Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
Rozgrywki XXI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” odwołane2020-09-09 17:15:00

Polski Związek Piłki Nożnej w porozumieniu ze sponsorami: głównym – firmą Tymbark oraz brązowym – firmą Electrolux, zdecydował o odwołaniu rozgrywek XXI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.


Powyższa decyzja ma związek z nieustającym zagrożeniem epidemicznym i troską o bezpieczeństwo uczestników. Organizatorzy pracują obecnie nad dodatkowymi inicjatywami, które pozwolą na aktywizację dzieci w czasie, kiedy nie jest możliwa realizacja standardowych rozgrywek.


Decyzja o odwołaniu rozgrywek XXI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” podyktowana jest troską o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, a także niepewną sytuacją w szkołach podstawowych, które co roku stanowią większość, bo ok. 70 proc. wszystkich zgłoszonych do Turnieju zespołów.


– W czerwcu nie mogliśmy podjąć innej decyzji niż ta o przedwczesnym zakończeniu XX Turnieju. Zdrowie wszystkich uczestników było, jest i będzie dla nas absolutnym priorytetem. W ostatnich tygodniach wspólnie z gronem ekspertów i w porozumieniu ze sponsorami wydarzenia analizowaliśmy sytuację pod kątem ewentualnego powrotu do gry jesienią. Jednogłośnie doszliśmy do wniosku, że rozgrywki w dotychczasowej formule niosłyby za sobą zbyt duże ryzyko, dlatego zdecydowaliśmy o tym, że najbliższa edycja inicjatywy zostanie odwołana, ale przygotujemy dla sympatyków i uczestników Turnieju inne aktywności. Wkrótce poinformujemy o szczegółach, ale już teraz mogę zapewnić, że będzie ciekawie, wesoło, aktywnie i przede wszystkim bezpiecznie – mówi prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.


Przerwa w rozgrywkach jeszcze nigdy nie była tak długa. Zawodnicy są wyjątkowo głodni gry i rywalizacji, a organizatorzy zamierzają umożliwić im powrót do piłkarskiej aktywności, przestrzegając przy tym wszystkich wytycznych Ministerstw Zdrowia oraz Sportu. 


Jednym z najważniejszych rządowych zaleceń dotyczących lekcji wychowania fizycznego jest to o ograniczaniu ćwiczeń i gier kontaktowych i zastąpieniu ich innymi. Inicjatywy, które organizatorzy przygotują w zastępstwie XXI edycji wydarzenia będą dostosowane do wszelkich odgórnych obostrzeń, a jednocześnie będą zachęcać dzieci do aktywności sportowej, będącej również niezwykle istotnym elementem budowania odporności.


Polski Związek Piłki Nożnej oraz sponsorzy wydarzenia: firmy Tymbark i Electrolux, wyrażają nadzieję, że niebawem rozgrywki Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” będą mogły wrócić w swojej tradycyjnej formie oraz że ogłoszone wkrótce alternatywne inicjatywy piłkarskie umożliwią zaszczepienie piłkarskiej pasji w tysiącach dzieci, które później – gdy tylko będzie to możliwe – wezmą udział w kolejnych edycjach Turnieju.


pzpn.pl


tymbark.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty