Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
Szkoła Futbolu Staniątki partnerem Wisły2018-10-05 17:47:00

Podczas sobotniego meczu Wisły Kraków z Koroną Kielce doszło do zawarcia umowy partnerskiej w zakresie szkolenia młodzieży pomiędzy Wisłą Kraków SA, TS Wisła Kraków a Szkołą Futbolu Staniątki, która została klubem partnerskim Białej Gwiazdy. Blisko stu zawodników ze Staniątek wspierało podopiecznych trenera Macieja Stolarczyka - zarówno z poziomu trybun, jak i będąc częścią dziecięcej eskorty oraz asysty meczowej.


Szkoła Futbolu Staniątki założona została w 2009 roku. Staniątki położone są w powiecie wielickim i oddalone są od Krakowa o 20 kilometrów. Obecnie w strukturach SFS trenuje 450 dzieci w 24 grupach treningowych od 3 do 15 lat. Dyrektorem operacyjnym jest Krzysztof Turecki, natomiast dyrektorem sportowym Konrad Matysiak. Podjęcie trójstronnej współpracy ma zapewnić stały rozwój zawodników ze Staniątek, którzy będą poddani obserwacji przez Wisłę Kraków. Już teraz w drużynach młodzieżowych trenują Dominik Maśnica, Nikodem Kominiak (obaj rocznik 2006), Bartosz Seweryn (rocznik 2004) czy Kamil Jakóbczyk i Szymon Waligóra (obaj rocznik 2007).


„Szkoła Futbolu Staniątki jako główny cel swojej działalności wyznaczyła sobie dwa zadania. Po pierwsze chcemy umożliwić jak największej liczbie dzieci rozpoczęcie piłkarskiej przygody już w najmłodszych latach. Na tę chwilę swoją sportową pasję rozwija w naszych strukturach na terenie gmin Niepołomice i Wieliczka blisko 450 dzieci, a najmłodsze z nich mają zaledwie trzy latka” - mówił Krzysztof Turecki.


„Drugim naszym celem jest identyfikacja talentu i promowanie najzdolniejszych małych piłkarzy do większych klubów, gdzie będą mieli zapewnione jeszcze lepsze warunki treningów oraz rywalizacji z rówieśnikami z najlepszych polskich i zagranicznych szkółek. Właśnie dlatego z wielką satysfakcją podpisaliśmy oficjalnie umowę partnerską z Wisłą Kraków. 


Nasza współpraca trwa od dłuższego czasu - pięciu naszych wychowanków trenuje obecnie w strukturach Wisły. Wierzymy, że ta współpraca przyniesie jeszcze większe korzyści obydwu stronom i w niedalekiej przyszłości zobaczymy naszego wychowanka w pierwszej drużynie krakowskiego klubu, a może i w reprezentacji Polski” - podsumował dyrektor operacyjny Szkoły Futbolu Staniątki, Konrad Matysiak.

 

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty