paweł Sierant), Piotr Sierant, Wojdyła, Zawada, K. Sierant, Podraza (80 Wąsik), Wójcik. Trener: Grzegorz Kmita.

Spartak Charsznica - Prądniczanka Kraków 0-5 (0-2)

Bramki: Wojciech Obrzut 2, Jarosław Kania, Krzysztof Kękuś, Andrzej Kawa

Sędziowali: Piotr Mucha - Dawid Pokwiczał, Dariusz Pokwiczał (KS Kraków). Mecz bez kartek.

SPARTAK: Romanek - Zegarek (74 Kwiatkowski), Kasprzyk, Cholewa, Kwiecień (65 Wojtecki), Palka, Sroga, D. Dudziński (84 Kruszec), G. Dudziński, Magiera, Hajek (78 Micyk). Trener: Krzysztof Bugaj.

PRĄDNICZANKA: Mleczko - Bąk (46 Pieniążek), Wieczorek, Marek (60 Gruca), Kękuś (40 A. Kawa), Mroczka (60 Ł. Kawa), Kania, Obrzut, Pudłowski, Zawalonka, Wojtas. Trener: Krzysztof Król.

AP Kmita Zabierzów - Skawinka Skawina 0-3 (0-1)

0-1 Szczepan Mrowiec 8

0-2 Damian Danaj 69

0-3 Michał Kajak 80

Sędziowali: Paweł Kukla - Kazimierz Dzióbek, Jakub Boligłowa (KS Kraków). Mecz bez kartek.

KMITA: Herdzik (70 Długopolski), Skotnicki, Skwarczeński (67 Barnaś), Świerk, Majgier, Siuda, Goryczka, Kuźma, Jandura (67 Stygar), Kowalik - Domański. Trener: Henryk Szymanowski.

SKAWINKA: Wygaś - Danaj, Grabowski, Seweryn, Gałuszka, Zawada, Mizera, Kajak, Ławrowski, Kulewicz, Mrowiec (70 Michalec). Trener: Rafał Jędrszczyk.

Garbarnia II Kraków - Podgórze Kraków 5-1 (2-0)

1-0 Jakub Wcisło 25
2-0 Jakub Wcisło 40 (karny)
3-0 Mariusz Stokłosa 72
4-0 Mariusz Stokłosa 75
4-1 Adrian Pater 76 (głową)
5-1 Krystian Żakowicz 78
Sędziowali; Artur Daniel oraz Zbigniew Marszałek i Bronisław Mazur (KS Kraków). Mecz bez kartek.
GARBARNIA II: Paździor - Englert, Przybyszewski, Mucha, J. Zygmunt (64 Budek) - Gruchacz, Krzeszowiak, Borla (80  Machno), Jędrzejczyk - Bufnal (46 Żakowicz ), Wcisło (46 Stokłosa).
PODGÓRZE: Grabowski - Hąc, Muskalski, Knap, Urban (55  Szaroń), Wiater, Pitala, Bańka, Brown (65 G. Pater), Ochałek, A. Pater (76 Anaszkiewicz).

Druga drużyna Garbarni w IV Rundzie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Kraków pokonała w derbach dzielnicy krakowskie Podgórze. Finalista poprzedniej edycji Pucharu - Brązowi przegrali w Finale z III-ligowym Hutnikiem (0-1) - nie zawiódł. Dziś Młode Lwy odprawiły rywali z bagażem 5 goli. Po dwa zdobyli Jakub Wcisło i Mariusz Stokłosa, a w swoim debiucie w barwach Garbarni piątego gola "dołożył" Krystian Żakowicz.
W 5. minucie po dośrodkowaniu Gruchacza Jędrzejczyk uderzył piłkę bez przyjęcia, ta nieznacznie minęła poprzeczkę. W 20. minucie po strzale głową Ochałka futbolówkę spotkał taki sam los, z tym, że po przeciwnej stronie boiska.
W 25. minucie Brązowi objęli prowadzenie: Borla w okolicach "16" zagrał pietą do Jędrzejczyka, który zabrał się z piłką w kierunku bramki i wycofał ją do Krzeszowiaka. Po mocnym strzale tego ostatniego bramkarz gości wprawdzie odbił piłkę, ale przed siebie. A będąc już w parterze, mógł tylko obserwować skuteczną dobitkę Wcisły...
W 28. minucie Gruchacz strzelił z 20 metrów obok słupka. W 30. minucie Wcisło zagrał do Gruchacza, tym razem strzał pomocnika gospodarzy Grabowski sparował na korner. W 40. minucie szykujący się do strzału głową Jędrzejczyk został popchnięty w polu karnym przez jednego z rywali, a skutecznym egzekutorem "wapna" okazał się Wcisło.
Jeszcze w 43. minucie Krzeszowiak stanął przed szansą podwyższenia wyniku, ale Grabowski wykazał się refleksem i wyłapał piłkę po jego strzale.
W drugiej połowie "żądła" Garbarni zostały wymienione: Bufnal zszedł z boiska z powodu urazu, a Wcisłę zastąpił rekonwalescent Stokłosa. "Stoki" zrobił to z bardzo dobrym skutkiem, bo także strzelił dwie bramki. Dyspozycja strzelecka tych dwóch zawodników z kadry pierwszej drużyny Brązowych może być cenną wskazówką dla jej trenerów przed piątkowym meczem z Beskidem Andrychów.
W 51. minucie Gruchacz oddał mocny strzał z 16 metrów, piłkę w ostatniej chwili zablokował jeden z obrońców Podgórza. Goście szukali swojej szansy na złapanie kontaktu. W 56. minucie Paździor obronił strzał Pitali, a w 64. minucie bramkarz Garbarni popisał się kapitalną interwencją przy obronie piłki po strzale Wiatera. W 67. minucie po dośrodkowaniu przed szansą stanął G. Pater, jednak trafił w boczną siatkę. W 68. minucie Paździor znów obronił strzał Wiatera.
W 72. minucie po zagraniu Borli oko w oko z Grabowskim stanął Stokłosa i nie zmarnował stuprocentowej szansy. W 74. minucie Paździor po raz kolejny wykazał się refleksem, broniąc strzał G. Patera. W 75. minucie po kapitalnej kontrującej akcji gospodarze za sprawą Stokłosy zdobyli czwartego gola, a ostatnim podającym był w tym przypadku Gruchacz.
W 77. minucie po rodzinnej akcji braci Paterów Podgórze wreszcie zdobyło gola: dośrodkowanie Grzegorza głową na gola zamienił Adrian.
Minutę później Gruchacz uruchomił Budka, ten dośrodkował w pole karne, a debiutujący w zespole trenera Stanisława Śliwy, pozyskany z Orlicza Suchedniów Krystian Żakowicz ustalił wynik spotkania.
Artur Bochenek
garbarnia.krakow.pl

Radziszowianka Radziszów - Orzeł Piaski Wielkie Kraków 1-0 (0-0)

1-0 Łukasz Krupnik 88

Sędziowali: Sebastian Krasny - Mateusz Jurgała, Rafał Wiewiór (KS Kraków). Żółta kartka - Przemysław Kapera.

RADZISZOWIANKA: Maślak - Paciorek, Bierowka, Wasyl, Wolarek (88 Wcisło), Bartkowski, Kolasa (46 Małysa), Stefaniak (46 Galos), Tryniszewski (46 Łachman), Karaś, Krupnik. Trener: Robert Włodarz.

ORZEŁ: Szymacha - Bieńkowski, Chmolowski, Sosnowski, Zawiła, Brożek, Mróz, Boroń, Machna, Sala, Kapera.

Orzeł pojechał w mocno rezerwowym składzie.  Dość powiedzieć, że w II połowie - z powodu kontuzji zawodnika - goście grali w dziesięciu (nikogo nie było na ławce rezerwowych).

Sokół Kocmyrzów - Zieleńczanka Zielonki 1-1 (0-1), karne 1-4

0-1 Krzysztof Domagalski 19

1-1 Sebastian Jagła 75

Sędziowali: Wojciech Curyło - Maciej Koster, Artur Śliwa (KS Kraków). Żółte kartki: Paweł Kopyść, Jarosław Urbaniec (obaj Sokół).

Lotnik Kryspinów - Wiślanie Jaśkowice 3-4

Orzeł Iwanowice - Świt Krzeszowice - mecz się nie odbył

Goście nie przyjechali, bo - jak poinformowali w lakonicznym mailu do PPN Kraków - mieli zdekompletowany skład.

Płomień 2010 Jerzmanowice - Clepardia Kraków 1-3 (0-0)