Strona główna > Główna środek > Puchar Polski
Cracovia wygrała z Piastem walkowerem2011-09-27 22:07:00

Wydział Gier PZPN postanowił zweryfikować mecz 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 2011/2012, rozegrany 21 września 2011 r. między drużynami Piast Gliwice – Cracovia, jako walkower 0:3 na niekorzyść drużyny Piast Gliwice. Na bosiku Cracovia wygrała 1-0.

"Zgodnie z treścią raportu delegata ds. bezpieczeństwa, w 92. minucie meczu na murawę zostały wrzucone przez kibiców drużyny Piast Gliwice petardy hukowe, które wybuchły obok sędziego asystenta powodując jego upadek i brak możliwości dalszego prowadzenia zawodów. Zawody zostały przerwane przed upływem regulaminowego czasu gry - poinformowano w oficjalnym komunikacie PZPN.

Zgodnie par. 7 ust 6. pkt 18 Uchwały nr IX/140 z dnia 3 i 7 lipca 2008 roku Zarządu PZPN w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną, zawody należy zweryfikować jako walkower 0:3 na niekorzyść drużyny, której kibice, swoim zachowaniem, spowodowali przerwanie meczu i z tego powodu zawody zostały zakończone przez sędziego przed upływem ustalonego czasu gry.